Sekera

V piatich nedeľných zápasoch boli opäť v hre veľmi dôležité body. Winnipeg Jets si vďaka víťazstvu po nájazdoch nad Nashville Predators ako druhí v Západnej konferencii zaistili účasť v tohtoročných bojoch o Stanley Cup.
Hráči Edmonton Oilers získali aspoň bod za porážku po predĺžení v súboji s Anaheim Ducks. Andrej Sekera si pripísal asistenciu a bodoval v druhom dueli v rade.

Útočník David Pastrňák pomohol gólom k výhre Boston Bruins nad Minnesota Wild. Hostia stále hrajú bez kapitána Zdena Cháru.
Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 4:5 po predl.
Ducks otočili nepriaznivý vývoj zápasu na ľade Oilers a majú dôležité body do tabuľky Západnej konferencie. Kapitán porazených Connor McDavid vďaka gólu a dvom asistenciám aspoň zvýšil svoj náskok na čele produktivity NHL na štyri body a na pokorenie hranice 100 bodov mu chýba už len jeden zápis.
Sekera bodoval v druhom dueli v rade, keď spolu s McDavidom asistoval na gól Ethana Beara v presilovej hre. Ten znamenal náskok domácich 4:3, ale Adam Henrique stihol v závere tretej časti vyrovnať a Hampus Lindholm v nadstavení vystrelil Ducks druhý bod.
Slovenský obranca tak pridal šiestu asistenciu v ročníku, v sezóne poznačenej dlhodobou rekonvalescenciou doteraz odohral 32 duelov a zatiaľ neskóroval.
Ducks sa posunuli o dva body pred Los Angeles Kings a momentálne sú na treťom mieste v tabuľke Pacifickej divízie. Oilers už stratili aj teoretickú nádej na postup.

Winnipeg Jets - Nashville Predators 5:4 po nájazdoch
Jets sú ešte len druhým klubom zo Západu, ktorému už nikto nevezme účasť vo vyraďovacích bojoch - druhú v histórii so sídlom vo Winnipegu. Do najväčšej miery sa o poisťujúcu výhru nad najlepším tímom konferencie zaslúžil nováčik Kyle Connor, ktorý dal gól a na ďalšie dva prihral.
"Najhoršie je len sledovať zápasy, ktoré tak veľa znamenajú," vyhlásil kapitán Jets Blake Wheeler o postupe. "A my sme ich v posledných rokoch sledovali už dosť. Teraz bolo fajn využiť príležitosť a zmeniť to."
V drese Predators sa činil gólman Juuse Saros, ale k zisku dvoch bodov neviedlo ani jeho 43 úspešných zákrokov.

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 5:4 po predl.
V bránke Flyers dostal od začiatku prednosť Flyers Alex Lyon. Ale vydržal v nej len o niečo viac ako 22 minút, keď ho Evgeni Malkin tretím gólom vyhnal na striedačku. Bol to preňho 42. zásah v sezóne.
Petr Mrázek potom chytil 19 z 21 streleckých pokusov, ale na viac ako bod to proti Penguins nestačilo. Najprv ho po peknej akcii prekonal Sidney Crosby a v predĺžení potom aj Bryan Rust.
"Toto boli veľmi dôležité dva body," povedal kapitán Pittsburghu. "Nanešťastie sme ich nezískali v riadnom hracom čase, ale aj tak sme tam mali niekoľko dobrých vecí a získali sme ich aspoň v predĺžení."

Minnesota Wild - Boston Bruins 1:2 po predl.
Bruins sa vďaka výhre na ľade Minnesoty dotiahli už len na rozdiel dvoch bodov od lídrov Východnej konferencie z Tampa Bay Lightning a navyše im ostáva odohrať o jeden zápas viac.
Prispel k tomu aj David Pastrňák, ktorý na začiatku druhej tretiny vystrelil z kruhu a nechytateľnou strelou poslal svoj tím do vedenia. Pripísal si tak 30. gól v sezóne.
Domáci potom vďaka Mikkovi Koivuovi stihli vyrovnať a o víťazstve tak musel rozhodnúť Brad Marchand. Tento rok si pripísal už piaty bod v predĺžení, čim vyrovnal rekord NHL. Predtým sa to podarilo Stevenovi Stamkosovi, Jonathanovi Toewsovi a Alexovi Galchenyukovi.
"Cítil som sa dobre," povedal Patrice Bergeron, ktorý sa vrátil do zostavy Bostonu po trinásťzápasovej pauze a prispel k víťazstvu dvoma prihrávkami. "Je to len o tom, aby si nohy zvykli a postupom času sa všetko zlepšovalo. Striedanie po striedaní. Určite to pre mňa bola väčšia zábava ako nehrať."
Kapitán Bruins Zdeno Chára je stále na maródke so zranením v hornej časti tela, ktoré utrpel 13. marca.

Ostatné zápasy:
Dallas Stars - Vancouver Canucks 1:4
Daniel Sedin z Canucks sa stal štvrtým Švédom v histórii, ktorý odohral 1300 zápasov v lige. Podarilo sa mu to po Nicklasovi Lidstromovi, Matsovi Sundinovi a Henrikovi Sedinovi.
Ducks po prehre s Canucks stratili už ôsmy duel v rade a majú o päť bodov menej ako St. Louis Blues, ktorí sú na pozícii s druhou divokou kartou v Západnej konferencii.