mcdavid

Do stredajšieho trojzápasového programu zasiahli dvaja slovenskí hokejisti. Andrej Sekera síce pomohol Oilers prihrávkou, ale z výhry 6:3 sa radovali Devils. Na strane porazených bol aj ďalší obranca Martin Marinčin, ktorého Toronto tesne prehralo s Chicagom 4:5. Connor McDavid sa dostal na métu 100 bodov v tretej sezóne v rade.

Devils zabrali
New Jersey sa dočkalo úspechu po siedmich porážkach za sebou a vyhralo v Edmontone 6:3. Pre Oilers je neúspech s doteraz trápiacimi sa Devils veľkou komplikáciou, pretože na Západe zaostávajú o šesť bodov za postupovými pozíciami do play off.
Nepomohla im ani asistencia Andreja Sekeru, ktorý sa v druhej tretine podieľal na góle Matta Benninga. Tridsaťdvaročný obranca pridal druhý bod v 12. dueli v sezóne po návrate po dlhodobej rekonvalescencii.
Kapitán Connor McDavid nazbieral dve asistencie a v tretej sezóne v rade pokoril hranicu 100 bodov.
McDavid sa stal piatym hráčom v histórii, ktorý stihol tri alebo viac stobodových ročníkov pred svojimi 23. narodeninami. Štyrikrát to dokázali Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Dale Hawerchuk a Sidney Crosby.
Prvýkrát od sezóny 2005-06 v NHL túto métu prekonali dvaja hráči rýchlejšie ako po 70 odohraných dueloch sezóny. McDavid dosiahol stovku v 66 zápasoch a Nikita Kucherov z Tampa Bay Lightning, ktorý vedie produktivitu so 111 bodmi, to stihol už v 62 zápasoch. Pred trinástimi rokmi sa to podarilo Jaromírovi Jágrovi v drese New York Rangers (67 zápasov) a Joeovi Thorntonovi vo farbách San Jose Sharks (66).

Sekera a McDavid prihrali na gól Benninga

Blackhawks opäť uspeli
Chicago si pripísalo už štvrtú výhru za sebou a na 11. mieste tabuľky Západnej konferencie stráca už len štyri body na Arizona Coyotes, ktorí držia druhú divokú kartu na postup do play off. Tromi bodmi za gól a dve asistencie sa na úspechu podieľal útočník Brendan Perlini, ktorý v minulom zápase v pondelok pri víťazstve nad Arizonou 7:1 strelil svoj premiérový hetrik v NHL.
"Nás naozaj zaujíma len to, aby sme získali dva body. Dve tretiny sme hrali výborne a potom sme dali nohu dolu z plynu, ale najdôležitejšie je, že tie dva body máme. Musíme tak pokračovať aj naďalej," vyhlásil Perlini.
Chicago po prvej tretine viedlo už 4:0, v 33. minúte zvýšilo dokonca na päťgólový náskok a napriek silnému finišu Maple Leafs si víťazstvo udržalo. Prvé dve tretiny chytal za Blackhawks Corey Crawford, ktorý inkasoval jeden gól z 18 striel a potom odstúpil kvôli chorobe. Collin Delia čelil pri tlaku Toronta v záverečnom dejstve 29 pokusom a pripísal si 26 zákrokov.
"Posledné sekundy mi pripadali ako polhodina. Bol som po zápase veľmi spotený. Po tej jednej tretine som sa cítil, ako keby som chytal celý zápas," povedal Delia. Gólman Toronta Frederik Andersen striedal v druhom dueli za sebou a od druhej tretiny ho nahradil Garret Sparks.
Maple Leafs si pripísali tretiu prehru z posledných štyroch zápasov a v Atlantickej divízii naďalej o štyri body zaostávajú za druhými Boston Bruins.
Martin Marinčin odohral takmer 16 minút a nepremenil dva strelecké pokusy. Po 17 odohraných zápasoch v sezóne má na konte štyri asistencie.

Saad zvýšil náskok z bekhendu

Motte zariadil výhru Canucks
Hrdinom Vancouveru pri víťazstve nad Rangers bol útočník Tyler Motte, ktorý strelil dva góly. Dvadsaťštyriročný center zažil prvý viacgólový večer v NHL a navyše bol výnimočný aj vďaka tomu, že v 10. minúte sa presadil dvakrát v priebehu 11 sekúnd a zariadil tak Canucks vedenie 3:0.
V histórii klubu stihol dať dva góly rýchlejšie len Gerry O'Flaherty, ktorý to zvládol za deväť sekúnd.
Vancouver zvíťazil ešte len piatykrát z uplynulých 18 zápasov a jeho manko na Arizonu v Západnej konferencii je osem bodov. Rangers na Východe po ôsmej prehre z posledných deviatich duelov strácajú na postup do play off dokonca 12 bodov.