Rust strelil dva góly, Pittsburgh je vo finále

Finále tohtoročného Stanley Cupu má svoju definitívnu podobu. Po San Jose Sharks doň postúpil aj celok Pittsburgh Penguins, ktorý v rozhodujúcom siedmom zápase finále Východnej konferencie zdolal tím Tampa Bay Lightning 2:1.

Nečakaným hrdinom zápasu bol domáci útočník Bryan Rust, ktorý strelil oba góly svojho tímu a posunul ho tak prvýkrát od roku 2009 znovu do priameho súboja o Stanley Cup.

Všetko podstatné sa udialo počas druhej tretiny. V tej prvej sa hral skôr opatrný hokej. Viac z hry mali Penguins, strelecky sa však rovnako ako súper presadiť nedokázali.

Domáci sa dočkali v 22. minúte, kedy Christ Kunitz presne našiel Bryana Rusta a ten prvýkrát v zápase prekonal gólmana Lightning Andreia Vasilevskiyho.

Lightning ale vzápätí prišli s odpoveďou. V 30. minúte udrel talentovaný mladík Jonathan Drouin a vrátil svoj tím do zápasu. Ale len na pol minúty.

Presne po 30 sekundách sa totiž znovu presadil Rust, ktorého druhý gól v zápase sa neskôr ukázal ako víťazný.

V drese Lightning sa prvýkrát od 31. marca objavil kapitán Steven Stamkos a bol to on, kto mohol v závere druhej tretiny vyrovnať. Jeho strelu však Murray dokázal vytlačiť na tyč bránky.

V tretej časti si už Penguins náskok ustrážili, navyše boli znovu lepším tímom. Na bránku Lightning vyslali dokopy 39 streleckých pokusov, domáci brankár musel čeliť len 17 strelám.

Pittsburgh tak oslavuje triumf vo Východnej konferencii a postup do finále Stanley Cupu. To štartuje v noci z pondelka na utorok v Pittsburghu.