Skip to main content

Prospal dostal šanci na farmě. Až se rozehraje, mohl by zamířit do Vancouveru

Autor Michael Langr

Václav Prospal se rozhodl bojovat za návrat do NHL o patro níž. Dohodl se na působení s Utica Comets, farmářským týmem Vancouver Canucks, s nímž podepíše zkušební kontrakt na 25 zápasů. Uvedl to Lawrence Gilman, assitent GM Vancouveru.

Prospal oslaví 17. února 39. narozeniny. V této sezoně marně čekal na nabídku z NHL, přestože v minulém ročníku patřil k nejlepším útočníkům Columbus Blue Jackets a nasbíral 30 bodů ve 48 zápasech. Celkově má za sebou 765 bodů a 1108 zápasů v NHL, v letech 2000 a 2005 se stal s českým týmem mistrem světa IIHF.

Jihočeský odchovanec, který od začátku sezony trénoval individuálně, by se měl připojit k Utice pro páteční a sobotní utkání proti Abbotsford Heat, kteří působí hodinu jízdy od Vancouveru. Pokud v AHL uspěje, čeká ho kontrakt ve Vancouveru nebo jinde v NHL.

"Budeme mít možnost ho sledovat na ledě, stejně jako dalších 29 klubů. Přitom se rozhodneme, zda mu nabídneme kontrakt v NHL," prohlásil Gilman.

Prospal hrál v sedmi ze svých 16 sezon v NHL pod současným trenérem Canucks Johnem John Tortorellou: pět u Tampa Bay Lightning a další dvě u New York Rangers. Kouč Vancouveru je v současnosti v klatbě - dostal distanc na 15 dní za incident ve víkendovém duelu s Calgary Flames.

Canucks v současnosti trápí zranění centrů, mimo hru jsou Henrik Sedin a Mike Santorelli. To by mohla být šance pro českého veterána, který proslul nejen citem pro góly, ale také nezdolnou bojovností.

Čítajte viac

NHL aktualizovala Zásady ochrany osobných údajov s platnosťou od 27.2.2020. Prosím, pozorne si ich prečítajte. NHL používa cookies, web beacons a ďalšie podobné technológie. Používaním webových stránok NHL a ďalších online služieb dávate súhlas s praktikami opísanými v našich Zásadách ochrany osobných údajov a v Podmienkach služby vrátane našich Zásad pre cookies.