nash win

Anaheim Ducks - Nashville Predators 2:3 po predl. (stav série 0:1)
Skvelý vstup do finálovej série Západnej konferencie zažili hráči Nashvillu, ktorí zvíťazili na ľade Anaheimu 3:2 po predĺžení a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy.

Hviezdou duelu sa stal útočník James Neal, ktorý sa v čase 69:24 oprel do prihrávky P.K. Subbana a aj s trochou šťastia prestrelil gólmana Johna Gibsona.
"Určite bolo naším cieľom ísť do nich hneď od začiatku. Mali v nohách siedmy zápas, tvrdo vybojovaný, kým my sme boli čerství, dobre sme si zatrénovali. Boli sme pripravení a dokázali sme to využiť," povedal Neal v prenose stanice NBCSN.
Zápas pritom začali lepšie domáci. Už v šiestej minúte sa presnou strelou presadil Jakob Silfverberg, ktorý svojím ôsmym gólom v tohtoročnom play off poslal Ducks do vedenia. To ale vydržalo len sedem minút.
Nashville si pripravil rýchlu odpoveď, keď Filip Forsberg šikovne tečoval strelu Matta Irwina a zaskočil brankára Johna Gibsona. V čase 22:42 už hostia viedli, keď sa prvý raz v play off presadil Austin Watson.
Ducks sa usilovali o vyrovnanie, dlho však narážali na skvelo chytajúceho brankára Pekku Rinneho. Kalifornský celok sa dočkal až v čase 47:21, keď obranca Hampus Lindholm využil tlačenicu pred bránkou a prepálil fínskeho gólmana.
Domáci sa po vyrovnaní dostali do eufórie, tú ale schladilo 90 sekúnd dlhé oslabenie troch proti piatim, keď za zdržovanie hry usadol na tresnú lavicu najprv Ryan Getzlaf a po ňom aj Nate Thomson. Hostia ale dlhú výhodu nevyužili.
Dramatický duel preto dospel až do predĺženia, v ktorého desiatej minúte rozhodol James Neal. Nashville sa tak v sérii zaslúžene ujal vedenia 1:0. V dueli bol totiž aktívnejší, na bránku Johna Gibsona vyslal celkovo 46 striel. Pekka Rinne musel naopak čeliť 29 streleckým pokusom.
"V prvej tretine na nás tvrdo nastúpili. Vedeli sme, že sa to stane. Ale dokázali sme to ustáť a postupom času sme sa zlepšovali," zhodnotil duel domáci brankár John Gibson.
Hrdina zápasu: Pekka Rinne (NSH)
Znovu bol istotou v bránke Predators. Dohromady predviedol 27 úspešných zákrokov, svoj celok podržal hlavne v závere tretej tretiny pri niekoľkých veľkých šanciach súpera.
Ďalší zápas série:nedeľa 19:30 (pondelok 1:30 SEČ) v Anaheime