Bishop a skvelé oslabenia. Preto Dallas oslavuje

Nashville v sérii nevyužil ani jednu presilovku, Arvidsson nemal ani jeden bod. Stars postúpili aj vďaka lepším výkonom hviezd

Autor Martin Tomaides @NHLsvk / NHL.com/sk

Tohtoročná vyraďovacia časť je zatiaľ pohrebiskom favoritov - a rovnako to bolo aj v sérii medzi Nashville Predators a Dallas Stars. Tím okolo kapitána Romana Josiho síce v základnej časti nazbieral len o sedem bodov viac ako jeho súper, ale aj tak bolo jasné, kto je hlavným adeptom na postup.

Nevyšlo to. Z pokračovania sezóny sa po víťazstve 2:1 po predĺžení a 4:2 na zápasy radujú v Texase. Stars sa pritom niečo také podarilo ešte len tretíkrát za posledných dvanásť rokov.

Niečo je zle. Hviezdy Predators zlyhali

Jeden z najambicióznejších tímov NHL vykazuje zostupnú tendenciu. Nastanú v lete v Nashville zmeny?

Autor Josef Cafourek @NHLsvk / NHL.com/sk

Niečo je zle. A treba s tým rýchlo niečo urobiť.

Máločo je totiž v súčasnej NHL také nepopulárne ako zostupná tendencia - a presne tú vykazujú hokejisti Nashville Predators.

Klingberg poslal Dallas do ďalšieho kola

Dallas v šiestom zápase série zdolal Nashville 2:1 po predĺžení a postupuje, Klingberg dal rozhodujúci gól

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: NSH 1, DAL 2 po predĺ.

Stars ovládli 6. zápas proti Predators a postúpili

John Klingberg skóroval v predĺžení, Stars porazili Predators 2:1 a postúpili do druhého kola play off

• 05:05 •

Západná konferencia má ďalšieho účastníka druhého kola play off. Stal sa ním Dallas, ktorý v šiestom dueli zdolal Nashvile 2:1 po predĺžení a ovládol sériu 4:2 na zápasy.

O výhre Stars rozhodol presnou strelou obranca John Klingberg a brankár Ben Bishop sa na úspechu podieľal 47 úspešnými zákrokmi.

Radulov a Benn priblížili Dallas k postupu

Dallas vyhral v Nashville a je jediný triumf od postupu, útočníci Radulov a Dickinson sa blysli dvomi gólmi

Autor NHL.com/sk @nhlsvk

Súhrn: DAL 5, NSH 3

Stars po výhre 5:3 vedú v sérii nad Predators

Alexander Radulov a Jason Dickinson strelili dva góly a Stars po víťazstve 5:3 vedú v sérii nad Nashvillom 3:2 na zápasy

• 04:31 •

Hráči Dallasu urobili nesmierne dôležitý krok smerom k postupu do druhého kola play off, keď vyhrali na ľade Nashvillu 5:3 a ujali sa vedenia v sérii 3:2 na zápasy.

Stars sa v kľúčovej bitke mohli oprieť o bodový príspevok svojho elitného útoku. Alexander Radulov si pripísal dva góly, Jamie Benn tri asistencie a Tyler Seguin gól a prihrávku.

Stars vďaka drvivému úvodu vyrovnali krok

Dallas vysoko porazil Nashville 5:1 a vyrovnal sériu, útočník Roope Hintz sa presadil dvakrát

Súhrn: NSH 1, DAL 5

Stars vďaka využitým presilovkách vyrovnali sériu

Stars využili tri presilové hry v prvej tretine, ovládli štvrtý duel proti Predators 5:1 a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy

• 03:35 •

Hráči Dallasu si môžu povedať, že úloha je splnená. Vo svojej aréne totiž deklasovali Nashville 5:1 a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy.

Nečakaným hrdinom štvrtého duelu sa stal útočník Roope Hintz, ktorý strelil dva góly. Elitný obranca John Klingberg sa blysol tromi asistenciami.

Smith trafil prvú výhru Predators

Predators zdolali Stars po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1, v nadstavení rozhodol útočník Craig Smith

Súhrn: DAL 1, NSH 2 po predĺ.

Smith v predĺžení vyrovnal sériu proti Stars

Craig Smith trafil v predĺžení, Predators po víťazstve 2:1 vyrovnali sériu proti Stars na 1:1

• 04:46 •

Strhujúca bitka so šťastným koncom pre domácich. Tak by sa dal charakterizovať druhý duel série medzi Nashvillom a Dallasom, v ktorom Predators uspeli 2:1 po predĺžení.

Heiskanen zaistil Dallasu prvú výhru

Dallas vyhral v Nashville 3:2, obranca Heiskanen mal dva body a Zuccarello rozhodol

Súhrn: DAL 3, NSH 2

Heiskanen dvoma gólmi rozhodol o výhre Stars

Obranca Miro Heiskanen vo svojom prvom zápase v play off zažiaril dvoma gólmi, Dallas na úvod série vyhral v Nashville 3:2

• 04:59 •

Do tejto série nešli v úlohe favoritov, ale hráči Dallasu si po prvom dueli vybojovali výhodu domáceho prostredia. Na úvod série totiž vyhrali na ľade Nashvillu 3:2 a predovšetkým vďaka skvelému individuálnemu výkonu obrancu Mira Heiskanena sa dostali do lepšej východiskovej pozície.

Titul? Redakcia tipuje Tampu, Hejduk verí Capitals

Pozrite si tipy autorov NHL.com/sk na 1. kolo, na finále konferencií i Stanley Cupu a na držiteľa Conn Smythe Trophy

Bitky o Stanley Cup sú tu a v predvečer úvodných zápasov prvého kola si naša redakcia už tradične zatipovala, ako dopadne play off. Pozrite si odhady jednotlivých redaktorov, editorov aj experta NHL.com/cs Milana Hejduka a porovnajte ich s tými vašimi.

Kto z koho: Preview Západnej konferencie

Vyrovnaný Západ. Prečítajte si rozbor štyroch sérií prvého kola Stanley Cupu v Pacifickej a Centrálnej divízii

Autor Michael Langr @NHLsvk / NHL.com/sk

Najväčší favorit na Stanley Cup prichádza z Východu, sú ním Tampa Bay Lightning. Ale vo finále ho vyzve víťaz Západnej konferencie, ktorá bola vyrovnanejšia a play off tam môže byť ešte zaujímavejšie, pretože je tam veľa vážnych kandidátov.

Pozrite si s nami mapu 1. kola vyraďovacích súbojov v Západnej konferencii, ktoré štartujú v stredu.