hawks_010619

V nedeľu v noci sa jedna veľká séria skončila a ďalšie dve oveľa menej príjemné naopak pokračujú. Pittsburgh Penguins prehrali s Chicago Blackhawks 3:5 a nedokázali tak pridať deviatu výhru v rade. Ottawa a Anaheim utrpeli už ôsme porážky po sebe. Arizona s Richardom Pánikom prestrieľala Rangers, ktorých zdolala 5:0.

Chicago opäť nachytalo Penguins
Jedna séria Pittsburgh Penguins sa skončila, ale ďalšia pokračuje. Domáci Penguins prehrali s Blackhawks 3:5 a podľahli tak po sérii ôsmich výhier, ktorá bola ich najlepším obdobím v sezóne a nenechali počas nej súperom ani jeden bod.
Chicago tak potvrdilo, že už takmer dva roky pozná recept na Penguins. Od začiatku marca 2017 ich totiž porazilo už šiestykrát za sebou. Sidney Crosby a spol. navyše za toto obdobie neuhrali ani jeden bod. Už pred polovicou decembra prehrali v Chicagu 3:6.
Tentoraz mal Pittsburgh zápas opäť výborne rozohraný. Patric Hornqvist pätnástym gólom v sezóne, na ktorom sa asistenciou podieľal aj Dominik Simon, poslal domácich do vedenia. To potom svojím osemnástym zásahom v sezóne zvýšil Jake Guentzel.
Lenže hostia, ktorí dlhodobo nie sú v ideálnom rozpoložení, sa nevzdali. Alex DeBrincat ešte do prvej prestávky znížil a na tu druhú už tímy odchádzali za stavu 3:3.
Dylan Strome dal v úvode tretieho dejstva víťazný gól a Jonathan Toews potom ešte v závere zavŕšil obrat do prázdnej bránky. Patrick Kane sa v drese víťazov blysol troma prihrávkami.

Strome skóroval po prihrávke Kanea

Ottawa a Anaheim - porážky číslo 8
Trápenie Senators a Ducks nemá konca. Obidva tímy si v nedeľu pripísali už ôsmu porážku za sebou, hoci sa predstavili v domácom prostredí.
Ottawa aspoň prehrala so cťou - posledný tím Východnej konferencie podľahol Caroline 4:5 a hostia tak mohli oslavovať štvrtýkrát za sebou.
Duel mal divoký priebeh. V čase 4:28 Hurricanes viedli aj vďaka gólu Brocka McGinna v oslabení už 2:0. V druhej tretine Carolina vždy dokázala na znižujúci gól domácich pomerne rýchlo odpovedať.
Lenže potom prišla 40. minúta, v ktorej len v priebehu ôsmich sekúnd trafili Rudolfs Balcers, ktorý dal premiérový gól v NHL, a Jean-Gabriel Pageau. Zároveň sa tak postarali o vyrovnanie klubového rekordu - dvakrát za osem sekúnd udreli aj Jason Spezza a Daniel Alfredsson 8. októbra 2011 v súboji s Toronto Maple Leafs.
Senators tak stihli do bránky Petra Mrázka nasypať štyri góly za tretinu, ale ani to im nakoniec nepomohlo, lebo v 48. minúte Justin Williams rozhodol v presilovke.
"Každý deň je novým dňom," vyhlásil tréner Senators Guy Boucher. "Nikdy tento svoj prístup nezmením a neurobím to ani keď vyhráme osemkrát v rade alebo osem zápasov za sebou prehráme. Vždy máte odlišnú zostavu, hráte proti inému tímu a opäť tak máte ďalšiu príležitosť."
Christián Jaroš si v druhom zápase po návrate po zranení pripísal dva strelecký pokusy, jeden hit a dve zablokované strely.
Anaheim neuspel ani na štvrtý pokus pred svojimi divákmi, ale tentoraz ich proti tímu Edmonton Oilers nepotešil pri porážke 0:4 ani streleným gólom.
Cam Talbot v bránkovisku hostí totiž predviedol 39 zákrokov a pripísal si 20. čisté konto v kariére, prvé od 4. októbra 2017 a úvodného duelu sezóny, keď vynuloval Calgary Flames.
Góly v Honda Center zaobstarali Connor McDavid, Jesse Puljujarvi, Kyle Brodziak a Leon Draisaitl. Porážka číslo 8 znamená pre Ducks vyrovnanie nevydareného klubového rekordu z októbra 1996 a novembra 2005.
"Ak podľahnete panike a frustrácii, je to tá najnepríjemnejšia vec na svete, keď makáte, makáte a makáte, ale výsledky neprichádzajú a skóruje naopak súper," uľavil si kapitán Ducks Ryan Getzlaf. "Práve taký pocit máme aj dnes. Vypracovali sme si množstvo šancí, súper naopak premenil každú, ktorú mal. Musíme to prelomiť."

McDavid otvoril skóre na tretí pokus

Rangers v Arizone namiesto výhry s debaklom
New York Rangers si v posledných rokoch pravidelne chodili do revíru Coyotes pre body, ale už to neplatí. Ich séria sa navyše skončila poriadnym výpraskom.
Coyotes vo veľkom štýle ukončili šnúru štyroch domácich porážok s Rangers a zvíťazili vysoko 5:0.
Darcy Kuemper vychytal vďaka 23 zákrokom prvú nulu v sezóne a celkovo dvanástu v kariére. Jeho hviezdny náprotivok Henrik Lundqvist naopak inkasoval päťkrát z 32 striel a v druhom dejstve zmizol zo scény.
Conor Garland zažil prvý dvojgólový večer v kariére, o ďalšie zásahy sa postarali Clayton Keller, Mario Kempe a Alex Galchenyuk, ktorý navyše pridal aj dve asistencie. Richard Pánik sa nepresadil.
Kempný prvou hviezdou zápasu
Capitals na ľade Red Wings udreli ako prví zásluhou Toma Wilsona, Evgeny Kuznetsov si vďaka asistencii pripísal 300. bod v NHL. Ešte v prvej tretiny však vyrovnal Anthony Mantha.
Filip Hronek sa presadil v 27. minúte, keď podporil útok domácich a zblízka zakončil prečíslenie troch na dvoch po skvelej prihrávke Dylana Larkina.
Radosť mu však pokazilo tretie dejstvo, v ktorom prišiel na rad ďalší obrat. Washington v 47. minúte vyrovnal zásluhou Travisa Boyda, v čase 56:08 sa potom piatykrát v ročníku presadil Kempný, ktorý trafil zápästím od modrej čiary a vyslúžil si ocenenie pre prvú hviezdu zápasu.
"Aby takýto pokus prešiel cez toľko ľudí pred vami, potrebujete na to aj porciu šťastia," povedal Kempný o svojom góle. "Ale chlapci tam dobre clonili a brankár to mal v tej chvíli ťažké."
Capitals tak zabrali po troch porážkach v rade a potvrdili, že proti Red Wings sa im v poslednom období darí. Porazili Detroit deviatykrát z posledných 11 zápasoch, z ďalších dvoch si odniesli aspoň bod.
"Zápas sme nezačali veľmi dobre, ale prebojovali sme sa cez to," vyhlásil kouč víťazov Todd Reirden. "Predviedli sme niekoľko vydarených vecí, keď sme ich potrebovali, potom gólom prispeli aj ďalší iná hráči, čo je veľmi dobré vedieť."

Kempný trafil od modrej čiary proti Detroitu

Golden Knights opäť víťazne
Svoju víťaznú sériu predĺžili Vegas Golden Knights, ktorí tesne porazili New Jersey Devils 2:3 a vybojovali šieste víťazstvo v rade.
Malcolm Subban priložil ruku k dielu 36 zákrokmi a finalisti minulej sezóny ťahajú najdlhšiu sériu víťazstiev v ročníku. Golden Knights zároveň bodovali už deviaty raz za sebou a bodovo sa dotiahli na Flames, lídra Západu.
Devils pritom po úvodnej desaťminútovke viedli. Trafili Nico Hischier a Ben Lovejoy, ktorý mal asistenciu aj pri prvom góle. Jemu zase pomohol Pavel Zacha.
Lenže Ryan Reaves, Brayden McNabb a Max Pacioretty sa postarali o dokonalý obrat.
Jets rozobrali Stars
Dallas síce vo Winnipegu po bezgólovej úvodnej tretine zásluhou Alexandera Radulova viedol, lenže na body to bolo málo.
Connor Hellebuyck si v bránke víťazov pripísal 26 zákrokov, výhru 5:1 zaistili Josh Morrissey a Bryan Little, ktorí si obaja pripísali gól a prihrávku, a ďalší úspešní strelci Adam Lowry, Tyler Myers a Kyle Connor.
Jets tak ideálne zareagovali na tri porážky v predchádzajúcich štyroch zápasoch a v Západnej konferencii sú len dva body za prvým Calgary a druhým Vegas.
"Veľmi sa mi páčilo, ako sme dnes hrali," ocenil mužstvo Hellebuyck. "Keď budeme na tomto zápase stavať a pokračovať takto aj naďalej, dostaneme sa tam, kde chceme byť."