giroux

V NHL sa v stredu odohrali iba tri zápasy a všetky body pozbierali domáce tímy. Zo Slovákov sa v nich predstavil len Tomáš Tatar, ktorý po trojzápasovej bodovej sérii skončil bez zápisu. Jeho Detroit Red Wings navyše prehrali s Philadelphia Flyers 3:4. V drese víťazov si Claude Giroux pripísal tri asistencie a najlepší nahrávač ligy Jakub Voráček pomohol jednou prihrávkou.

Jaromír Jágr nenastúpil v zápase Calgary Flames proti St. Louis Blues, ktorý domáci vyhrali 2:1. Martin Marinčin bol opäť medzi náhradníkmi Toronto Maple Leafs a prehru 2:4 s Columbus Blue Jackets sledoval z tribúny.
Calgary Flames - St. Louis Blues 2:1
Calgary po sérii troch porážok minule excelovalo na ľade Vancouver Canucks, kde vyhralo 6:1. Flames aj tentoraz inkasovali len raz, ale proti Blues museli o dvojbodový zisk bojovať až do úplného konca.
Michael Frolík otvoril skóre na konci ôsmej minúty a mal pri ňom porciu šťastia. Gól potvrdilo až video potom, ako hosťujúci Tage Thompson odpálil puk z bránky, ten už však bol veľmi tesne za čiarou.

Sedemnásty zásah od začiatku ročníka v podaní Braydena Schenna v presilovke Blues na začiatku druhej časti znamenal vyrovnanie , ale posledné slovo mal v 48. minúte Dougie Hamilton a hosťom už v závere nepomohlo ani odvolanie gólmana.
Štyridsaťpäťročný Jágr síce po päťzápasovej pauze spôsobenej zranením nedávno naskočil späť do zostavy, zápasy proti Nashville Predators a Vancouver Canucks odohral bez bodového príspevku a je opäť mimo hry.
Druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL pritom mohol v zápase proti Blues dosiahnuť ďalší míľnik svojej bohatej kariéry. Ak by nastúpil, vyrovnal by sa svojmu bývalému spoluhráčovi Ronovi Francisovi v počte odohraných zápasov v NHL. Francis ich má na konte 1731, Jágr tak zatiaľ ostáva na 1730 štartoch v základnej časti a okrem Francisa sú pred ním už len Mark Messier (1756) a rekordér Gordie Howe (1767).
Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings 4:3
Flyers síce v priebehu zápasu prehrávali 1:2 a krátko po polovici riadneho hracieho času 2:3, napriek tomu nakoniec vybojovali 4:3 a pripísali si tak siedmy úspech z posledných ôsmich zápasov.
Philadelphia mala posledný duel päťzápasovej domácej série dobre rozohraný: Dale Weise ju v 16. minúte poslal do vedenia, keď si pohotovo našiel puk po odrazenej strele Radka Gudasa od modrej čiary.

Martin Frk ale veľmi tesne pred prvou prestávkou vyrovnal v presilovke a Mike Green poslal hostí do vedenia v ďalšej početnej výhode v druhej časti.
Do priebehu zápasu však potom zasiahol najlepší nahrávač ligy Jakub Voráček, na konci ktorého fantastickej prihrávky v presilovke bol Wayne Simmonds a znovu bolo vyrovnané. Pre Voráčka išlo už o 34. prihrávku od začiatku ročníka.
Detroit potom ešte raz viedol, ale Robert Hagg vyrovnal prvým gólom kariéry v NHL a Sean Couturier v čase 45:57 nakoniec dokonal úspešný obrat domácich.
Tomáš Tatar po troch zápasoch nebodoval, dvakrát neúspešne vystrelil na bránku a zaznamenal jeden negatívny bod v plus/mínus.
Columbus Blue Jackets - Toronto Maple Leafs 4:2
Blue Jackets dali v súboji s Maple Leafs pred vlastnými fanúšikmi zabudnúť na predchádzajúci debakel 2:7 z ľadu Boston Bruins.
Lukáš Sedlák štvrtým gólom v sezóne otvoril skóre na konci 13. minúty po otočke medzi kruhmi. Obranca Seth Jones ešte do prvej prestávky zvýšil na 2:0 a neskôr pridal aj asistenciu na dôležitý gól na 3:1, ktorý v polovici duelu zaobstaral Pierre-Luc Dubois. Kľúčový bol aj výkon gólmana Joonasa Korpisala, ktorý pri svojom prvom štarte od začiatku decembra predviedol 39 úspešných zákrokov.
"Dnes sme odpovedali správnym spôsobom," pochvaľoval si kouč víťazov John Tortorella. "A nebola to odpoveď našimi ústami, žiadne táranie. Hrali sme tvrdo a bolo tvrdé proti nám hrať."

V drese porazených si Jake Gardiner pripísal gól a asistenciu. Maple Leafs utrpeli porážku po vysokej utorkovej výhre 8:1 nad tímom Carolina Hurricanes a bola už štvrtá z posledných piatich duelov. Toronto hralo vo všetkých štyroch prípadoch vonku a nebodovalo.
"Nie je žiadny dôvod, aby sme dnes neboli pripravení," hneval sa Tortorellov náprotivok Mike Babcock. "Neboli sme dosť dobrí. Myslel by som si, že môžeme hrať lepšie."
1. Claude Giroux (PHI): 3 asistencie, 3 strely, plus/mínus 2, úspešnosť na vhadzovaní 69%, čas na ľade 17:55
2. Seth Jones (CBJ): 1 gól, 1 asistencia, 2 strely, plus/mínus 1, 2 zblokované strely, čas na ľade 25:21
3. Joonas Korpisalo (CBJ): 2 inkasované góly, 39 zákrokov