Lepší vstup do 2. kola play off predviedli hráči tímu Pittsburgh Penguins, ktorí vďaka výbornej tretej časti vyhrali na ľade Washington Capitals 3:2 a v sérii sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 2:3 (stav série 0:1)
Penguins predviedli hneď na úvod očakávanej série parádny obrat. V priebehu necelých piatich minút záverečnej tretiny nastrieľali súperovi tri góly a rozhodli o svojom triumfe.
"Počas zápasu sme sa museli prispôsobiť jeho vývoju. To sa nám podarilo a nakoniec je z toho veľmi dôležitá výhra," radoval sa kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.
Fantastickú aktuálnu formu potvrdil útočník Jake Guentzel, ktorý sa pri absencii Evgeniho Malkina a Carla Hagelina stáva jednou z hlavných zbraní mužstva z Pensylvánie.
Guentzel si proti Capitals pripísal gól a dve asistencie, v tohtoročných bojoch o Stanley Cup má celkovo na konte už sedem presných zásahov.
"Na ľade si skvele rozumieme. Snažíme sa napádať, hráme blízko pri sebe," pochvaľuje si Guentzel. "Keď hráte s Crosbym, všetko sa zdá byť oveľa jednoduchšie. Vďaka tomu mám v každom zápase niekoľko šancí."
Do duelu pritom oveľa lepšie vstúpili domáci. Už po 17 sekundách udrel Evgeny Kuznetsov a poslal svoj tím do výhody.
Po bezgólovej strednej časti Capitals v záverečnej ešte zvýšili náskok, keď v čase 40:28 zamieril presne Alex Ovechkin. Ruský útočník sa stal prvým hráčom v histórii Washingtonu, ktorý sa v play off prehupol cez hranicu 100 bodov.
Všetko nasvedčovalo tomu, že Capitals mieria k úvodnému triumfu v sérii, ale potom Penguins predviedli skvelý obrat. V rozmedzí necelých piatich minút nastrieľali tri góly a otočili duel na svoju stranu.
Najprv trafil Patric Hornqvist, po ňom Sidney Crosby a Jake Guentzel. Domáci na túto sekvenciu nenašli žiadnu odpoveď.
"Stačila jedna chyba, jeden šťastný odraz a boli späť v zápase," povzdychol si Alex Ovechkin. "Nedá sa nič robiť. Musíme tento duel hodiť za hlavu a sústrediť sa na ďalší."
Crosby ku gólu pridal aj asistenciu a odohral už 61. duel v play off, v ktorom si pripísal dva a viac bodov. V historickom poradí NHL sa posunul na tretiu priečku pred Jariho Kurriho.
Ďalší zápas: Nedeľa 29. apríla v 21:00 v Capital One Arene vo Washingtone.