Prečo Penguins vypadli: Neschopnosť posledného úderu

Pittsburgh nebol v sérii s Rangers v plnej sile, ale aj tak mal obrovskú šancu. Tú však nevyužil

Autor Michael Langr @nhlsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Prvé kolo play off sa skončilo vyradením ôsmich klubov a NHL.com/sk pri každom z nich rozoberala príčiny, ktoré k tomu viedli, ale aj ich vyhliadky do budúcnosti. Napriek vedeniu 3:1 na zápasy v 1. kole nakoniec prišiel o šancu na zisk Stanley Cupu aj tím Pittsburgh Penguins.

Rangers a Flames oslavujú postup

Súhrn: Pittsburgh aj s kapitánom Crosbym prehral v New Yorku, Calgary tiež po predĺžení vyradilo Dallas

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

New York Rangers zavŕšili obrat z 1:3 na 4:3 na zápasy v 1. kole play off NHL domácou výhrou nad Pittsburgh Penguins 4:3 po predĺžení. V čase 64:46 o nej rozhodol útočník Artemij Panarin. Tímu z Pensylvánie nepomohol ani návrat kapitána Sidneyho Crosbyho po jednozápasovej absencii kvôli zraneniu v hornej časti tela. Rangers čaká v semifinále Východnej konferencie súboj s Carolina Hurricanes. Už v sobotu sa rozhodlo o dvojici Florida Panthers - Tampa Bay Lightning.

V siedmom nebi. Dve voľné miesta, štyria vlčiaci

Rangers a Flames budú hájiť domáce územie, Penguins a Stars sa ho pokúsia dobyť. Prvé kolo ponúkne štýlové lúčenie

Autor Lukáš Vrkoč @NHLSVK / nezávislý autor NHL.com/sk

Zápasy číslo sedem. Slastné pocity pre fanúšikov, maximálne emocionálne vypätie pre hráčov. To všetko sa bude dať vidieť aj v noci na pondelok, keď sa uzavrú posledné dve série úvodného kola play off. A bude sa na čo pozerať!

Čakanie na lídra. Crosby trénoval, štart neistý

Celý Pittsburgh sleduje zdravotný stav svojho kapitána, o jeho účasti v kľúčovej bitke sa ešte len rozhodne

Autor Marek Burkert @NHLSVK / nezávislý autor NHL.com/sk

Nastúpi Sidney Crosby? Otázka, na ktorú by pred rozhodujúcim siedmym duelom série prvého kola play off proti New York Rangers chceli poznať odpoveď všetci fanúšikovia Pittsburgh Penguins.

Calgary Flames

Panthers to zvládli a po 26 rokoch vyhrali sériu

Súhrn: Rangers a Stars udržali nervy na uzde, vyrovnali série na 3:3. Rozhodnú siedme zápasy

Víťazi Presidents' Trophy majú za sebou prvú prekážku v hre o vytúžený Stanley Cup. Florida Panthers vyhrali šiesty duel na ľade Washington Capitals 4:3 po predĺžení a tým aj celú sériu v pomere 4:2 na zápasy. Sezóna sa tak skončila aj pre slovenského obrancu Martina Fehérváryho. V ďalšom kole Panthers čaká víťaz siedmeho zápasu medzi Toronto Maple Leafs a Tampa Bay Lightning.

Kľúčovú rozhodujúcu bitku o všetko si v piatok vynútili hokejisti New York Rangers a Dallas Stars. Rangers prehrávali s Pittsburgh Penguins už 1:3 na zápasy, ale rovnako ako v piatom zápase doma vyhrali aj šiesty duel výsledkom 5:3 a vrátili sériu do domácej Madison Square Garden. Doma zabrali Dallas Stars a zdolali Calgary Flames 4:2. Do zápasu číslo 7 tak v 1. kole dospelo až päť sérií.

Crosby nenastúpi v 6. zápase s Rangers

Kapitán sa zranil v 5. dueli v hornej časti tela. Pittsburgh sa bude snažiť ukončiť sériu bez neho

Autor NHL.com/sk @nhlsk / NHL.com/sk

Sidney Crosby nezasiahne do šiesteho duelu 1. kola proti New York Rangers. Po piatkovom rozkorčuľovaní to povedal tréner Pittsburgh Penguins Mike Sullivan.

Crosbyho štart v 6. dueli s Rangers je neistý

Kapitán Penguins sa v 5. zápase zranil v hornej časti tela. Máme partiu schopnú vyhrať aj tak, myslí si tréner

Autor NHL.com/sk @nhlsvk

Štart Sidneyho Crosbyho v šiestom zápase 1. kola proti New York Rangers je neistý. Vo štvrtok to naznačil tréner Pittsburgh Penguins Mike Sullivan.

Zranený Crosby proti Rangers nedohral

Kapitán Penguins po hite Jacoba Troubu v druhej tretine odstúpil, Pittsburgh bez neho prehral zápas

Sidney Crosby musel po zranení v hornej časti tela v čase 34:17 odstúpiť zo stredajšieho duelu Pittsburgh Penguins na ľade New York Rangers. Tím z Pensylvánie bez svojho kapitána a najproduktívnejšieho hráča v piatom súboji 1. kole Východnej konferencie stratil vedenie 2:0 a po porážke 3:5 nedokázal zavŕšiť postup. Za stavu 3:2 pre Penguins sa bude hrať ďalší duel v piatok v Pittsburghu.

Dallas Stars

Rangers odvrátili vyradenie, Florida má mečbal

Súhrn: Penguins si nezaistili postup a prišli o Crosbyho, Panthers vďaka piatim bodom Verhaegheho otočili duel s Capitals

New York Rangers po výhre 5:3 nad Pittsburgh Penguins odvrátili koniec sezóny, hoci prehrávali už 0:2. Hostia od 35. minúty dohrávali bez kapitána Sidneyho Crosbyho, ktorý odstúpil kvôli zraneniu v hornej časti tela.

V ďalšom stredajšom dueli 1. kola Východnej konferencie sa k postupu priblížili víťazi Presidents' Trophy pre najlepší tím základnej časti Florida Panthers, ktorí po obrate porazili Washington Capitals 5:3 vďaka piatim bodom Cartera Verhaegheho. Na Západe vedú 3:2 na zápasy Calgary Flames po víťazstve nad Dallas Stars 3:1.

Slávne časy ožívajú. Crosbyho tím drví súperov

Pittsburgh zničil Rangers 7:2, úplne odčaroval brankára Šesťorkina. Od postupu ho delí už len jeden krok

Autor Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Penguins - Rangers 7:2

Crosby priviedol Penguins k tretej výhre

Sidney Crosby si pripísal tri body a Pittsburgh sa vďaka päťgólovej smršti v druhej tretine dostal v sérii do vedenia 3:1 na zápasy

• 04:52 •

Stojí proti nám brankár, ktorý by okrem Vezina Trophy pokojne mohol získať aj cenu pre najužitočnejšieho hráča základnej časti. Teda, stojí - Igor Šesťorkin v poslednom období skôr sedí. Na striedačke.