Prečo Penguins vypadli: Slabý brankár, zvädnutý Crosby

Kapitán mal v sérii len dva body, gólman Jarry tím nepodržal. Je z Pittsburghu mužstvo len na základnú časť?

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Zostrih: Islanders - Penguins 5:3

Zostrih: Nelson dvomi gólmi pomohol k postupu

Brock Nelson dvomi gólmi a asistenciou v dueli číslo 6 prispel k výhre nad Penguins 5:3 a Islanders sú v druhom kole

• 05:00 •

Opäť boli favoritom, opäť mali za sebou vydarenú fázu sezóny, ale opäť to nevyšlo. Pittsburgh Penguins sa tretíkrát za sebou nedostali do 2. kola play off a sklamane si balia kufre. Po šesťzápasovej sérii idú ďalej New York Islanders.

Lightning a Islanders sú v druhom kole

Stredajšie zápasy play off: Černák pomohol obhajcom postúpiť dvomi prihrávkami, Wild si vynútili siedmy zápas

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Zostrih: Tampa - Florida 4:0

Zostrih: Lightning vyhrali šiesty duel a postúpili

Andrej Vasilevskij vychytal čisté konto, Erik Černák dvakrát asistoval a Tampa po výhre v šiestom súboji s Floridou postúpila do 2. kola

• 04:59 •

Bitky o Stanley Cup v noci na štvrtok pokračovali ďalšími tromi zápasmi a uzavreli ďalšie dve série úvodného kola. Tampa Bay Lightning a New York Islanders sa môžu radovať z postupu do druhej fázy a pre Florida Panthers a Pittsburgh Penguins sa sezóna končí. Lightning zdolali rivalov z Panthers aj vďaka dvom asistenciám slovenského obrancu Erika Černáka.

Panthers sa vzopreli a šampiónov ďalej nepustili

Súhrn play off: Jets po 3. predĺžení vyradili Oilers, Tatar asistoval proti Torontu

Knight priviedol Panthers k výhre

Knight 36 zákrokmi priviedol Floridu k triumfu

Spencer Knight pochytal 36 striel súpera a vo svojom prvom zápase play off nedovolil Lightning vyradiť jeho Panthers

• 02:56 •

Hokejisti Tampa Bay Lightning nevyužili prvú príležitosť zavŕšiť postup do druhého kola play off. Obhajcovia Stanley Cupu prehrali na ľade tímu Florida Panthers 1:4 a v sérii tak vedú už len 3:2 na zápasy. Po maratóne vo Winnipegu je známy ďalší postupujúci. Winnipeg Jets vďaka gólu v 107. minúte poslali na dovolenku Edmonton Oilers, ktorých vyradili po výsledku 4:0 na zápasy.

New York Islanders si vypracovali mečbal vďaka výhre v úvode druhého predĺženia v aréne Pittsburgh Penguins. Toronto Maple Leafs po úvodnej porážke v sérii proti Montreal Canadiens pridali druhé víťazstvo, na jediný gól porazených prihral aj Tomáš Tatar.

Crosby a Malkin musia nájsť svoje staré ja

Tradičné opory Penguins sa v sérii proti Islanders trápia, výsledky favorita sú aj preto nepresvedčivé

Autor Lukáš Hron @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Jeden aj druhý odchádzali z ľadu bez bodu. Sidney Crosby už tretíkrát za sebou. Jevgenij Malkin pre zmenu s desivou kombináciou nula striel na bránku plus tri vylúčenia.

Černák pomohol priblížiť Tampu k postupu

Súhrn play off: Lightning majú proti Floride mečbal, štvorbodový Kučerov sa zranil. Toronto vyrovnalo

Autor NHL.com/sk @nhlsvk

Slovenský obranca Erik Černák dvomi asistenciami pomohol tímu Tampa Bay Lightning k víťazstvu nad Florida Panthers, ktorých obhajcovia Stanley Cupu rozstrieľali 6:2 a v sérii 1. kola tak pridali tretiu výhru. Štyri body si pripísali Alex Killorn a Nikita Kučerov, ktorý sa v tretej tretine zranil a duel nedohral. V ďalšom sobotnom popoludňajšom dueli uspeli New York Islanders, ktorí po výhre 4:1 vyrovnali sériu s Pittsburgh Penguins na 2:2 na zápasy.

Päť ťahákov ôsmeho dňa play off

Maple Leafs budú bez kapitána, Wild možno nasadia Pariseho. Islanders riešia brankárov

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

V sobotnom programe má pred sebou dôležitý krok smerom k postupu do 2. kola Stanley Cupu až trojica mužstiev, ktorá vedie 2:1 na zápasy.

Montreal odštartoval play off výhrou

Štvrtkové zápasy play off: Toronto prehralo a prišlo o kapitána, Florida po predĺžení prvýkrát zdolala Tampu

Byron trafil v oslabení

Byron rozhodol v početnej nevýhode

Paul Byron v oslabení ušiel Rasmusovi Sandinovi, prekonal Jacka Campbella a v páde zariadil víťazstvo Montrealu nad Torontom 2:1

• 00:37 •

Bitky o Stanley Cup v noci na utorok pokračovali štyrmi duelmi. Toronto Maple Leafs začali neúspechom, keď doma podľahli Montreal Canadiens s Tomášom Tatarom 1:2 a navyše prišli o zraneného kapitána Johna Tavaresa. Tampa Bay Lightning s Erikom Černákom po predĺžení podľahli Florida Panthers 5:6.

Lightning vonku uspeli aj druhýkrát

Utorkové zápasy play off: Obhajcovia titulu znova porazili Panthers. Vegas a Pittsburgh vyrovnali série

Zostrih: Tampa - Florida 3:1

Zostrih: Vasilevskij vychytal Tampe druhú výhru

Ondřej Palát zažiaril gólom a prihrávkou, Andrej Vasilevskij pochytal 32 striel súpera a Lightning uspeli aj v druhom dueli série

• 04:56 •

Hokejisti tímu Tampa Bay Lightning urobili druhý krok smerom k postupu do druhého kola play off NHL. Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili na ľade Florida Panthers 3:1 a v celej sérii vedú 2:0 na zápasy. Útočník Ondřej Palát sa pod výhru Lightning podpísal gólom a asistenciou, brankár Andrej Vasilevskij inkasoval len raz z 33 striel. Hráči Pittsburgh Penguins a Vegas Golden Knights vďaka tesným výhram svoje série vyrovnali.

Päť ťahákov štvrtého dňa play off

Florida, Pittsburgh a Vegas majú čo napravovať. Panthers sa navyše musia zaobísť bez zaujímavého útočníka

Program bojov o Stanley Cup naberá obrátky a po trojzápasovom pondelkovom menu je v ponuke rovnaná porcia aj v utorok. Trojica vyššie nasadených tímov má vo svojich druhých dueloch čo napravovať. Pittsburgh Penguins hrajú odvetu proti New York Islanders o 1:30 SELČ (Nova Sport 1; NHL.tv), Florida Panthers proti Tampa Bay Lightning od 2:00 SELČ (NHL.tv). A o 4:00 SELČ sa predstavia Vegas Golden Knights a Minnesota Wild (Nova Sport 2; NHL.tv).

Point zariadil výhru Tampy, uspeli aj Islanders a Wild

Súhrn play off: Kanonier otočil floridské derby, pri comebacku zažiaril aj Kučerov. Prvé zápasy vonku vyhrali aj Islanders a Wild

Palmieriho víťazný gól

Palmieriho víťazný gól v predĺžení

Kyle Palmieri prekonal Tristana Jarryho strelou do horného rohu a svojím druhým gólom večera v predĺžení rozhodol súboj s Penguins

• 01:00 •

Obhajcovia Stanley Cupu Tampa Bay Lightning úspešne vstúpili do play off a po záverečnom obrate vyhrali na ľade Florida Panthers 5:4. Gólmi v 53. a 59. minúte to zariadil útočník Brayden Point. Kanonier Nikita Kučerov, ktorý naskočil na svoj prvý zápas v sezóne po operácii bedrového kĺbu, na strane víťazov zažiaril tromi bodmi za dva góly a jednu asistenciu.