Pastrnak

Bruins v nedeľu v poslednom dueli základnej časti NHL prehrali s Florida Panthers 2:4 a nevyužili tak šancu na posun na prvé miesto v Atlantickej divízii a vo Východnej konferencii. V úvodnom kole play off tak narazia na Toronto Maple Leafs. Výsledok určil aj poslednú dvojicu Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils.

Zdeno Chára nepremenil jednu strelu na bránku a odsedel si dve minúty na trestnej lavici. Slovenský obranca tak ukončil základnú časť s bilanciou 24 bodov (7+17) v 73 odohraných dueloch. Český útočník David Pastrňák si 35. gólom v sezóne vytvoril osobné maximum a v 50. minúte v presilovej hre znížil na 2:3. Jeho krajan David Krejčí už v polovici úvodnej časti asistoval pri góle Davida Backesa na 1:1.

Boston Bruins - Florida Panthers 2:4
Bruins potrebovali na posun na čelo Atlantickej divízie aj Východnej konferencie vyhrať, ale neuspeli a skončili o bod za Tampou Bay. V dohrávanom zápase, ktorý bol z pôvodného termínu 4. januára odložený kvôli snehovej búrke, Boston od začiatku ťahal za kratší koniec.
Floridu, ktorá v sobotu stratila nádej na účasť v bojoch o Stanley Cup po víťazstve Philadelphia Flyers nad New York Rangers 5:0, dostal po 82 sekundách hry do vedenia svojím premiérovým gólom vo štvrtom dueli v NHL Henrik Borgstrom.
V deviatej minúte Backes vyrovnal z dorážky po strele Kevana Millera, ktorému Krejčí prihral z pravého rohu späť na modrú čiaru. Floride však ešte v prvej tretine opäť získal náskok bývalý hráč Bruins Frank Vatrano, ktorý asistoval už pri prvom góle. Na gól februárovej posily Panthers z Bostonu nadviazal v 34. minúte Maxim Mamin.

Pastrňák vykresal Bostonu nádej v polovici tretej tretiny, keď mu Patrice Bergeron prihral v početnej výhode na ľavý kruh a druhý najproduktívnejší český hráč tejto sezóny si pohotovým zakončením vylepšil bilanciu na 80 bodov za 35 gólov a 45 asistencií z 82 duelov. Dvadsaťjedenročný útočník tak prekonal svoj osobný rekord z minulej sezóny aj v góloch.
Pastrňák mal ešte dve veľké šance na vyrovnanie, ale v 53. aj 56. minúte stroskotal na Robertovi Luongovi, ktorý krátko predtým nahradil zraneného Jamesa Reimera. Evgenii Dadonov však 109 sekúnd pred koncom z dorážky zobral Bruins nádej na obrat.
"Mali sme dobrú tretiu tretinu, ale výsledok nebol taký, aký by sme chceli. Ale zápas je za nami a budeme sa sústrediť na play off. Aj tak sme skončili na dobrej pozícii. Sme v boji o Stanley Cup, o to sa hrá celý rok. Tešíme sa na prvý zápas," povedal útočník Bruins Brad Marchand.
Floride nebolo nič platné, že zakončila základnú časť piatimi výhrami za sedem dní a na deviatom mieste vo Východnej konferencii ostala o bod za Columbus Blue Jackets aj New Jersey Devils, ktorí obsadili postupové pozície.
1. Frank Vatrano (FLA): 1 gól, 1 asistencia, 2 plusové body
2. Mike Matheson (FlA): 2 plusové body, 2 strely, čas na ľade 24:21
3. Patrice Bergeron (BOS): 1 asistencia, 7 striel, úspešnosť na buly 64%