de19

Obhajca Stanley Cupu z Washingtonu v piatok podľahol Floride 6:5 po samostatných nájazdoch. Panthers tak vyhrali prvý duel v sezóne. Rozhodujúci nájazd premenil Jonathan Huberdeau. Predators porazili Flames 5:3, ale veľkú radosť z toho mať nemohli. V poslednej tretine totiž prišli o brankársku jednotku Pekku Rinneho, ktorý nedohral kvôli zraneniu. V troch piatkových zápasoch nehral žiadny Slovák.

Prvý úspech Floridy
Panthers v zápase stratili vedenie 1:0, 4:1 aj 5:4, ale nakoniec sa radovali vo štvrtej sérii nájazdov. Rozhodol Jonathan Huberdeau a Florida v Capital One Arene zdvojnásobila svoj doterajší dvojbodový zisk.
"Je to úľava. V každom zápase sme boli blízko k víťazstvu a teraz sme sa konečne dočkali prvého. Teraz sa musíme pozerať ďalej a zajtra znova vyhrať," želal si Huberdeau hneď v sobotnom domácom dueli proti Detroit Red Wings, ktorí tak ostali jediným tímom súťaže bez víťazstva.
Na prvý gól, o ktorý sa postaral Vincent Trocheck, čakalo až do 11 minúty. V úvodnom dejstve napriek tomu padlo až päť gólov, ale domáci fanúšikovia z toho radosť nemali.

Mohli sa síce radovať v 16. minúte po vyrovnávajúcom góle Johna Carlsona na 1:1, pri ktorej asistoval Michal Kempný a pripísal si prvý bod v sezóne. Po 32 sekundách však Floride vrátil vedenie Evgenii Dadonov a v čase 18:52 už to bolo po ďalších góloch Coltona Scevioura a Jareda McCanna už 4:1 pre Floridu.
Po 108 sekundách druhej tretiny Jakub Vrána od modrej čiary ideálne našiel Bretta Connollyho, ktorý z pravej strany z uhla prekonal presúvajúceho sa Jamesa Reimera. V 29. minúte potom Vrána po prihrávke Larsa Ellera premenil prečíslenie a znížil na rozdiel jediného gólu.
O vymazanie straty sa postaral Devante Smith-Pelly. Florida opäť získala náskok 51 sekúnd pred koncom druhého dejstva, keď Huberdeau trafil v početnej výhode. Nicklas Backstrom v čase 58:35 vynútil predĺženie, keď pri hre Capitals bez gólmana zužitkoval výhodu šiestich proti štyrom.
Dallas opäť neuspel
Dallas sa musel vyrovnal s tretím zápasom v rade bez bodu, keď pred vlastným publikom v American Airlines Center podľahol Minnesote 1:3. Wild naopak prvýkrát v sezóne dokázali vyhrať dvakrát za sebou. Zhodne gólom a asistenciou k tomu prispeli útočník Zach Parise a obranca Ryan Suter, ktorý dal víťazný gól.
Do vedenia sa pritom dostali Stars, keď sa po 36 sekundách tretej tretiny presadil Jason Spezza a pripísal si svoj prvý gól v sezóne. V 50. minúte však odpovedal obranca Matt Dumba a v čase 52:54 Suter otočil stav.

Dubnyk fantasticky zakročil proti Bennovi

Parise presne minútu pred koncom pri hre Dallasu bez brankára zavŕšil výsledok. Asistoval mu Suter, ktorý si tak pripísal jubilejný 500. bod v NHL. Tridsaťtriročná opora Minnesoty má na konte z 998 zápasov 77 gólov a 423 prihrávok. Suter dosiahol métu 500 bodov ako jedenásty obranca v histórii narodený v USA.
Dallasu chýbal kvôli zraneniu v dolnej časti tela jeho najproduktívnejší hráč Alexander Radulov, ktorý v šiestich zápasoch nazbieral 10 bodov za štyri góly a šesť asistencií.
Predators opäť vyhrali, ale stratili Rinneho
Nashville uspel na ľade Calgary a po výsledku 5:3 sa radoval zo štvrtej výhry za sebou. Odplatil tak Flames porážku 0:3 z domáceho prostredia z 9. októbra, čo bol jediný duel zo siedmich v tejto sezóne, v ktorom Predators nebodovali.
Od 46. minúty sa Nashville musel zaobísť bez zranenej brankárskej jednotky Pekku Rinneho. Toho za stavu 3:3 nahradil Juuse Saros a počas zostávajúcich minút zápasu pochytal všetkých deväť striel súpera.

Rinaldo zakončil prečíslenie proti Calgary

V čase 46:31 po rýchlom brejku po pravej strane zariadil víťazný gól Zac Rinaldo. Filip Forsberg potom pri hre Flames bez brankára bekhendovou strelou z polovice ihriska poistil Nashvillu výhru.