Pánik zvýšil náskok Capitals

Slovenský útočník Richard Panik v sobotu predĺžil svoju bodovú sériu na štyri duely. Gólom a asistenciou pomohol Washingtonu poraziť Pittsburgh 5:3 a pridal druhý dvojbodový duel v rade. Philadelphia Flyers zvíťazili nad Buffalo Sabres 3:1. Tampa Bay si aj vďaka dvom gólom v oslabení poradila s Bostonom 5:3. Montreal opäť hral bez zraneného Tomáša Tatara a duel na ľade Panthers nezvládol v pomere 1:4.

Pánikov ďalší dvojbodový večer
Washington Capitals nastúpili v PPG Paints Arene v popoludňajšom zápase a výhrou 5:2 nad domácimi Pittsburgh Penguins sa od Flyers trochu vzdialili, ale nakoniec len dočasne.
Capitals ju vyhrali jasne 3:0 aj vďaka Pánikovi, ktorý si v nej pripísal gól a prihrávku. Za svoj výkon bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
Slovenský útočník najprv v druhej minúte rozbehol akciu, ktorá sa skončila úvodným gólom Nica Dowda. V 17. minúte po prihrávke Jakuba Vránu zvýšil Nicklas Backstrom a 80 sekúnd pred koncom prvej časti sa zapísal medzi strelcov aj Pánik.
Pre dvadsaťdeväťročného forvarda to bol deviaty gól v ročníku. Vďaka druhému dvojgólovému večeru v rade predĺžil svoju bodovú sériu už na 4 zápasy, v ktorých spolu nazbieral šesť bodov. To je jeho suverénne najdlhšia šnúra v ročníku, doteraz bodoval maximálne v dvoch dueloch v rade.
V druhej tretine gól nepadol, už po 34 sekundách s tretieho dejstva tak definitívne uťal nádeje Penguins vo vlastnom oslabení Nic Dowd, ktorý si v dueli pripísal tri body za dva góly a asistenciu.
Sidney Crosby potom síce trafil v treťom dueli za sebou a nasledoval ho aj Evgeni Malkin, ale bližšie sa už domáci nedostali. Skóre potom uzavrel T. J. Oshie. Capitals tak odmietli tretiu porážku v rade a v tabuľke Východu sú o dva body za druhou Tampou Bay. 'Pens' stratili v riadnom hracom čase siedmy zápas z posledných deviatich.
"V tejto hale sa hrá vždy veľmi ťažko," vyhlásil tréner víťazov Todd Reirden. "Väčšinu zápasu sme však predvádzali dobrý tímový výkon. Každý v mnohých smeroch prispel k úspechu. Dva body berieme s veľkým potešením."
Deviata výhra Flyers
Flyers sú po víťazstve nad Buffalom už len dve výhry od vyrovnania najdlhšej víťaznej série v tejto sezóne, o ktorú sa 11 výhrami v rade postarali Tampa Bay Lightning. Zvládli to v období medzi 29. januárom a 17. februárom.
Na ľade Wells Fargo Center sa medzi strelcov dvakrát zapísal kapitán Claude Giroux a český útočník Jakub Voracek dvakrát asistoval. Z posledných piatich duelov teda má skvelých desať bodov, všetky len vďaka asistenciám.

Prvou hviezdou zápasu sa však stal brankár Carter Hart, ktorý predviedol 38 zákrokov. Aktuálna séria Flyers je ich najdlhšia od obdobia medzi 27. novembrom a 14. decembrom 2016, keď uspeli desaťkrát v rade.
Sobotný úspech sa vôbec nerodil jednoducho. Giroux v polovici zápasu otvoril skóre a ešte v druhom dejstve vyrovnal Dominik Kahun. Víťazný gól zariadil opäť s pomocou Voráčka Giroux a všetko zavŕšil Joel Farabee.
Tampa uťala sériu Bostonu
Boston sa mohol stať prvým tímom sezóny, ktorí pokorí stobodovú hranicu, lenže Lightning boli v TD Garden proti a na čele Východnej konferencie tak znížili stratu na Bruins na sedem bodov. V zostavách oboch tímov nechýbali slovenskí obrancovia Zdeno Chara a Erik Cernak, ale nakoniec sa radoval mladší z nich.
Pre vývoj zápasu bolo kľúčové to, že floridský tím dokázal odskočiť do trojgólového vedenia. Veľkým zásahom na psychiku domácich bola situácia zo šiestej minúty. Za faul na Ondřeja Kašeho bol vylúčený Barclay Goodrow, lenže domácich nachytal v oslabení najskôr Anthony Cirelli a po ňom aj Mikhail Sergachev.
V tretej tretine potom zvýšil na 3:0 pre hostí Cedric Paquette. Rozhodujúci gól hostí strelil Alex Killorn a Nikita Kucherov v závere zavŕšil výhru do prázdnej bránky.
V tretej časti strelil David Pastrnak svoj 48. gól v sezóne, vďaka ktorému opäť posunul svoje osobné maximum v NHL a znova sa osamostatnil na čele streleckej tabuľky. Alex Ovechkin (Washington) naňho stráca len jeden zásah, Auston Matthews (Toronto Maple Leafs) dva.
Radosť z úspechu Lightning pokazilo len odstúpenie hviezdneho beka Victora Hedmana, ale tréner hostí nemal informácie o konkrétnom dôvode jeho odstúpenia.
Brown riadil rozklad Wild
Los Angeles Kings si trochu oneskorene načasovali formu, ale o to viac si to teraz užívajú. V sobotu rozstrieľali hokejistov Minnesota Wild, ktorí pritom v tvrdých bojoch na hrane postupu Západnej konferencie potrebujú každý bod, vysoko 7:3.
Hlavný podiel na piatej výhre tímu, ktorý je stále na dne tabuľky Západu, mal Dustin Brown, ktorý okrem hetriku zaznamenal aj asistenciu. Anze Kopitar skončil s bilanciou 1+2.

Brown hetrikom zariadil výhru Kings

Päť výhier v rade je pre Kings sezónne maximum. "Ako tím sa snažíme tieto zápasy využiť na to, aby sme boli lepší," povedal Brown po svojom šiestom hetriku v NHL. "V tejto fáze sezóny je to všeobecne väčšia zábava, či ste v hre o postup, alebo nie."
Ostatné zápasy: Trocheck vystrelil Caroline bod navyše, Stars opäť nedali gól Nashvillu
Florida Panthers po dlhšom čase zvíťazili pred svojimi fanúšikmi, keď zdolali Montreal Canadiens 4:1. Hostia už druhýkrát nastúpili bez Tomáša Tatara, ktorý v utorok v dueli proti Islanders utrpel zranenie v hornej časti tela. Panthers predtým v domácej hale BB&T Center osemkrát za sebou prehrali a získali v tomto období len dva body. Na Východe však ostávajú stále v hre a sú len tri body za obidvoma divokými kartami, ktoré majú aktuálne v rukách New York Islanders a Columbus Blue Jackets. Pred Panthers sú Rangers a Hurricanes.
New York Islanders podľahli Carolina Hurricanes 2:3 po predĺžení. O víťazný gól sa postaral v čase 61:36 postaral Vincent Trocheck, ktorý využil presilovú hru. Petr Mrazek a James Reimer naďalej absentujú, takže výhru vychytal Švéd Anton Forsberg. Hurricanes vďaka tomu znížili svoje manko na postupové pozície vo Východnej konferencii - na účasť v play off zatiaľ strácajú len dva body.

Trocheckova víťazná dorážka v predĺžení

Nashville Predators staačil na úspech na ľade Dallas Stars jediný gól. V polovici zápasu ho v presilovke strelil Ryan Ellis. Dallas, za ktorý nenastúpil Andrej Sekera, pritom vyslal 37 striel medzi tyčky, ale fínsky brankár Juuse Saros všetky pochytal a štvrtýkrát v sezóne si udržal čisté konto. Nulu ustrážil vďaka 33 zákrokom už vo štvrtkovom vzájomnom súboji v Bridgestone Arene, keď Predators vyhrali 2:0.
San Jose Sharks v dueli o česť podľahli Ottawa Senators 1:2 po predĺžení. Senators si v súboji dvoch predposledných tímov oboch konferencií pripísali už štvrtú výhru z posledných piatich duelov. Po dvoch góloch v prvej tretine prišiel ten rozhodujúci až po 35 sekundách predĺženia z hokejky Chrisa Tierneyho, ktorý v drese Sharks odohral svoje prvé štyri sezóny po príchode do NHL.
Devils si dva večery po sebe pripísali veľmi cenné skalpy. Najprv doma v Prudential Center porazili St. Louis Blues uťali tak osemzápasovú sériu obhajcov Stanley Cupu, v sobotu uspeli aj v Madison Square Garden 6:4. Za Rangers sa presadili aj Mika Zibanejad či Filip Chytil.
V sobotu pomohli Panthers v tomto smere aj Edmonton Oilers, keď porazili Columbus Blue Jackets 4:1. Veľmi dlho hral kľúčovú úlohu gól Alexa Chiassona zo štvrtej minúty. Až v druhej polovici tretieho dejstva prišli ďalšie góly. Caleb Jones zvýšil a už o 56 sekúnd neskôr dal Oilers istotu Connor McDavid.