panik2

Slovenský útočník Richard Pánik v pondelok gólom pomohol k víťazstvu Arizona Coyotes nad Calgary Flames 5:2. Coyotes vďaka výhre opustili pozíciu najhoršieho tímu ligy. Boston Bruins, za ktorých skóroval český forvard David Krejčí, prehrali s Columbus Blue Jackets 4:5 po predĺžení. Porazení opäť nastúpili bez slovenského kapitána Zdena Cháru, ktorý bojuje so zranením v hornej časti tela. Bruins nestačil ani výkon Ryana Donata , ktorý si pri svojom debute v NHL pripísal tri body za gól a dve asistencie.

Arizona Coyotes - Calgary Flames 5:2
Pánik otvoril skóre v 26. minúte svojím deviatym gólom v sezóne a podieľal sa na tom, že Coyotes opustili pozíciu najhoršieho tímu ligy. Arizona zabrala po dvoch prehrách a polepšila si na 59 bodov za 72 duelov. Má o bod viac ako Buffalo.
Dvadsaťsedemročný slovenský útočník otvoril skóre v strednom dejstve, keď využil krížnu prihrávku Claytona Kellera. Bodoval v druhom zápase v rade a v sezóne má spolu na konte 26 zápisov. Dva góly v drese víťazov zaznamenali Max Domi a obranca Oliver Ekman-Larsson, ktorý svojím prvým zásahom pokoril hranicu 100 gólov v NHL.
Calgary prehralo tretíkrát v rade a opäť si výrazne skomplikovalo boj o play off. V Západnej konferencii je jedenáste so šesťbodovým mankom na postupové pozície a do konca základnej časti mu zostáva odohrať už len osem zápasov.

Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 4:5 po predl.
Krejčí v 52. minúte po 20 sekundách odpovedal na gól Artemiho Panarina a vyrovnal na 4:4. Bruins však ôsmu výhru na domácom ľade nedosiahli. V ich zostave opäť chýbal Chára, ktorý sa 13. marca zranil a nedohral zápas proti Carolina Hurricanes (6:4 pre Bruins).
Forvard Cam Atkinson rozhodol v čase 62:55 a natiahol úspešnú sériu Blue Jackets na osem víťazstiev v rade. Columbus sa tak v Metropolitnej divízii dotiahol na tretích Philadelphia Flyers a drží si šesťbodový náskok pred Florida Panthers na pozíciu prvej divokej karty do play off vo Východnej konferencii.
Ryan Donato prežil skvelú premiéru v NHL, keď si pripísal tri body za gól a dve asistencie. Za Bruins nastúpil už deň potom, ako podpísal nováčikovský kontrakt v NHL po skončenej sezóne na Harvard University.
"Užil som si to. Neskončilo sa to podľa predstáv, ale na druhej strane si myslím, že osobne sa mi to vydarilo dobre. Ale musím povedať, že kvôli porážke je to také trpké," vyhlásil Donato, ktorý nastúpil v útoku s Krejčím a Dantonom Heinenom. Za svoj výkon bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
Donato zaznamenal tri body pri debute ako druhý hráč v histórii Bruins, Pred ním sa do 5. októbra 2000 podarilo len Jarnovi Kultanenovi.

Buffalo Sabres - Nashville Predators 0:4
Líder NHL splnil úlohu favorita na ľade tímu, ktorý klesol na posledné miesto súťaže. Pre Predators to bol pätnásty duel v rade, v ktorom bodovali a vytvorili nový klubový rekord.
Prekonali tak výkon z obdobia medzi 12. februárom a 9. marcom 2016, keď si pripísali deväť výhier a päť porážok po predĺžení. Pri súčasnej jazde zaznamenali 14 víťazstiev a len jednu prehru v nadstavení. Na čele ligy majú na konte 106 bodov zo 72 duelov a štvorbodový náskok pred Tampa Bay Lightning.
O góly sa postarali Mike Fisher, Ryan Johansen, Filip Forsberg a Ryan Hartman. Brankár Pekka Rinne si vďaka 35 úspešným zákrokom pripísal ôsme čisté konto v sezóne a v tejto štatistike je najlepší v súťaži. Dosiahol aj 40. výhru v ročníku.

Montreal Canadiens - Florida Panthers 0:2
Florida sa vďaka úspechu priblížila na rozdiel troch bodov od New Jersey Devils, ktorí sú na pozícii s druhou divokou kartou vo Východnej konferencii. Okrem toho majú dva zápasy k dobru, ale musia sa vyrovnať s tým, že aj šesť z nasledujúcich siedmich zápasov hrajú vonku.
Víťazstvo Panthers zaistili svojimi gólmi Aaron Ekblad a Aleksander Barkov. Gólman Roberto Luongo vďaka 28 zákrokom udržal tretíkrát v sezóne čisté konto a celkovým počtom 76 núl v kariére sa vyrovnal Edovi Belfourovi a Tonymu Espositovi na deviatom mieste historickej tabuľky.
"V tejto chvíli to veľa neznamená. Naším cieľom je postup do play off, takže musíme zbierať víťazstvá. Teraz o takýchto veciach nepremýšľam," komentoval Luongo svoj posun.

Minnesota Wild - Los Angeles Kings 3:4 po predl.
Jeff Carter zariadil víťazstvo Kings v čase 64:26 svojím druhým gólom v zápase a Los Angeles sa vďaka tomu posunulo na tretie miesto Pacifickej divízie. Los Angeles pritom ešte v poslednej minúte tretej tretiny prehrávalo, ale Dustin Brown 47 sekúnd pred jej koncom vynútil nadstavenie.
"Získali sme dôležité dva body v boji o pozície v konferencii. Zápas bol hore a dole, ale chlapci ukázali profesionalitu a uhrali to," pochvaľoval si tréner Los Angeles John Stevens.

1. Ryan Donato (BOS): 1 gól, 2 asistencie, 6 striel
2. Pekka Rinne (NSH): 35 úspešných zákrokov, 8. nula v sezóne
3. Oliver Ekman-Larsson (ARI): 2 góly, 2 plusové body, 2 strely