panik yotes

Sobotný program NHL priniesol ďalšie čiastočné rozuzlenie bojov o play off. V bitkách o Stanley Cup nebudú chýbať dvojnásobní obhajcovia Pittsburgh Penguins, ktorí postúpili v rekordnej dvanástej sezóne za sebou. Tím Carolina Hurricanes naopak stratil aj teoretickú šancu na účasť vo vyraďovacích bojoch.
Arizona Coyotes nedali šancu St. Louis Blues, ktorých hladko zdolali 6:0. Richard Pánik pomohol k triumfu gólom a asistenciou. Bodoval aj Andrej Sekera, ktorého prihrávka nestačila Edmonton Oilers v súboji s Calgary Flames. Tím Boston Bruins stále bez Zdena Cháru potvrdil formu, keď porazil Florida Panthers 5:1.

Arizona Coyotes - St. Louis Blues 6:0
St. Louis si výrazne skomplikovalo cestu do bojov o Stanley Cup, keď vysoko prehralo na ľade Arizony 0:6. Blues zostávajú na deviatom mieste a majú na konte rovnaký počet bodov ako ôsme Colorado.
Pánik strelil svoj 13. gól v sezóne na začiatku druhej tretiny, keď zužitkoval prihrávku Claytona Kellera. V strednom dejstve ešte stihol aj pripraviť gól v presilovej hre pre Olivera Ekmana-Larssona. Slovenský útočník nazbieral v posledných deviatich dueloch deväť bodov.
Ryan Strome a Max Domi si pripísali tri prihrávky, brankár Antti Raanta chytil všetkých 34 šancí hosťujúceho tímu. Medzi strelcami sa objavil aj Jakob Chychrun, ktorý gólom na 4:0 oslávil svoje dvadsiate narodeniny.

Calgary Flames - Edmonton Oilers 3:2
Bitka o Albertu vyznela pre Calgary, ktoré na svojom ľade zdolalo Edmonton 3:2. Nič na tom nezmenila ani prihrávka obrancu Oilers Andreja Sekeru, ktorý bodoval vo štvrtom z posledných piatich duelov.
Tridsaťjedenročný rodák z Bojníc pripravil gól Michaela Cammalleriho, ktorý už len skorigoval stav na konečných 3:2 pre Flames.
V drese víťazov si pripísal dve asistencie český útočník Michael Frolík, ktorý sa podieľal na góloch Dougieho Hamiltona a Mikaela Backlunda. Obidva góly padli už v prvej tretine, ktorú Flames ovládli 3:1 a vykročili tak k triumfu.
Kapitán Oilers Connor McDavid vyšiel po šiestich dueloch prvýkrát naprázdno, pripísal si len dva záporné body v hodnotení účasti na ľade.
Boston Bruins - Florida Panthers 5:1
Hráči Bostonu sa vrátili na čelo tabuľky Východnej konferencie, keď pred zrakmi svojich fanúšikov presvedčivo rozobrali Floridu 5:1.
Do úlohy najdôležitejšieho muža zápasu sa štylizoval český útočník David Krejčí, ktorý zažiaril troma asistenciami a v sezóne má na konte už 42 bodov. Jednou prihrávkou prispel aj jeho krajan David Pastrňák.
"Krejčí a DeBrusk si na ľade dokážu vyhovieť, funguje medzi nimi chémia," pochvaľoval si tréner Bostonu Bruce Cassidy. "Veľa hrajú na puku a vytvárajú si množstvo šancí."
Panthers sa síce ujali vedenia, keď v čase 4:59 udrel Jamie McGinn, ale to bolo zo strany Floridy všetko. Potom už skórovali len Bruins.
Dvakrát trafil útočník Jake DeBrusk, ďalšie zásahy pridali Nick Holden, Patrice Bergeron v presilovej hre a Brandon Carlo. Boston dosiahol štvrtý triumf z posledných piatich duelov.
Panthers si prehrou výrazne skomplikovali boj o play off. Vo Východnej konferencii aktuálne strácajú na ôsmu priečku už päť bodov.

Nashville Predators - Buffalo Sabres 4:7
Duel medzi Nashvillom a Buffalom sa skončil obrovským prekvapením. Predators doň išli z pozície najlepšieho tímu ligy, Sabres naopak najhoršieho. Hostia sa napriek tomu radovali z divokého triumfu 7:4.
Sabres rozhodli o svojej výhre v druhej tretine, keď súperovi nastrieľali päť gólov. Dokonale dokázali zužitkovať nedisciplinovanosť, ktorá v celom dueli sprevádzala hráčov Nashvillu.
Buffalo sa až štyrikrát presadilo v presilovej hre. V čase 34:09 dostal Scott Hartnell trest na päť minút a Sabres z toho stihli vyťažiť tri góly.
"Pri hre piatich na piatich to z našej strany bolo ešte dobré, ale keď ste takto často vylučovaní, zápas skrátka stratíte," mal jasno domáci tréner Peter Laviolette.
Útočník Sam Reinhart sa blysol druhým hetrikom v kariére, opäť v zápase na štadióne súpera. Jack Eichel zažiaril piatimi asistenciami a stal sa najmladším hráčom v histórii Sabres, ktorému sa to podarilo.

New Jersey Devils - New York Islanders 4:3
Hokejisti New Jersey urobili dôležitý krok k postupu, v domácom prostredí pretlačili New York Islanders 4:3 a majú päťbodový náskok pred Floridou na ôsmom mieste tabuľky Východnej konferencie.
Devils si vypracovali rozhodujúci náskok v druhej tretine, keď súperovi nastrieľali tri góly. Dvakrát trafil kanonier Taylor Hall, ďalší zásah pridal v oslabení Blake Coleman.
"Z našej strany to nebol perfektný zápas, ale máme dva body, čo je v tejto situácii absolútne najdôležitejšie," vysvetlil Hall, ktorý má v sezóne na konte už 88 bodov.
Domácich môže trápiť skutočnosť, že zápas nedohral Kyle Palmieri. Skúsený útočník utrpel tržnú ranu pod okom, keď ho spoluhráč Andy Greene v tretej tretine nešťastne zasiahol hokejkou.
V bránke New York Islanders sa opäť neobjavil Jaroslav Halák, jeho kolega Thomas Greiss predviedol 31 úspešných zákrokov.

Ďalšie sobotné zápasy:
Detroit Red Wings - Ottawa Senators 2:0
Vancouver Canucks - Columbus Blue Jackets 5:4 po predl.
Carolina Hurricanes - New York Rangers 1:2
Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens 5:2
Toronto Maple Leafs - Winnipeg Jets 1:3
Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 3:2
Dallas Stars - Minnesota Wild 4:1
Pittsburgh si definitívne zaistil postup do play off, ktorý na svojom ľade zmietol Montreal 5:2. Phil Kessel, Evgeni Malkin a Riley Sheahan si pripísali dva body, v drese hostí dvakrát asistoval Brendan Gallagher. Carolina sa naopak musí zaobísť bez play off, doma podľahla New York Rangers 1:2.
Po súboji dvoch špičkových tímov ligy sa radoval Winnipeg, ktorý vyhral na ľade Toronta 3:1. Parádnym výkonom sa blysol gólman Connor Hellebuyck, ktorý predviedol 28 úspešných zákrokov. Prekonal ho len veterán Patrick Marleau.
Vegas si poistili triumf v Pacifickej divízii, keď zdolalo San Jose 3:2. Na čele tabuľky tak má nedostihnuteľný náskok deväť bodov. Tomáš Tatar sa bodovo nepresadil, víťazný gól v oslabení strelil William Karlsson.

Hráči Dallasu si udržali aspoň teoretickú šancu na postup, keď na svojom ľade zdolali Minnesotu 4:1. Stars a Wild sa stretli druhýkrát v rozmedzí 48 hodín, vo štvrtok na svojom ľade oslavovala Minnesota. Tentoraz sa radoval Dallas, jedným gólom prispel aj Radek Faksa. .
1. Sam Reinhart (BUF): 3 góly, 5 striel, 18:06 čas na ľade
2. Jack Eichel (BUF): 5 asistencií, 5 striel, 19:37 čas na ľade
3. Jimmy Howard (DET): 31 úspešných zákrokov, 1. čisté konto v sezóne