Panik

Jeden zápas, traja Slováci, tri bodové zápisy. Richard Pánik sa na utorkovej výhre Chicago Blackhawks nad Detroit Red Wings 4:3 po predĺžení podieľal gólom a asistenciou a bol vyhlásený za druhú hviezdu duelu. Jednou prihrávkou prispel aj Marián Hossa, ktorý už má v tejto sezóne na konte 25 bodov. Ich krajan Tomáš Tatar pomohol Detroitu aspoň k jednému bodu a pripísal si svoj deviaty gól v ročníku.Venoval ho svojmu otcovi, ktorý zomrel presne pred troma rokmi.

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 4:3 po predl.
Gólman Petr Mrázek nezabránil porážke Red Wings 39 úspešnými zákrokmi a musel stráviť prehru aj pri svojom piatom štarte v rade. Detroit v druhej tretine dotiahol stav 0:2 aj 2:3, ale po 38 sekundách nadstavenia rozhodol v presilovej hre obranca Duncan Keith. Mrázkovi pri jeho strele clonil brániaci spoluhráč Luke Glendening.
Bol to jediný zásah Blackhawks v dueli, pri ktorom nebol slovenský hráč. V polovici úvodnej tretiny otvoril skóre v početnej výhode po prihrávke Mariána Hossu od modrej čiary Brian Campbell. Hneď o 26 sekúnd neskôr trafil z dorážky Pánik, keď predtým Mrázek vyrazil nájazd Ryana Hartmana. Po ôsmich zápasoch tak ukončil čakanie na 10. gól v sezóne.
V 39. minúte Pánik asistoval pri góle Tannera Kera na 3:2, keď predtým v polovici druhého dejstva vyrovnal na 2:2 Tatar. Ten prekonal Coreyho Crawforda z ľavého kruhu a pripísal si deviaty gól v sezóne.

St. Louis Blues - Boston Bruins 2:5
Český kanonier David Pastrňák ani v jedenástom dueli za sebou nedosiahol svoj jubilejný 20. gól v sezóne, ale vylepšil si svoju bilanciu z posledných štyroch duelov na päť asistencií. Na konte má druhý najproduktívnejší český hráč sezóny po Jakubovi Voráčkovi z Philadelphie z 37 zápasov 31 bodov.
V deviatej minúte sa Pastrňák podieľal druhou asistenciou na úvodnom góle Franka Vatrana v presilovej hre. Na konci prvej tretiny ideálne uvoľnil z ľavej strany Brada Marchanda, ktorý z pravého kruhu zvýšil na 3:0. Medzitým sa David Krejčí zapojil do gólovej akcie Brandona Carla.
V 59. minúte v power play Blues sa snažil Pastrňák prelomiť streleckú smolu, ale neprestrelil obrancu Kevina Shattenkirka zaskakujúceho v prázdnej bránke. Prihral ale hneď z rohu Marchandovi, ktorý bekhendem nahodil puk a šťastným odrazom o Alexa Pietrangela a Vladimira Tarasenka upravil na 5:2.
Marchand si pripísal celkovo tri body za dva góly a jednu asistenciu. Víťazný návrat do St. Louis si v drese Bruins vychutnal bývalý kapitán Blues David Backes, ktorý minulý rok v lete podpísal s Bostonom kontrakt ako voľný hráč. Proti klubu, kde predtým strávil 10 rokov, sa bodovo nepresadil, ale po bitke s Joelom Edmundsonom si pripísal celkovo 17 trestných minút.
"Chlapci hrali úžasne a získali dva body. Bol to pre mňa výnimočný zápas. Mali sme väčšinu tretej tretiny najlepšie miesto v hale, ale taký je hokej," povedal Backes, ktorý odohral za Blues 727 zápasov v NHL.

Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 4:1
Philadelphia síce prestrieľala Sabres v zápase 40:27, ale pripísala si siedmu prehru z posledných ôsmich zápasov. Brankára Andersa Nilssona, ktorý v bránke Buffala nastúpil pri chorobe Robina Lehnera, prekonal až v 58. minúte za stavu 3:0 pre domácich v presilovej hre Brayden Schenn.
Troma bodmi za gól a dve asistencie sa zaskvel Sam Reinhart, ktorý v 26. minúte otvoril skóre a v druhej tretine trafili aj William Carrier a Evander Kane.
Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 5:3
Líder NHL Columbus po sérii 16 výhier, druhej najdlhšej v histórii ligy, prehral tretí z posledných štyroch duelov. Rozhodol o tom v 44. minúte Jordan Staal, ktorý získal Hurricanes vedenie 4:3. Výsledok poistil pri power play do prázdnej bránky Victor Rask, ktorý si pripísal rovnako ako prihrávajúci Jeff Skinner v zápase tri body za gól a dve asistencie.
Staal tečoval pred bránkou strelu Eliasa Lindholma. "Je vždy dôležité chodiť pred bránku. Bolo pre mňa príjemné dať gól, keď som predtým nejaké šance nepremenil," vyhlásil Staal.
Nashville Predators - Vancouver Canucks 2:1 po predl.
Duel rozuzlil 1,5 sekundy pred koncom predĺženia vo vlastnom oslabení Calle Jarnkrok. Švédsky útočník sa rútil sám na Ryana Millera spolu s Romanom Josim, ktorý Jarnkrokovi prihral a ten zakončil nad lapačku gólmana Canucks. Pre Nashville to bolo na piaty pokus prvé víťazstvo v nadstavení v sezóne.

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 3:5
Hetrikom zažiaril v drese Sharks Mikkel Boedker, ktorý predtým v tejto sezóne strelil v 39 zápasoch tri góly. Dánsky útočník najskôr po 99 sekundách otvoril skóre a gólmi v 23. a 29 minúte získal San Jose náskok 4:1. Bol to Boedkerov štvrtý hetrik v NHL v kariére.

Anaheim Ducks - Dallas Stars 2:0
Pod výhru Ducks sa 34 úspešnými zákrokmi podpísal brankár John Gibson, ktorý si pripísal tretie čisté konto v sezóne. Podarilo sa mu to druhýkrát počas posledných štyroch zápasov. Víťazný gól a asistenciu zaznamenal Jakob Silfverberg.
1. Pastrňákova premena
David Pastrňák čaká už 11 zápasov na svoj 20. gól v sezóne, ale pri výhre Bostonu na ľade St. Louis zažiaril troma asistenciami. Zaznamenať tri prihrávky v jednom zápase sa mu za 134 duelov v NHL podarilo prvýkrát.
2. Boedkerovo strelecké prebudenie
Mikkel Boedker mal na konte z 39 zápasov v sezóne tri góly a v dueli na ľade Edmontonu pri výhre San Jose 5:3 túto bilanciu počas jediného stretnutia vyrovnal. Bol to jeho štvrtý hetrik v NHL.
3. Philadelphia sa trápi
Flyers sa po predchádzajúcej úspešnej sérii v podobe desiatich zápasov za sebou dostali do krízy. Po porážke v Buffale 1:4 si pripísali deviatu prehru z 11 zápasov od konca víťaznej jazdy.
1. Mikkel Boedker (SJS): 3 góly, 2 plusové body, 3 strely
2. Victor Rask (CAR): 1 gól, 2 asistencie, 4 plusové body
3. Duncan Keith (CHI): 1 gól, 1 asistencia, 4 strely
Na čo sa tešiť:
Hrajú sa štyri zápasy. Washington Capitals sa budú chcieť pokúsiť natiahnuť víťaznú sériu na sedem zápasov proti celku Pittsburgh Penguins, ktorý vyhral päťkrát za sebou. Jaromír Jágr sa s tímom Florida Panthers predstaví na ľade New York Islanders.