Panik

Päť zápasov, štyri predĺženia a k tomu ďalší tesný výsledok.
To je stručné zhrnutie pondelkových zápasov, v ktorých sa do nasledovanejších štatistík zo slovenských hokejistov zapísal len Richard Pánik. Ten síce prihral na gól Arizona Coyotes na ľade Edmonton Oilers, ale na viac ako zisk bodu to bolo málo.

Jaroslav Halák v bránke New York Islanders nezabránil porážke na ľade Vancovuer Canucks a jeho tím predĺžil sériu neúspechov už na sedem zápasov.
Edmonton Oilers - Arizona Coyotes 4:3 po predl.
Jeden z gólov Oilers strelil kedysi veľmi cenený útočník Milan Lucic a prelomil tak veľké trápenie. Gól totiž nedal dlhých 29 zápasov, presne od 23. decembra.
Pánik v polovici tretej tretiny pripravil zásah pre Christiana Dvoraka, ktorý znamenal zníženie straty Coyotes na 2:3. Dvadsaťsedemročný forvard zaznamenal 15. asistenciu v sezóne a spolu má na konte 22 bodov.
Oscar Klefbom však rozhodol predĺženie v prospech Oilers a stal sa ešte len 17. obrancom v histórii klubu, ktorému sa to podarilo. Edmonton vďaka nemu zastavil trojzápasovú sériu porážok, Andrej Sekera si pripísal jeden plusový bod.
Hráči Arizony stratili bod ešte len štvrtýkrát z posledných 12 zápasov.

Vancouver Canucks - New York Islanders 4:3 po predl.
Brendan Leipsic, posila Canucks z uzávierky prestupov, odohrala skvelý zápas. Bývalý útočník Vegas Golden Knights rozhodol duel proti Islanders v predĺžení a celkovo nazbieral dva góly a jednu asistenciu, čo znamená zatiaľ najvydarenejší večer jeho kariéry.
Nováčik Mathew Barzal zaznamenal na strane porazených už 50. (a 51.) prihrávku v sezóne a to sa za posledných 28 rokov okrem neho len raz podarilo Johnovi Tavaresovi a dvakrát Pierrovi Turgeonovi.
Ďalší zaujímavý nováčik Brock Boeser z Vancouveru nedohral duel kvôli zraneniu.
Jaroslav Halák sa vrátil do bránky Islanders potom, ako ho v sobotnom dueli proti Penguins (2:3 po predĺžení pre Pittsburgh) nahradil Christopher Gibson. Slovenskému gólmanovi tentoraz nestačilo 19 zákrokov.
Islanders stratili už siedmy zápas v rade a momentálna séria prehier je ich najdlhšia od roku 2013.

Pittsburgh Penguins - Calgary Flames 4:3 po predl.
Keď Penguins hrajú vo svojej hale predĺženie, môžete si byť istí, že z neho neodídu porazení. Bilanciu tejto sezóny totiž rozšírili už na 10-1, čo je aj s tou povestnou výnimkou klubový rekord.
O víťazstvo nad Flames, v ktorých bránke znovu nedostal šancu David Rittich, rozhodol obranca Justin Schultz po prihrávke Evgeniho Malkina, ktorý sa troma získanými bodmi dostal nad hranicu 80 v sezóne a podarilo sa mu to už piatykrát v kariére. Tým sa vyrovnal Ronovi Francisovi na štvrtom mieste klubovej histórie. Tretí Jaromír Jágr má na konte osem podobných ročníkov.
"Bol to ťažký zápas, Flames sú veľmi dobrý tím," uznal Schultz silu súpera. "Hrajú dôrazne, bojujú o miesto v play off, takže to ani nemohlo byť ľahké. My sme navyše dnes nepredviedli najlepší výkon, ale napriek tomu sme si našli cestu k zisku obdivoch bodov."
Na vyrovnávacom góle Mikaela Backlunda na 2:2 sa podieľal aj Michael Frolík.

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 5:3
Zverenci kouča Mikea Babcocka akoby stratili nedávny drajv. V Buffale totiž prehrali už štvrtý zápas v rade, čo je najdlhšia séria neúspechov v sezóne, a de facto vypadli z boja o prvé miesto v Atlantickej divízii.
"Vyrukovali sme na nich agresívne," povedal útočník Nazem Kadri. "Ale vydržalo nám to len prvú tretinu, keď sme hrali dobre. Niekoľko nešťastných odrazov a brejkov nás potom bohužiaľ stálo zápas."
Pätica rôznych hráčov sa pod štvrtú výhru Sabres z posledných šiestich zápasov podpísala dvoma bodmi.

Dallas Stars - Ottawa Senators 2:3 po predl.
Senators presvedčili ďalší favorizovaný tím, že nie je dobré ich podceňovať, hoci ich šance na miesto v play off sú mizivé.
Erik Karlsson v domácej hale v predĺžení rozhodol o výhre nad Stars. Ako obranca sa dostal do brejku, ktorý so šťastím premenil tvárou v tvár striedajúcemu Karimu Lehtonenovi.
Marián Gáborík sa vrátil do zostavy po dvoch vynechaných zápasoch, na do ktorých nezasiahol kvôli bližšie nešpecifikovaným problémom.

1. Brendan Leipsic (VAN): 2 góly, 1 asistencia, plus/mínus 1, 3 strely
2. Evgeni Malkin (PIT): 1 gól, 2 asistencie, plus/mínus 2, 1 strela
3. Erik Karlsson (OTT): 1 gól, 1 asistencia, plus/mínus 2, 5 striel