GettyImages-1135218968

Sobota v NHL priniesla sedem zápasov, v ktorých sa predstavili aj štyria slovenskí hráči. Richard Pánik dal jediný gól Arizony proti Chicagu, ktoré si s Coyotes bez problémov poradilo 7:1. Tampa Bay dala šesť gólov Torontu a dostala sa na métu 110 bodov. Oilers až po predĺžení zdolali Rangers 3:2.

Pánik zmiernil debakel
Hostia z Arizony odštartovali duel lepšie. Pánik sa dostal k slovu už v piatej minúte, keď dorážkou vlastnej strely zariadil Coyotes náskok 1:0.
Skóroval proti svojmu bývalému tímu a jeho gól znamenal aj 30. bod v sezóne, ktoré nazbieral za 12 gólov a 18 asistencií.

Pánik otvoril skóre na druhý pokus

Potom však domáci Blackhawks dali sedem gólov v rade, na ktoré Coyotes nenašli odpoveď. Brendan Perlini nastrieľal svoj prvý hetrik v NHL, keď sa presadil vo všetkých tretinách.
Medzi strelcov sa zapísali aj Brandon Saad, Chris Kunitz, Patrick Kane a Jonathan Toews. Corey Crawford všetko istil 24 úspešnými zákrokmi a Blackhawks sú aktuálne 5 bodov za Minnesotou, ktorá drží druhú divokú kartu na Západe.
Arizona prehrala ešte len druhý zápas z posledných desiatich a na Minnesotu strácajú len jeden bod.
Chicago si pripísalo tretiu výhru v rade potom, ako predtým padlo v štyroch z piatich duelov.

Perlini nastrieľal prvý hetrik v NHL

Tampa má 110 bodov
Suverénny líder ligy z Tampy Bay si bez problémov poradil s Torontom, ktoré porazil 6:2 a upevnil si vedúcu pozíciu.
Tampa Bay sa stala siedmym mužstvom v histórii, ktoré dokázalo nazbierať 110 bodov v sezóne za 70 alebo menej zápasov. Trikrát sa to podarilo Montreal Canadiens v sezónach 1976-77 (v 67 zápasoch), 1975-76 (69) a 1977-78 (69), dvakrát Boston Bruins v ročníkoch 1970-71 (69) 1971-72 (70) a v sezóne 1995-96 aj Detroitu (69).
"Naše konzistencia je fenomenálna, ale nebudeme sa búchať po pleciach. Kým sa začne to hlavné, máme ešte jedenásť zápasov. Chceme takto hrať aj ďalej. Keď hráme tak, ako máme, vieme, akí sme silní. Tak ako dnes," povedal obranca Lightning Victor Hedman.
V zápase sa proti sebe postavili dvaja slovenskí obrancovia. Erik Černák na strane víťazov bol s piatimi strelami jeden z najusilovnejších strelcov Tampy a pripísal si aj dva plusové body. Martin Marinčin za Toronto vystrelil raz a mal na konte aj jeden hit.
Tampa už v úvode druhej tretiny viedla 4:0. Štvrtý gól dal Dvakrát sa presadili Tyler Johnson a Cedric Paquette, jeden gól dal aj Ondřej Palát, ktorému asistoval jeho krajan Jan Rutta. Ten vo svojom druhom zápase za Lightning prvýkrát bodoval.
Za Maple Leafs sa presadili Auston Matthews a Connor Brown,

Palát so šťastím skóroval proti Torontu

Mrázek opäť držal Hurricanes
Carolina si vďaka výhre v Pepsi Center v Denveri 3:0 upevnila pozíciu v boji o play off a posunula sa na tretie miesto v Metropolitnej divízii pred Pittsburgh Penguins. Vo Východnej konferencii je šiesta a má štvorbodový náskok pred Montreal Canadiens na deviatom mieste.
Obrovský podiel na tom má brankár Petr Mrázek, ktorý aj pri svojom šiestom štarte za sebou vychytal víťazstvo a spolu počas tejto série inkasoval len 10 gólov. Okrem toho tretíkrát z posledných ôsmich duelov udržal nulu.
"Cítim sa naozaj dobre. Sú to dôležité dva body a dosiahli sme výsledok, ktorý sme chceli. Teraz je každý zápas veľmi dôležitý. Musíme naďalej bojovať a tvrdo makať," povedal Mrázek. Vyslúžil si aj ďalšiu pochvalu od trénera Roda Brind'Amoura. "Celú sezónu chytá výborne," vyhlásil.
Pridal sa aj tréner Avalanche Jared Bednar. "Nedokázali sme na Mrázka vyzrieť. Bol skvelý," podotkol Bednar. Ďalším hrdinom duelu bol útočník Andrei Svechnikov, ktorý strelil dva góly a zaznamenal aj asistenciu.

Mrázkov neuveriteľný zákrok hokejkou

San Jose späť na čele Západu
Výhra nad Minnesotou 3:0 bola pre San Jose už piata v rade a znova sa tak posunulo na čelo Západnej konferencie o jeden bod pred Calgary Flames.
Streleckú formu znova potvrdil Tomáš Hertl, ktorý trafil v treťom z posledných štyroch duelov. Vo svojej najlepšej sezóne v lige má na konte už 31 gólov.
Veľký podiel na úspechu San Jose mal aj brankár Martin Jones, ktorý si vďaka 24 zákrokom pripísal tretie čisté konto v ročníku a druhýkrát to bolo proti Wild. "V prvej tretine sme nehrali dobre, ale on zamkol bránku. Celkovo to z našej strany nebol veľmi vydarený zápas, ale stačilo to na víťazstvo, pretože bol úžasný," chválil Jonesa útočník Logan Couture.
Minnesota prehrala štvrtý z posledných piatich zápasov a v Západnej konferencii ostáva na pozícii druhej divokej karty len o jeden bod pred Arizona Coyotes.
Ostatné zápasy: Greiss vychytal Columbus a Draisaitl priviedol Oilers k úspechu
Gólman Thomas Greiss potvrdil, že sa mu darí v súbojoch s Columbusom, proti ktorému vychytal druhýkrát za sebou čisté konto. K domácej výhre v Nassau Coliseum 2:0 prispel 31 zákrokmi a rovnaký počet si pripísal aj 14. februára pri víťazstve na ľade Blue Jackets 3:0. O góly sa postarali Ryan Pulock a Anders Lee.
Flyers vyhrali šiesty z posledných ôsmich zápasov, keď porazili Ottawu stále bez Christiána Jaroša 3:2. Michael Raffl vo svojom 400. zápase v NHL skóroval aj asistoval, za Ottawu sa presadil aj český útočník Filip Chlapík. Philadelphia má už len o tri body menej ako Columbus, ktorý drží druhú divokú kartu na Východe.

Draisaitl dal víťazný gól v predĺžení

O víťazstve Edmontonu nad Rangers 3:2 po predĺžení rozhodol v čase 60:35 Leon Draisaitl. Nemecký útočník, ktorý aj asistoval pri prvom góle Oilers, sa so 42 gólmi na druhom mieste streleckej tabuľky priblížil k Alexovi Ovechkinovi z Washington Capitals, ktorý má už len o štyri góly viac. Obranca Andrej Sekera z tímu víťazov si pripísal jeden plusový bod a zablokoval štyri strely.