Pánik otvoril skóre proti Nashvillu

Prvýkrát zažil v drese Capitals dvojgólový duel, ale veľkú radosť z toho mať nemohol. Washington napriek dvom zásahom Richarda Pánika doma podľahli Nashvillu 4:5. Oveľa väčšiu radosť mal obranca Erik Cernak, ktorý rozhodol o víťazstve Lightning 4:2 na ľade Los Angeles. Alex Ovečkin strelil gól číslo 693, v historickej tabuľke strelcov nechal za sebou Stevea Yzermana a osamostatnil sa na deviatom mieste.

Pánikove dva góly nestačili
Ani dva góly Pánika, ani zásah Ovečkina, ktorý sa vrátil do hry po jednozápasovej suspendácii za vynechanie Zápasu hviezd, Washingtonu nepomohli získať body. Capitals podľahli Nashvillu 4:5 a prehrali prvýkrát po štyroch výhrach v rade.
Washington sa sa v zápase ujal vedenia po góle Pánika, ktorý v polovici úvodnej tretiny spoza pravého kruhu zamieril presne nad vyrážačku Juuseho Sarosa. Predators však do 17. minúty rýchlo otočili stav na 1:3 vďaka Jarredovi Tinordimu, Michaelovi Granlundovi, ktorý využil presilovú hru, a Roccovi Grimaldimu.
Už po 24 sekundách odpovedal Ovečkin, ktorý využil zaváhanie brankára Nashvillu. Saros nezachytil nahodenie puku pri zadnom mantineli a kapitán Washingtonu skóroval do odkrytej bránky.
Tridsaťštyriročný Ovečkin, ktorý dal pred pauzou dvakrát v rade hetrik, sa presadil deviatykrát z posledných štyroch vystúpení. S 693 gólmi z 1134 duelov predstihol na deviatom mieste poradia strelcov bývalého kapitána Detroit Red Wings Stevea Yzermana, ktorý strelil 692 gólov v 1514 zápasoch. Od ôsmeho Marka Messiera ho delí len jedna presná strela.
"Je veľká pocta byť na tomto zozname. Som šťastný, ale mám pred sebou ešte dlhú cestu," povedal Ovečkin, ktorý doteraz nastrieľal o 73 gólov menej ako najlepší Európan v histórii Jaromír Jágr. Za rekordérom Wayneom Grezkym zaostáva o 201 gólov.
V 27. minúte bolo vyrovnané na 3:3 po kurióznom góle, ktorý bol pripísaný Pánikovi. Nick Bonino spoza bránky pri ľavej tyčke nešťastne poslal puk za Sarosa a za strelca bol označený dvadsaťosemročný rodák z Martina. Ten predtým pri zadnom mantineli absolvoval súboj s Dantem Fabbrem, ale puku sa nedotkol.
Pánik bodoval v troch z posledných štyroch zápasov a nazbieral v nich štyri body. Celkovo má po 41 zápasoch na konte 12 zárezov a 9 kladných bodov v plus/mínus. Súboj s Nashvillom bol jeho prvý dvojgólový duel v sezóne aj v drese Capitals.
V polovici druhého dejstva v presilovej hre Tom Wilson v početnej výhode otočil stav v prospech Capitals. Predators vymazali stratu presne po troch minútach záverečnej časti v oslabení. Brankár Braden Holtby chybne rozohral, puk skončil na hokejke Ryana Johansena a ten ho prekonal z pravého kruhu.
V čase 55:23 rozhodlo strelou od modrej čiary Yannick Weber. Nashville potvrdil, že sa mu proti Washintonu darí a porazil ho ôsmykrát za sebou. Capitals sa naposledy radovali 18. decembra 2016 po výhre 4:1.
Černák rozhodol v L.A.
Los Angeles sa márne snažili zastaviť sériu porážok a prehrali piatykrát v rade. Hoci Kings už viedli 2:0, Tampa nastrieľala štyri góly za sebou a odniesla si zo Staples Center obidva body. Obrat Lightning odštartoval Tyler Johnson po asistencii Ondřeja Paláta, po ňom sa presadil kapitán Steven Stamkos.
Rozhodujúci moment zápasu prišiel v piatej minúte tretej tretiny, keď Stamkos prenechal puk Černákovi. Dvadsaťdvaročný bek sa presadil cez clonu pred bránkou, strelil svoj štvrtý gól v sezóne a prvý víťazný.

Černák rozhodol po prihrávke Stamkosa

Kapitán Stamkos ešte sekundu pred koncom zavŕšil triumf strelou do prázdnej bránky Kings.
V drese Los Angeles v zápase proti Tampe Bay chýbal obranca Drew Doughty a jeho séria zápasov v rade sa tak skončila na čísle 460. Tridsaťročný kanadský obranca chýbal kvôli bližšie nešpecifikovanému zraneniu.
Doughty ťahal najdlhšiu sériu odohraných zápasov v NHL v histórii Kings a piatu najdlhšiu aktuálnu šnúru. Doughty nechýbal na ľade od začiatku sezóny 2014-15.
Dallasu návrat nepomohol návrat Sekeru
Obranca Andrej Sekera sa po jednom dueli, ktorý strávil medzi náhradníkmi, vrátil do zostavy Stars. Jeho Dallas však na domácom ľade podľahol Torontu 3:5, slovenský bek nepremenil jeden strelecký pokus.
Jeden gól Maple Leafs strelil útočník Auston Matthews, bol už jeho 36. v sezóne a chýba mu už len jediný presný zásah na to, aby dobehol prvého muža tabuľky Davida Pastrňáka z Bostonu.
Stars nepriniesli body ani dva góly Alexandera Radulova. Na prvý z nich asistoval Radek Faksa, ktorý bodoval po štyroch dueloch.
Víťazný gól Toronta strelil v 44. minúte William Nylander, ktorý zvýšil náskok na 4:2 a skóroval v piatom dueli v rade. "Začal som viac strieľať. Keď to tam padá, tak má človek viac sebavedomia," vyhlásil Nylander.
Do zostavy Toronta sa opäť nezmestil slovenský obranca Martin Marincin.
Sharks sa zranil Hertl
Tomas Hertl zažil radostný okamih v čase 4:15, keď po strele Tima Meiera trefil z pravého kruhu do odkrytej časti bránky Jacoba Markströma.
Už po dvoch minútach sa však zranil počas súboja pri zadnom mantineli s obrancom Vancouveru Christopherom Tanevom. Jedna z hviezd sobotného 2020 Honda NHL All-Star Game utrpela zranenie pravej nohy. Hertl sa už do hry nevrátil.
San Jose bez neho viedlo ešte 2:1, keď v 26. minúte Brent Burns odpovedal na vyrovnanie Quinna Hughesa z úvodnej časti. Lenže v záverečnej časti Sharks zápas stratili. O obrat sa medzi 43. a 47. minútou postarali Tyler Myers, Jake Virtanen a Brandon Sutter.

Burns skóroval vďaka teču súpera

Ducks oslávili návrat domov výhrou
Anaheim sa prvýkrát od 9. januára po piatich dueloch vonku predstavil v domácej hale Honda Center Anaheim a radoval sa z výhry nad Arizonou 4:2. Ducks pridali ešte len tretí úspech z posledných ôsmich duelov, Coyotes nebodovali tretíkrát v rade.
Adam Henrique prispel k výhre dvomi gólmi, brankár domácich John Gibson predviedol 25 úspešných zákrokov. Jednu asistenciu si pripísal aj český útočník Ondrej Kase.
Coyotes nastúpili do akcie prvýkrát od 18. januára, nevyužili päť presilových hier a na ľade súpera padli piatykrát v rade.
Rittich vychytal výhru Flames
Brankár David Rittich si pripísal jubilejné 20. víťazstvo v sezóne, keď 31 zákrokmi pomohol k výsledku 4:3 po nájazdoch v Edmontone. Calgary sa v súboji rivalov z Alberty radovalo aj tretíkrát v sezóne. V prvom zápase v Rogers Place 27. decembra Flames vyhrali 5:1 a 11. januára uspeli doma 4:3.
Dvomi gólmi pomohol k úspechu Calgary Andrew Mangiapane a v rozstrele rozhodol jediný úspešný exekútor Sean Monahan. Ritticha v nájazdoch neprekonali Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid ani Leon Draisaitl.