Panik

V NHL sa v noci na piatok odohralo osem zápasov a nastúpili v nich aj traja Slováci. Ako jediný bodoval Richard Pánik, ktorý si pripísal asistenciu. Arizona však prehrala v Buffale 1:3 a predĺžila svoju sériu porážok už na štyri duely. Tomáš Tatar bol pri výhre Montrealu nad Carolinou 6:4 a Tampa Bay s Erikom Černákom v atraktívnom súboji porazila Toronto 4:1.

Štvrtá prehra Coyotes
Buffalo využilo výhodu domáceho prostredia, keď pretlačilo Arizonu 3:1 a uštedrilo jej už štvrtú porážku v rade.
Casey Mittelstadt a Jeff Skinner najprv zariadili Sabres dvojgólový náskok. Pánik však ešte v prvej tretine pripravil gól pre Christiana Fischera, ktorý znížil na 2:1. Dvadsaťsedemročný útočník pridal svoju desiaty bod v sezóne, ale k vyrovnaniu skóre už nedošlo.
Evan Rodrigues ešte v treťom dejstve poistil druhý triumfu Sabres v rade, ktorým zareagovali na predchádzajúcu sériu piatich prehier.
Na Skinnerovom góle sa asistenciou podieľal Sam Reinhart, ktorý predĺžil svoju bodovú sériu na osem zápasov, čo je momentálne druhá najdlhšia aktívna bodová séria v lige. Na prvom mieste sú Mikko Rantanen a Alex Ovechkin, ktorí nazbierali minimálne bod už v 12 dueloch po sebe.

Tampa potvrdila dominanciu
Hráči Tampy Bay potvrdili fantastickú aktuálnu formu, keď na svojom ľade presvedčivo porazili Toronto 4:1 a vybojovali už ôsmu výhru v rade.
Hrdinom zápasu sa stal brankár Andrei Vasilevskiy, ktorý nastúpil prvýkrát od 10. novembra a hneď sa blysol 48 úspešnými zákrokmi. Vyrovnal tak doterajší klubový rekord v základnej časti, ktorý dosiahol Ben Bishop.
"Ich brankár bol neuveriteľný," ocenil protihráča Auston Matthews. "On im tento zápas vyhral. Myslím si, že sme podali solídny výkon, mali sme veľa šancí. Bohužiaľ nás zradila produktivita."
Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná, Kasperti Kapanen poslal hostí do náskoku v čase 5:36, ale o necelé tri minúty neskôr Anthony Cirelli vyrovnal vo vlastnom oslabení.
V druhom dejstve sa miska váh výrazne naklonila na stranu domácich. Tí svojho súpera zostrelili až troma gólmi.
Najprv Nikita Kucherov vrátil Lightning do vedenia a v poslednej minúte stredného dejstva trafili Alex Killorn a Tyler Johnson.
Maple Leafs v záverečnej tretine vystupňovali tlak, ktorý bol miestami priam drvivý. Súpera prestrieľali 49:21, ale na Vasilevkiyho už znova prekonať nedokázali.
Z víťazstva sa radoval aj obranca Erik Černák, ktorý sa viac ako 20 minút na ľade rozdal 5 hitov a dvakrát vystrelil na bránku. Po 16 odohraných dueloch v ročníku si zatiaľ pripísal päť asistencií.

Vasilevskiy zlikvidoval šancu korčuľou

Edmonton narazil vo Winnipegu
Hokejisti Edmontonu našli premožiteľa po ôsmich triumfoch v rade, keď po úžasnom súboji padli vo Winnipegu 4:5 po predĺžení.
V drese domácich zažiaril predovšetkým útočník Mark Scheifele, ktorý k strelenému gólu pripojil aj dve asistencie. Dva body zaznamenali aj Blake Wheeler, Dustin Byfuglien, Bryan Little a Josh Morrissey.
"Začali sme trochu pozvoľna, ale postupne sme sa dostali do zápasu," pochvaľoval si Scheifele. "Súper hral dobre v defenzíve, nemali sme veľa priestoru. Ale najdôležitejšie je, že nakoniec sme našli cestu k výhre."
Víťazný gól strelil v čase 60:41 Morrissey. Stal sa tak piatym obrancom Jets, ktorý od presunu klubu do Winnipegu rozhodol v predĺžení.
"Je to príjemné," usmial sa obranca Winnipegu. "Teším sa z každého bodu, ktorým mužstvu pomôžem k dobrému výsledku. Táto výhra nás veľmi teší, pretože bola proti veľmi silnému súperovi."
Oilers mali po dvoch tretinách malý náskok 3:4, veľkú zásluhu na ňom mali dvojbodoví Connor McDavid, Leon Draisaitl a Alex Chiasson. Kapitán Edmonton dosiahol métu 300 bodov v NHL a zároveň sa stal deviatym hráčom v histórii, ktorý to zvládol pred svojimi 22. narodeninami.
Ale Scheifele v tretej časti vyrovnal a hostia sa nakoniec museli uspokojiť s jedným bodom.

Morrissey v predĺžení zaistil Jets výhru

Montreal prestrieľal Carolinu
Brankár Petr Mrázek má za sebou zápas, ku ktorému sa určite nebude rád vracať. Bol totiž pri tom, ako Carolina prehrala na ľade Montrealu divokým výsledkom 4:6.
Český gólman inkasoval päť gólov, dokopy si pripísal 34 úspešných zákrokov. Hurricanes stratili už štvrtý z posledných piatich duelov.
"Je to frustrujúce," hneval sa tréner Caroliny Rob Brind´Amour. "Nehráme dobre, robíme veľa lacných chýb a súperi nás za ne okamžite trestajú."
Hostia pritom ešte v polovici duelu viedli, keď Andrei Svechnikov otvoril skóre. Ale Canadiens predviedli veľký obrat a dvoma gólmi sa oň pričinil predovšetkým Jeff Petry. Phillip Danault a Kenny Agostino pridali dve prihrávky.
"Bol to prvý z troch domácich zápasov v rade, potrebovali sme ho zvládnuť," vyhlásil Petry. "To sa nám podarilo, takže sme pochopiteľne spokojní."
Tomáš Tatar po trojzápasovej bodovej sérii nebodoval v druhom dueli v rade.

Svechnikov prekonal Pricea blafákom do bekhendu

Ostatné zápasy: Vancouver vybojoval cenný bod, Minnesota zložila Floridu
Vancouver získal cenný bod na ľade Nashvillu, keď prehral 3:4 po predĺžení. Canucks pritom ešte päť minút pred koncom riadneho hracieho času prehrávali 1:3.
Potom Brock Boeser využil presilovku a 44 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vo Bo Horvat zaistil vyrovnanie vo vlastnom oslabení. O výhre Predators rozhodol Colton Sissons.
Súboj Minnesoty s Floridou mal jednoznačný priebeh. Wild svojho súpera deklasovali 5:1 a potvrdili tak úlohu favorita. Útočník Nino Niederreiter zažiaril dvoma gólmi a asistenciou.
Hráči Columbusu po dvoch prehrách zabrali, keď pred zrakmi svojich fanúšikov porazili Los Angeles 4:1 a upevnili si postavenie na siedmom mieste tabuľky Východnej konferencie. Na úspechu sa jedným gólom podieľal aj český útočník Lukáš Sedlák, ktorý trafil po 54 zápasoch.
San Jose potvrdilo silu v domácom prostredí, keď pretlačilo Dallas 3:2 a pripísalo si štvrtý triumf z uplynulých piatich duelov. Za Dallas skóroval aj Radek Faksa, v drese Sharks sa presadil veterán Joe Thornton, ktorému pripravil gól Radim Šimek.