Vegas vynulovalo Sharks a v sérii vedie 3:1

Vegas v 1. kole Západnej konferencie aj druhýkrát využilo domáce prostredie a po jednoznačnom víťazstve 5:0 v sérii vedie 3:1 na zápasy. Golden Knights, ktorí sa v minulej sezóne po svojom vstupe do NHL dostali až do finále Stanley Cupu, tak majú na dosah ďalší postup.

Max Pacioretty sa pod utorkový úspech tímu z Nevady podpísal štyrmi bodmi za dva góly a dve prihrávky. Pridal sa tak k Markovi Stoneovi na pozícii najproduktívnejšieho hráča play off. Stone zaznamenal dve asistencie. Brankár Marc-Andre Fleury si pripísal 15. čisté konto v v play off.
[Kompletné pokrytie série San Jose s Vegas]
Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 5:0 (stav série: 3:1)
Vegas po úvodnej porážke na ľade San Jose 2:5 zvíťazilo tretíkrát za sebou. Pacioretty už po 71 sekundách otvoril skóre, keď mu Stone prenechal puk za ľavým kruhom a vytvoril clonu pred brankárom Martinom Jonesom, ktorý tak pokus strelca domácich k ľavej tyčke nevidel.
"Naša hra v prvých dvoch tretinách bola dobrá, ale prehrávali sme 0:3, aj keď sme súperovi dovolili len dvanásť striel. Vytvorili sme si veľa šancí, ale kredit si zaslúži Fleury. Svojím výkonom nás frustroval," vyhlásil tréner Sharks Peter DeBoer.
"Mali sme celkom dobrý začiatok, ale keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Musíme hrať jeden za druhého a teraz už vyhrávať," povedal obranca San Jose Burns.
Shea Theodore 47 sekúnd pred koncom prvej tretiny zvýšil náskok po krásnej akcii, keď prekorčuľoval medzi obrancami Brentom Burnsom a Brendenom Dillonom a blafákom do bekhendu zasunul puk medzi Jonesov ľavý betón a tyčku.
"Videl som, že sa mi otvoril priestor. Mali medzi sebou medzeru, tak som sa ju snažil využiť a vyšlo to," uviedol obranca Theodore.

Theodore prešiel cez obranu a zakončil bekhendom

V 33. minúte sa Golden Knights radovali v presilovej hre a Pacioretty strelil štvrtý gól v sérii. Jeho prvý pokus zablokoval Justin Braun a potom Pacioretty na druhý raz prekonal ležiaceho Jonesa.
"Vieme, čoho sme pred vlastným publikom schopní. Boli sme nabudení a chceli sme fanúšikov odmeniť rýchlymi gólmi," uviedol Pacioretty.
V záverečnom dejstve Vegas potešilo svojich fanúšikov v T-Mobile Arene ešte dvoma gólmi. V čase 46:37 sa presadil Alex Tuch a opäť využil statickú obranu Sharks, takže sa po zisku puku dostal až pred Jonesa a nedal mu šancu. Tri a pol minúty pred koncom Jonathan Marchessault v početnej výhode zavŕšil debakel po prihrávke Natea Schmidta.
Fleury nepustil za svoj chrbát žiadnu z 28 striel a s 15 nulami v play off sa vyrovnal Chrisovi Osgoodovi a Clintovi Benedictovi na štvrtom mieste historického poradia. So 78 výhrami sa osamostatnil na siedmom mieste pred Mikeom Vernonom.
"Ešte nie je hotovo. Ale bol to kľúčový zápas a dôležitá výhra," vyhlásil Fleury.
Ďalší zápas: Štvrtok 18. apríla (piatok 19. apríla 4:00 SELČ) v T-Mobile Arene v Las Vegas