Obranca Zach Werenski už za Columbus Blue Jackets v tejto sezóne nenastúpi. Kouč John Tortorella v pondelok informoval o tom, že jeho elitný nováčik má zlomenú lícnu kosť.
Werenski sa zranil v nedeľu v treťom zápase prvého kola play off proti Pittsburgh Penguins potom, ako ho do tváre zasiahol puk z hokejky súperovho útočníka Phila Kessela. Mladý bek sa vrátil na tretiu tretinu s celotvárovým krytom, na predĺženie už ale nenastúpil.

Penguins vyhrali v nadstavenom čase 5:4 a v sérii vedú 3:0 na zápasy.
Postúpiť tak môžu už v 4. zápase, ktorý sa hrá v utorok večer (streda 1:30 SELČ) v hale Nationwide Arena.
Werenski bol v 19 rokoch najproduktívnejším nováčikom medzi obrancami v NHL. V 78 dueloch základnej časti nazbieral 47 bodov (11 gólov, 36 asistencií). V nedeľu dal svoj premiérový gól v Stanley Cupe.