FletcherDL

Fanúšikovia Philadelphia Flyers nezažívajú veľmi pokojné obdobie plné pohody a radosti z klubových úspechov.
Pred rokom sa mužstvo kouča Dava Hakstola v tomto období zmietalo v kríze a nazbieralo 10 porážok za sebou. Ale stačilo jedno stretnutie pri pive, jemná zmena herného systému a všetko sa obrátilo do takej miery, že postúpilo do bojov o Stanley Cup.

Tento rok je to ešte horšie, tím patrí do podpalubia celej ligy, s New Jersey Devils na diaľku súperí o post najslabšieho tímu Východnej konferencie. S výnimkou tripu po mestách na Západe sa mu nedarí súvislo víťaziť a tak majitelia konali. Ich nespokojnosť si odniesol generálny manažér Ron Hextall.
Muž, ktorý nedokázal priviesť oporu do bránkoviska ani charizmatického trénera, ktorý by z talentovaných hokejistov dostal viac.

russia flyers fletcher 1203

Na jeho mieste je teraz Chuck Fletcher, ktorý od roku 2009 do konca minulej sezóny zastával rovnakú funkciu v Minnesota Wild a predtým pôsobil aj v Pittsburgh Penguins či ako riaditeľ hráčskych operácií celej NHL.
Skúsený funkcionár však má pred sebou ťažkú úlohu.
Prečo? Pretože manažéri si väčšinou skladajú tímy podľa seba medzi sezónami, keď sa nehrá, a zmeny v ich priebehu sú skôr výnimočné.
Týmito výnimkami sú Jarmo Kekalainen z Columbus Blue Jackets, ktorý vo februári 2013 nahradil odvolaného Scotta Howsona, a Bob Murray, ktorý od novembra 2008 šéfuje Anaheim Ducks. Lenže tam vtedy skončil sám Brian Burke. Všetci ostatní GM nastúpili do funkcií počas pauzy a mali čas rozbúriť hokejové vody.
Viac o téme: [Hráč, tréner či manažér. Kto je najviac potrebný?]
"Sme pyšní na to, že Chuck je novým generálnym manažérom nášho klubu," vyhlásil prezident Philadelphie Paul Holmgren. "Počas svojej kariéry pomohol utvárať tímy, ktoré boli schopné súperiť o pohár. Som rád, že náš tím budú v budúcnosti viesť jeho znalosti a skúsenosti," dodal.
"Je pre mňa česť pripojiť sa k Flyers a vážim si, že vedenie mi dalo dôveru, aby som viedol tím. S tým množstvom talentu, ktoré tu vidím, máme možnosť zapojiť sa do boja o prvenstvo," pridal sa Fletcher.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
Obaja však vedia, že robiť teraz veľké rošády v zložení tímu je prakticky nemysliteľné. Malé zmeny áno, ale skôr ako impulz. Možno sa im to aj teraz podarí zvrátiť, podobne ako pred rokom.
Tie koncepčnejšie až po skončení aktuálneho ročníka.
"Naším cieľom je dostať sa do play off, to je jednoduché," povedal Fletcher, ktorý sa stal deviatym generálnym manažérom klubu. "Čaká nás veľa práce a je to veľká výzva. Ale na druhej stane nevidím dôvod, prečo by sme sa ešte nemali zlepšiť a nedostať sa do vyraďovacej časti."

Flyers pred štartom utorkového programu strácajú päť bodov na miesto zaručujúce jarné boje o Stanley Cup. Majú však dva zápasy k dobru a nejde teda o nereálne splnenie výzvy.
Podľa slov nového šéfa (zatiaľ) môže byť spokojný aj Hakstol: "Určite nie je nič postavené tak, že by som mal v úmysle zajtra urobiť zmenu na poste kouča. S Davom si sadneme, skúsime spolupracovať a posunúť tím."
Nech už prebiehajúca sezóna nakoniec dopadne akokoľvek, Fletchera a jeho spolupracovníkov čaká veľmi ťažká práca. Taká, ktorej výsledky sa pokojne môžu dostaviť až o niekoľko rokov.
Otázka preto znie: budú na to mať vo Philadelphii dostatok trpezlivosti?