SJS_VGK_PreRdup

V nedeľnej generálke pred štartom NHL sa odohrali štyri duely. Vegas Golden Knights porazili San Jose Sharks 5:2 a tri z piatich gólov padli v oslabení. Dvakrát sa presadil český útočník Tomáš Nosek. Erik Karlsson na druhej strane prvýkrát skóroval v drese San Jose.

Dvadsaťšesťročný Nosek mal doteraz zo štyroch prípravných duelov na konte tri asistencie a prvýkrát sa strelecky presadil v polovici zápasu v oslabení. Pierre-Edouard Bellemare získal puk, vyslal Noska do úniku a český útočník strelou nad vyrážačku Martin Jonesa dostal Golden Knights do vedenia 2:1.
V 42. minúte sa Nosek znova presadil v početnej nevýhode a zvýšil už na 5:1. Opäť Bellemare ho uvoľnil parádnou zadovkou od mantinelu na pravý kruh a odchovanec Pardubíc trafil zápästím presne nad Jonesovu lapačku.

Nosek skóroval v početnej nevýhode

Presadil sa aj Max Pacioretty a strelil celkovo tretí gól Vegas v oslabení. Golden Knights vyhrali celkovo šesť zo siedmich prípravných duelov. Gólman Marc-Andre Fleruy vychytal výhru 33 úspešnými zákrokmi.
Obranca Erik Karlsson v dueli zaznamenal svoj prvý gól za Sharks, keď sa presadil v presilovej hre. Tri a pol minút pred koncom skorigoval výsledok Kevin Labanc, ktorý rovnako strieľal v presilovke po prihrávke Tomáša Hertla.
Carolina Hurricanes podľahli Nashville Predators až 5:4 predĺžení. Za tím Hurricanes, ktorý pred duelom okrem iných opustil aj slovenský obranca Michal Čajkovský, sa presadil aj devätnásťročný český útočník Martin Nečas. Dokázal tak, že je pripravený stabilne hrať NHL.
V generálke najprv v 43. minúte po jeho prihrávke obranca Calvin de Haan strelou od modrej čiary vyrovnal na 3:3. V čase 54:53 Nečas v presilovej hre zakončil kombináciu strelou z ľavého kruhu a upravil na 4:4.
V drese Huricanes zasiahol napriek pôvodným plánom zasiahol do duelu aj gólman Petr Mrázek. V 33. minúte za stavu 2:3 vystriedal zraneného Scotta Darlinga a počas zvyšku duelu inkasoval dva góly z 12 striel.
Už 34 sekúnd po góle de Haana ho Craig Smith v presilovej hre prekonal svojím druhým gólom v zápase a v čase 60:21 rozhodol Ryan Johansen, ktorý po prihrávke Filipa Forsberga využil priestor medzi kruhmi a rovnako trafil druhýkrát.
Hlavným strojcom víťazstva Colorado Avalanche sa stal ich kapitán Gabriel Landeskog, ktorý dvoma gólmi prispel k triumfu nad Dallas Stars 6:5. Na druhej strane sa presadil aj český útočník Radek Faksa. Ten v 38. minúte pred bránkou využil prihrávku Alexandera Radulova a z otočky znížil na 3:4. V polovici záverečného dejstva bol aj pri góle Devina Shorea na 4:6.

Ovechkinov zásah proti St. Louis

Alex Ovechkin strelil svoj štvrtý gól v prípravnom období a Capitals aj vďaka nemu vybojovali ešte len druhú výhru zo siedmich predsezónnych duelov. Kapitán obhajcov Stanley Cupu sa presadil 38 sekúnd po úvode tretej tretiny, po ďalších 49 sekundách ho nasledoval T.J. Oshie a Washington viedol už 3:1. Český útočník Jakub Vrána si pripísal jednu asistenciu, v 38. minúte sa podieľal na góle Bretta Connollyho na 1:1.