Eurolanche na vrchole. Splnený sen, tvrdia fanúšikovia

Fanúšikovia zo Slovenska a z Česka zorganizovali už 12. výlet na NHL. Tentoraz s bonusom v podobe road tripu a zápas Stadium Series

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Žijú tisíce kilometrov a osem časových pásiem od Skalnatých vrchov, ale Colorado Avalanche majú hlboko vo svojom srdci. Priaznivci z Európy združení vo fanklube s výstižným názvom Eurolanche sú pravdepodobne najvernejšia a najaktívnejšia skupina fanúšikov mužstiev z druhej strany Atlantiku. Takže je jasné, že nemohli chýbať ani na sobotnom zápase Stadium Series v Colorado Springs.

Pod holým nebom rozhoduje faktor X

Zápas 2020 Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series sa hral v rekordnej nadmorskej výške, extrémy k týmto duelom patria

Autor Lukáš Hron @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Nikdy to nie je len obyčajný hokejový zápas. Súboje NHL hrané pod holým nebom prinášajú unikátnu možnosť zažiť túto hru v úplne iných podmienkach, často priam extrémnych.

Sklamaný Francouz: Fanúšikovia by si zaslúžili výhru

Český brankár Colorada v tretej tretine išiel do bránky pod holým nebom za zraneného Grubauera, ktorý asi vynechá niekoľko zápasov

NHL.com @NHLdotcom

Pre brankára je to asi najťažšia situácia. Nemá ani čas poriadne sa rozcvičiť a hneď sa musí ponáhľať medzi tyče. Gólman Colorado Avalanche Pavel Francouz sa do týchto nečakaných problémov dostal v tretej tretine duelu Stadiu Series pod holým nebom. Robil, čo sa dalo, ale porážke zabrániť nedokázal.

Stadium Series rozhodol Toffoliho hetrik

Súhrn: Los Angeles v Colorade uspelo po dvoch góloch v poslednej minúte, Avalanche museli striedať brankárov

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Tyler Toffoli nastrieľal hetrik a rozhodol tak o výhre Los Angeles Kings, ktorí v dueli 2020 Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series porazili domácich Colorado Avalanche 3:1. Porážke nezabránil ani Pavel Francouz, ktorý sa dostal do bránky po zranení Philippa Grubauera na začiatku tretej tretiny.

Ďalší zápas Stadium Series mieri do Raleigh

V roku 2021 budú hostiteľským klubom Carolina Hurricanes a duel sa odohrá na futbalovom Carter-Finley Stadium

Hostiteľským klubom duelu Stadium Series budú na budúci rok Carolina Hurricanes.

Veľký duel ako predel sezóny? Začína sa hon na titul

Colorado sa vyšvihlo medzi top tímy NHL. Stadium Series preň môže byť štartovacím výstrelom v pretekoch o play off

Darilo sa im dobre, priam výborne. Zatiaľ však išlo hlavne o to, aby sa udržali v množine tímov, ktoré pevne mieria do play off. Až v ďalších mesiacoch sa ukáže, kto zo silných sa vyšvihne medzi tých najsilnejších a kto nakoniec dokráča až na vrchol.

Nie sme takí zlí, plánujú dokázať Kings

Nadmorská výška, mizerná forma... Všetko hrá proti Los Angeles. Ale chceme vyhrať a predviesť dobrú šou, hovorí Carter

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

V tomto zápase ani nemôže byť väčší outsider. Hokejisti Los Angeles Kings sú v Západnej konferencii poslední, na play off strácajú priepastných 19 bodov. Vo februári vyhrali len jeden zápas zo šiestich.

Ich súperom je tím Colorado Avalanche, ktorý útočí na prvé miesto konferencie. Do Colorado Springs, kde sa bude konať sobotný duel 2020 Navy Credit Union Stadium Series, prileteli z pacifického pobrežia takmer z úrovne morskej hladiny a musia si zvykať na rozdiel z nuly na vysokohorskú výšku.

Veľkolepé predstavenie v netradičných kulisách

Tohtoročný duel Stadium Series vo Philadelphii bol reklamou na hokej. Od show okolo až po drámu na ľade

Autor Marek Burkert @NHNLsvk / NHL.com/sk

Tak toto sa naozaj vydarilo. Hokejisti Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins odohrali pod holým nebom zápas, ktorý bol najlepšou možnou reklamou na hokej. Opäť potvrdili, že tieto mimoriadne zápasy v hokejovo netradičnom prostredí majú zmysel.

Možno sú stále ešte takí, ktorí podobné zápasy na štadiónoch určených na americký futbal a v prostredí baseballových štadiónov vnímajú stále viac ako exhibíciu.

V obrat som už neveril, priznal hrdina Voráček

Český útočník bol hviezdou Stadium Series, tromi bodmi sa postaral o veľký comeback Flyers

Autor Michael Langr / NHL.com/sk

Pršalo, akoby nikdy nemalo prestať a nad mestom sa valili sivé mraky. Ale pre Jakuba Voráčka aj celú Philadelphiu to aj tak bol krásny večer.

Penguins rozladil nezvládnutý záver

Pittsburgh mal slávnostný duel proti Philadelphii v rámci Stadium Series pod kontrolou, ale nezvládnutý záver hráčov rozladil

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / NHL.com/sk

Trpkosť, sklamanie. Určite aj hnev. To bolo pocity, ktoré sa miešali v hráčoch Pittsburghu po slávnostnom dueli pod holým nebom vo Philadelphii v rámci Stadium Series. Penguins mali zápas výborne rozbehnutý, ale nakoniec museli prijať porážku 3:4 po predĺžení.