Hokejisti tímu New York Islanders sú v sérii 1. kola play off proti Pittsburgh Penguins už len jednu výhru od postupu. V zápase číslo 3 dokázali nadviazať na domáce úspechy a vyhrali aj prvý súboj na ľade súpera.

Pod víťazstvo zverencov Barryho Trotza, trénera, ktorý minulý rok priviedol Washington Capitals k Stanley Cupu, sa aj tretíkrát za sebou gólovo podpísal útočník Jordan Eberle a brankár Robin Lehner priložil ruku k dielu 25 úspešnými zákrokmi.
Pittsburgh Penguins - New York Islanders 1:4 (stav série: 0:3)
Penguins boli za stavu 0:2 na zápasy v neľahkej pozícii, ale vstup do prvej bitky pred vlastnými fanúšikmi sa im vydaril, keď na konci 13. minúty otvoril skóre Garrett Wilson.
[Kompletné pokrytie série New Yorku s Pittsburghom]
Lenže tým sa ponuka radosti zo strany domáceho tímu aj skončila a Penguins si užili vedenie veľmi krátko. Ubehlo iba 28 sekúnd a Eberle sa postaral o vyrovnanie. Útočník si v oboch domácich zápasoch pripísal gól a prihrávku, teraz ostal pri presnom zásahu.
Ale pre hostí to nebol problém. Už o minútu a dve sekundy neskôr naňho nadviazal Brock Nelson a Islanders zrazu viedli.
V druhej tretine gól nepadol, Leo Komarov potom krátko po polovici tretieho dejstva istil výhru domáceho tímu a Anders Lee ešte trafil prázdnu bránku pri hre Penguins bez gólmana.
Lehner, ktorý strážil bránkovisko Islanders, bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu pred Nelsonom a Eberlem.

Dva zlepené góly Islanders za 62 sekúnd

"V tejto fáze sezóny treba nájsť cestu, ako dávať góly," uviedol kapitán Penguins Sidney Crosby, ktorý v sérii zatiaľ vôbec nebodoval. "Nie je to jednoduché, ale skrátka to musíte urobiť. A v tomto smere sme v tých troch zápasoch samozrejme neodviedli dobrú prácu."
Islanders teraz majú príležitosť skompletizovať prvú sériu s priaznivým výsledkom 4:0 od roku 1983, keď ich prevaha nad Edmonton Oilers znamenala zisk Stanley Cupu.
"Táto partia - keď sa o tom rozprávame - sa vždy stará len o ten jeden najbližší zápas," vyhlásil tréner Trotz. "Skrátka chcete len uspieť, aby ste mohli hrať stále ďalšie zápasy. A táto skupina chlapcov sa určite nebojí práce. Celkovo toho nie je veľa, z čoho by mala obavy. Každý robí výborne to, čo robiť má."
Ďalší zápas: Utorok 16. apríla (streda 17. apríla 1:30 SELČ) v PPG Paints Arene v Pittsburghu.