jax010317_169b

Ničí jedného súpera za druhým a neobzerá sa späť. Columbus si poradil aj s Edmontonom a svoju víťaznú sériu predĺžil na šestnásť zápasov. Na vyrovnanie rekordu Pittsburghu už Blue Jackets chýba len jediný triumf. V utorkovom programe NHL sa predstavil aj Peter Budaj, ktorý si v kalifornskom derby na ľade San Jose Sharks pripísal 26 úspešných zákrokov. Inkasoval len jeden gól a Los Angeles Kings sa mohli tešiť z výhry.

Columbus Blue Jackets - Edmonton Oilers 3:1
Skvelú formu si naďalej drží Columbus, ktorý na svojom ľade zdolal Edmonton 3:1 a oslávil už šestnáste víťazstvo za sebou.
Blue Jackets tak sú jediný triumf od vyrovnania rekordnej série Penguins zo sezóny 1992/1993. Podariť sa im to môže už v ďalšom zápase na ľade Washingtonu.
"Keď sa nad tým zamyslíme, je to úžasné," vyhlásil útočník Blue Jackets Cam Atkinson. "Na druhej strane my vždy myslíme na najbližší zápas a dva body, ktoré z neho chceme získať."
V súboji s Oilers mali domáci výraznú streleckú prevahu, ktorú pretavili na náskok. Hneď dvakrát udreli v presilových hrách, po Atkinsonovi sa presadil aj William Karlsson. Hostia kontrovali gólom Oscara Klefboma, triumf Columbusu ale v záverečnej časti potvrdil Nick Foligno.
Blue Jackets tak ďalej figurujú na čele tabuľky Východnej konferencie, ich náskok na Pittsburgh aktuálne činí tri body. Columbus má ale dva zápasy k dobru.

Atkinson

New York Rangers - Buffalo Sabres 1:4
Za lepšími zajtrajškami vykročilo Buffalo, ktoré zvíťazilo na ľade New York Rangers 4:1 a ukončilo tak obdobie, v ktorom uspelo v jedinom zo siedmich duelov.
Sabres parádne vyšla už úvodná časť, v ktorej trafili Zemgus Girgensons a Evander Kane. Svoj prvý gól v NHL strelil Justin Bailey, gólman Anders Nilsson pridal 24 úspešných zákrokov.
Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 6:5 po predl.
Na obrovskú prestrelku sa zmenil súboj Washingtonu z Torontom. Z triumfu 6:5 v predĺžení sa nakoniec radovali domáci Capitals, ktorí ukončili päťzápasovú víťaznú sériu súpera.
Rozhodujúci gól zaobstaral útočník Alex Ovechkin, pre ruského kanoniera to bol už 19. gól v predĺžení. Kapitán Washingtonu tým dorovnal počin Jaromíra Jágra. Hviezdou duelu bol domáci útočník Evgeny Kuznetsov, ktorý ku gólu pridal tri prihrávky.
Tampa Bay Lightning - Winnipeg Jets 4:6
O sériu domácej bodovej šnúry prišla Tampa Bay, ktorá na svojom ľade podľahla Winnipegu 4:6. Lightning nebodovali pred vlastnými fanúšikmi prvý raz od 10. decembra minulého roka.
V drese hostí si pripísali po troch kanadských bodoch Nikolaj Ehlers a Patrik Laine, za domácich potom raz presne mieril Ondřej Palát. Pre českého útočníka to bol siedmy gól v sezóne.

Nashville Predators - Montreal Canadiens 1:2 po predl.
Montreal zvíťazil na ľade Nashvillu 2:1 v predĺžení, rozhodujúci zásah zaistil svojou 16. trefou v sezóne útočník Max Pacioretty.
Bolo to vôbec prvýkrát od letného trejdu, kedy sa obranca Canadiens Shea Weber vrátil do arény svojho bývalého klubu. A hneď strelil gól, ktorým v čase 44:26 vyrovnal na 1:1 a naštartoval tak obrat hostí.
San Jose Sharks - Los Angeles Kings 1:2 po predl.
Až do predĺženia dospelo kalifornské derby medzi San Jose a Los Angeles, z triumfu 1:2 sa nakoniec mohli tešiť hostia.
Víťazný gól strelil po 58 sekundách predĺženia Tanner Pearson, ktorý využil prihrávku Jeffa Cartera. Sharks išli v dueli do vedenia ako prví, keď trafil Logan Couture, na druhej strane ale odpovedal v početnej výhode Carter. Peter Budaj si v bránke víťazov pripísal 26 úspešných zákrokov.

Carter Pearson Kings Sharks

Ďalší utorkový výsledok:
Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 1:3
1. Rozbehnutý Columbus
Zrazili Edmonton a odškrtli si víťazstvo č. 16. Columbus si naďalej drží mimoriadnu formu, ak zvládne aj duel vo Washingtone, vyrovná rekordnú sériu Pittsburghu z jari roka 1993.
2. Toronto na kolenách
Päť zápasov brali len výhry, porážka im bola cudzia. Až na šiesty pokus našli Maple Leafs premožiteľa. Toronto padlo v úžasnom zápase na ľade Washingtonu 5:6 v predĺžení.
3. Zázrak Laine
Parádnu výkonnosť si drží osemnásťročný poklad Winnipegu Patrik Laine. V súboji s Tampou Bay strelil jubilejný 20. gól v sezóne, navyše pripojil aj dve asistencie. Celkovo má na konte už 34 bodov.
1. Evgeny Kuznetsov (WSH): 1 gól, 3 asistencie, 2 strely
2. Nikolaj Ehlers (WPG): 2 góly, 1 asistencia, 3 strely
3. Anders Nilsson (BUF): 1 inkasovaný gól, 24 úspešných zákrokov
Na čo sa tešiť:
Na programe je celkovo šesť zápasov, veľkú pozornosť púta najmä súboj Philadelphie s celkom New York Rangers.