Montreal dal sedem gólov a predĺžil sériu, Bourque má hattrick

Autor Michael Langr / NHL.com

V predchádzajúcich štyroch zápasoch bol pre nich brankár Henrik Lundqvist takmer neprekonateľnou prekážkou. V piatom finále Východnej konferencie však hokejisti Montreal Canadiens túto hradbu prelomili poriadne silnou tarasnicou.

Za necelých 29 minút hry mu dali štyri góly a poslali ho na striedačku. Vďaka hattricku Rene Bourqea, trefe Tomáša Plekanca a ďalším trom gólom nakoniec zvíťazili pred nadšeným publikom haly Bell Centre nad New York Rangers 7:4 a živia nádej, že sériu vrátia na siedmy zápas do Montrealu.

"Je to fajn. Najdôležitejšie samozrejme je, že sme vyhrali a predĺžili sériu. A ja som rád, že sa mi zápas tak podaril," povedal Bourque, ktorý dal v druhej tretine dva a v tretej jeden gól.

Montreal od začiatku kontroloval zápas, v ktorom Rangers vždy len doťahovali. Na trefu Alexa Galchenyuka z 2. minúty odpovedal v polovici prvej tretiny Derek Stepan, ktorý sa vrátil po operácii zlomenej čeľuste a hral s krytom na celej tvári. V čase 12:24 však dostal Canadiens do vedenia presnou strelou cez brániaceho hráča Plekanec a v druhej tretine navýšili vedenie Max Pacioretty a Bourque.

"Nebol som dosť dobrý," zobral na seba gólovú smršť Lundqvist. "Je ťažké to takto rýchlo analyzovať, bola to kombinácia niekoľkých faktorov. Začali sme vylúčením, to nás hneď zrazilo. Nabudúce musíme byť skrátka všetci lepší. A v prvom rade ja."

Hostia, do ktorých bránky sa postavil náhradník Max Talbot, sa v druhej časti zdvihli. Trefami Ricka Nasha, Chrisa Kreidera a druhým gólom Stepana vyrovnali na 4:4. Lenže Bourque následne ďalšími dvoma gólmi zápas rozhodol a David Desharnais spečatil skóre do prázdnej bránky.

Montreal tak strelil sedem gólov v play off prvýkrát od 27. apríla 1992, kedy porazil rozdielom 7:4 tím Hartford Whalers.

Rangers majú v sérii stále výhodu, vedú 3:2 na zápasy a šiesty duel sa navyše hrá vo štvrtok v Madison Square Garden. "(Canadiens) priživili nádej, ale to náš prístup nezmení. Musíme sa sústrediť na seba a na našu taktiku," uviedol newyorský center Brad Richards. "Je skvelé, že ďalší zápas hráme doma. Budeme pripravení a sústredíme sa na každý detail."