Minnesota v play off doma žiari, výhrou 4:0 znížila sériu

Autor Shawn P. Roarke / NHL.com

Doma je doma. Hokejisti Minnesota Wild opäť potvrdili, že ich pevnosť Xcel Energy Center je v play off nedobytná. O jej steny sa v utorok rozbili aj poslední dobyvatelia Stanley Cupu - Chicago Blackhawks.

Na prvý gól sa pritom čakalo až do začiatku tretej tretiny. Erik Haula a Mikael Granlund sa však hneď po prestávke postarali o rýchle vedenie 2:0, Zach Parise v závere zvýšil v presilovke a Granlund svojim druhým gólom v zápase upravil na 4:0 pre Minnesotu. Domáci brankár Ilya Bryzgalov pochytal 19 striel súpera a udržal čisté konto.

"Fanúšikovia boli skvelí, opäť sa prekonávali. Tlačili nás dopredu," pochvaľoval si Parise ohlušujúcu atmosféru, ktorá patrí k najlepším v NHL.

Práve domáce prostredie je pre Wild požehnaním. V prvom kole sa dvomi výhrami vo svojej hale vrátili za stavu 0:2 do série, doma ju vyrovnali aj v treťom zápase a o postupe cez Colorado Avalanche rozhodli v siedmom zápase v Denveri.

Minnesota dúfa, že sa podobný scenár zopakuje aj v druhom kole. Chicago prehralo prvý krát po šiestich víťazstvách za sebou, ale stále má v sérii náskok jedného víťazstva.

"Je to podobná situácia, ale hráme s iným tímom," pripomenul Granlund. "Je to nová výzva. Teraz sme späť v sérii."

Štvrtý duel je na programe v piatok v Minnesote.