Super 16: Flyers a Avalanche sa derú dopredu

Capitals sa vrátili na čelo NHL aj nášho rebríčka, ale väčší skok urobili Philadelphia a Colorado

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Každý pondelok v sezóne 2019-20 vám prinášame rubriku Super 16 - zoznam aktuálne najsilnejších tímov NHL. Poradie môže byť iné ako skutočná tabuľka, pretože v ňom ide o momentálnu formu a aktuálnu silu s prihliadnutím na niekoľko faktorov, ako napríklad posledné výsledky, forma opôr, zranenia či najbližší súperi. Pozrite si náš rebríček sily v desiatom týždni základnej časti.

Bobrovskij cez víkend upratoval. A Florida stúpa

Výkony ruského brankára po rozpačitom štarte začali pripomínať dvojnásobného držiteľa Vezina Trophy

Už potreboval nakopnúť - a dva odchytané zápasy za dva dni boli pre Sergeja Bobrovského konečne tým správnym impulzom. Veria tomu minimálne Florida Panthers, ktorí si dvojnásobného držiteľa Vezina Trophy v lete na trhu voľných hráčov poistili sedemročnou zmluvu na 70 miliónov dolárov.

Premiérové návraty. Ovácie, ale aj bučanie

Panarin, Kessel a Subban si tento týždeň prvýkrát zahrali proti svojim bývalým tímom

Autor Michael Langr @nhlsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Na niekoho sa znesie bučanie, iný sa dočká aplauzu postojačky. Vždy je v tom však niečo výnimočné: tento týždeň bol v NHL v znamení premiérových návratov bývalých hviezd na miesta ich predchádzajúceho pôsobenia.

Teraz je rad na nás, vedia hráči Devils

Devils uskutočnili nutnú rošádu na trénerskom poste. Teraz je rad na hráčoch, ktorí musia pridať

Autor Michael Langr @NHLsvk / NHL.com/sk

V očiach mnohých expertov boli víťazmi tohtoročného prestupového šialenstva. Vedenie tímu New Jersey Devils zareagovalo na nevydarenú minulú sezónu a mužstvo pred štartom tej aktuálnej výrazne posilnilo. Do Newarku sa okrem iných sťahovali aj hviezdny obranca P.K. Subban či útočníci Wayne Simmonds a Nikita Gusev. Veľké nádeje sa vkladali aj do jednotky draftu Jacka Hughesa.

Super 16: St. Louis a Colorado sa vracajú nahor

Rebríček najsilnejších opäť ovládol Boston, Tampa sa naopak stále nevie natrvalo uchytiť

O'Reilly využil skvelú prihrávku

O'Reilly premenil presnú prihrávku Barbasheva

Ivan Barbashev ideálne našiel Ryana O'Reillyho, ktorý v 3. tretine vrátil Blues do vedenia

• 00:31 •

Každý pondelok v sezóne 2019-20 vám prinášame rubriku Super 16 - zoznam aktuálne najsilnejších tímov NHL. Poradie môže byť iné ako skutočná tabuľka, pretože v ňom ide o momentálnu formu a aktuálnu silu s prihliadnutím na niekoľko faktorov, ako napríklad posledné výsledky, forma opôr, zranenia či najbližší súperi. Pozrite si náš rebríček sily v deviatom týždni základnej časti.

Ovečkin sa vybral naháňať Pastrňáka

Kapitán Washingtonu nastrieľal 24. hetrik v kariére, má už len o štyri góly menej ako najlepší strelec sezóny

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Ovečkinov 24. hetrik

Ovečkin hetrikom režíroval výhru v Detroite

Alex Ovečkin sa presadil v polovici druhej tretine, v závere pridal aj dva góly do prázdnej a priviedol Washington k výhre 5:2

• 02:21 •

David Pastrňák je aktuálne najlepší strelec v NHL a ospevuje ho celá liga. Ale pozor, český útočník tímu Boston Bruins má za chrbtom hladného prenasledovateľa. Alexa Ovečkina.

Deň vďakyvzdania ako pohľad do zrkadla

Tímy, ktoré sú na tom v tejto časti sezóny dobre, sa väčšinou nemusia strachovať o play off

Toewsov víťazný gól

Toews po teči rozhodol v predĺžení

Patrick Kane v predĺžení neuspel, ale puk tečoval Jonathan Toews a Blackhawks porazili Blue Jackets

• 01:09 •

Deň vďakyvzdania. Jeden z najobľúbenejších amerických sviatkov. Ľudia vo veľkom konzumujú moriaky a okolitý svet sa akoby na niekoľko hodín úplne zastavil.

Deväťdesiate roky sú späť. Vďaka Pastrňákovi a spol.

Bostonský kanonier a edmontonské duo Draisaitl, McDavid predvádzajú výkony, aké sa naposledy dali vidieť pred viac ako štvrťstoročím

Hovorí sa, že kto si pamätá deväťdesiate roky, neprežil ich naplno. Slobodomyseľná a optimistická dekáda sa v súčasnosti stále častejšie spomína aj v NHL. Výkony, aké tento rok predvádzajú David Pastrňák, Connor McDavid a Leon Draisaitl sú totiž porovnateľné s gólovými hodmi, ktoré mohli fanúšikovia sledovať pred štvrťstoročím.

Super 16: Boston je späť na čele, Dallas ukazuje silu

Bruins sa derú dopredu, Winnipeg a Carolina idú nahor a zospodu útočí Ottawa

Pastrňák si vychutnal dorážku

Pastrňák dal z dorážky 20. gól v sezóne

David Pastrňák vďaka dorážke do odkrytej bránky využil presilovku a stal sa tak prvým strelcom v sezóne, ktorý pokoril hranicu 20 gólov

• 00:31 •

Každý pondelok v sezóne 2019-20 vám prinášame rubriku Super 16 - zoznam aktuálne najsilnejších tímov NHL. Poradie môže byť iné ako skutočná tabuľka, pretože v ňom ide o momentálnu formu a aktuálnu silu s prihliadnutím na niekoľko faktorov, ako napríklad posledné výsledky, forma opôr, zranenia či najbližší súperi. Pozrite si náš rebríček sily v ôsmom týždni základnej časti.

Boston je vďačný za Krejčího november

Dva góly proti Minnesote potvrdili, že český center patrí medzi jesenných ťahúňov Bruins

Krejčí vyrovnal, Krug rozhodol

Krejčí zariadil predĺženie, Krug dal víťazný gól

David Krejčí dal kľúčové dva góly v posledných dvoch minútach a Torey Krug potom zavŕšil obrat proti Wild gólom v predĺžení

• 00:55 •

Ak dve minúty pred koncom prehrávate o dva góly, tak je jasné, že počas power play pošlete na ľad tých najlepších a najšikovnejších hráčov, ktorých máte k dispozícii. V prípade Boston Bruins je výber pomerne jasný.