Marinčin rozhodol prvým gólom v sezóne

Prvý gól v ročníku a rovno víťazný. Obranca Martin Marinčin v noci na sobotu rozhodol o víťazstve Maple Leafs nad Canucks 4:3. Zažiaril aj Tomáš Tatar, ktorý sa tromi prihrávkami podpísal pod triumf Montrealu nad Carolinou 4:3 po predĺžení. Prekonal tak svoje kariérne maximum a prvýkrát sa dostal cez hranicu 60 bodov v sezóne. Boston nedovolil ani jeden gól Islanders a odniesol si z ich ľadu víťazstvo 4:0. Darilo sa aj Tampe, ktorý zdolala Calgary 4:3.

Marinčin rozhodol o výhre
Toronto porazilo Vancouver 4:2 a uspelo v súboji dvoch tímov, ktoré vo svojich konferenciách bojujú na hrane postupu do play off.
O rozhodujúci gól sa po 18 sekundách tretej tretiny postaral Marinčin, ktorý sa zapísal medzi strelcov prvýkrát sezóne. Podarilo sa mu to v 23. dueli, na ktorý v tejto sezóne nastúpil. Okrem toho má na konte aj dve asistencie.
Obranca z Košíc sa v úvode záverečnej časti dostal do pásma a síce najprv trafil tyčku, ale na druhý raz prestrelil Thatchera Demka a Maple Leafs viedli 3:2.
"Dostal som výbornú prihrávku od Johna Tavaresa, nabral som dobrú rýchlosť. Takže som cítil slušnú šancu na strelu, skúsil som to a vyšlo mi to," šťastne uviedol Marinčin.
Hostia síce dvakrát odpovedali na góly domácich, ale v tretej časti sa im to už nepodarilo. Na 2:1 pre Toronto zvýšil elitný kanonier Auston Matthews a bol to už jeho 45. gól v sezóne. V závere ešte Zach Hyman poistil výsledok do prázdnej bránky.
Maple Leafs si tak vylepšili pozíciu na treťom mieste Atlantickej divízii. Brankár Frederik Andersen im k tomu pomohol 25 úspešnými zákrokmi.

Matthews strelil 45. gól v ročníku

Tatar prihral na tri góly
Slovenský útočník a ťahúň ofenzívy tímu Montreal Canadiens Tomas Tatar sa v domácom zápase proti Carolina Hurricanes zaskvel tromi asistenciami. Pomohol tak k víťazstvu 4:3 po predĺžení.
Tatar tak ešte posunul svoje osobné maximum z minulej sezóny, keď v 80 dueloch nazbieral 58 bodov (25+33). V tomto ročníku je jeho bilancia 67 zápasov a 61 bodov (22+39).
V čase 58:43 poslal duel do predĺženia veterán Justin Williams, a prihral mu Joel Edmundson. Po 52 sekundách nadstavenia však po Tatarovej prihrávke rozhodol Jeff Petry.
Canadiens síce znova stratili trojgólové vedenie, pretože v úvode druhej časti viedli 3:0, ale tentoraz sa to pre nich skončilo dobre.
Útočník porazených Sebastian Aho nebodoval prvýkrát po 15 zápasoch. Jednu prihrávku si za Hurricanes pripísal český útočník Martin Necas.

Petry rozhodol po prihrávke Tatara

Bruins opäť obrali Islanders
Úvodný gól strelil David Pastrnak a nakoniec sa ukázal ako víťazný. Jeho zásah číslo 47 padol už v piatej minúte, keď prekonal Semjona Varlamova.
Bruins od tej chvíle nezastaviteľne smerovali za jubilejnou desiatou výhrou v rade na ľade New York Islanders. Ďalšie góly pridali Matt Grzelcyk, Brad Marchand a výsledok zavŕšil Charlie McAvoy, ktorý bol s bilanciou 1+2 vyhlásený aj za tretiu hviezdu zápasu.
Druhou sa stal fínsky brankár Tuukka Rask, ktorý dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom. Udržal štvrtú nulu v ročníku vďaka 25 zákrokom. Islanders vyšli gólovo naprázdno už piatykrát v sezóne a tretíkrát z posledných deviatich duelov.
Bruins si tak udržali sedembodový náskok pred Tampou Bay na čele Východnej konferencie a naďalej tak dominujú celej lige.
Lightning zase zapli
Tampa ukončila štvorzápasové čakanie na víťazstvo, v predchádzajúcich štyroch stretnutiach dokonca nezískala ani jeden bod. Dva góly padli v presilových hrách a jeden dokonca v oslabení.
O úvodný gól sa postaral Tyler Johnson a na 2:0 zvýšil český útočník Ondrej Palat. Obidve strely boli tečované, takže David Rittich mal v bránke Calgary smolu.
V 32. minúte nachytal hostí vo vlastnom oslabení Yanni Gourde a zdalo sa, že hostia budú odchádzať s debaklom. Ale opak bol pravdou. Počas 52 sekúnd ich dostali späť do hry Andrew Mangiapane a Elias Lindholm.
Kľúčová odpoveď Lightning prišla po ďalších 53 sekundách, keď prekonal Ritticha Alex Killorn. Sean Monahan síce potom vykresal pre kanadský tím nádej, ale to bola nakoniec aj posledná zmena v skóre.

Gourde sa presadil v oslabení

Florida Panthers utrpeli štvrtú porážku za posledných päť vystúpení. V dueli dvoch tímov, ktoré sa pokúšajú naháňať súpera na postupových pozíciách do play off podľahli Chicago Blackhawks 2:3 po samostatných nájazdoch. Zápas nakoniec dospel až do nájazdov, v ktorých sa hneď v druhej sérii presadil Jonathan Toews a neskôr aj Patrick Kane. Brankár Corey Crawford nedostal v rozstrele ani jeden gól. Domáci Frank Vatrano a Mike Hoffman sa nepresadili.
Ostatné zápasy: Pittsburgh znova prehral, Draisaitl má viac ako 100 bodov
Florida Panthers utrpeli štvrtú porážku za posledných piatich vystúpení. V dueli dvoch tímov, ktoré sa pokúšajú naháňať súpera na postupových pozíciách do play off, podľahli Chicago Blackhawks 2:3 po samostatných nájazdoch. V rozstrele sa hneď v druhej sérii presadil Jonathan Toews a neskôr aj Patrick Kane. Brankár Corey Crawford nedostal v nájazdoch ani jeden gól.
San Jose Sharks prekvapujúco deklasovali Pittsburgh Penguins, ktorí v poslednom období úplne stratili pevnú pôdu pod nohami. Kým domáci dohrávajú sezónu už len o česť, Penguins ani zďaleka nemajú istotu postupu do play off a šiestykrát za sebou vôbec nebodovali. Martin Jones vychytal vďaka 29 zákrokom čisté konto.
Obhajcovia Stanley Cupu z St. Louis si naopak pripísali ďalší úspech, keď pretlačili Dallas Stars 4:3 po nájazdoch. Siedma výhra Blues sa zrodila po dramatickej bitke. Domáci v priebehu duelu otočili z 0:1 na 3:1, lenže v čase 59:41 sa o vyrovnanie postaral John Klingberg. Jediným úspešným exekútorom v nájazdoch bol Ryan O'Reilly.
Edmonton Oilers v kanadskom súboji porazili Winnipeg Jets tesne 3:2. Hlavnú zásluhu na víťazstve v bitke tímov, ktorým sa zíde každý bod, mal líder bodovania Leon Draisaitl. Nemecký útočník dal dva góly a na ďalší prihral. V 65. zápase sezóny sa tak prehupol stobodovú hranicu - teraz má na konte 102 bodov za 39 gólov a 63 asistencií.
Arizona Coyotes si poradili s Buffalo Sabres a zvíťazili 5:2. Hostia síce vyhrali prvú tretinu 2:0, ale to bolo z ich strany všetko. Tretíkrát za sebou tak nebodovali a play off sa im začína výrazne vzďaľovať. Coyotes sa naopak v Západnej konferencii bodovo dotiahli na držiteľa druhej divokej karty Nashville Predators. Hlavnú úlohu v úspešnom obrate mal Clayton Keller (2+1).
Los Angeles Kings po obrate zdolali New Jersey Devils 2:1 po predĺžení. V čase 61:58 rozhodol o úspechu najhoršieho tímu Západnej konferencie Adrian Kempe. Kings tak pridali druhú výhru po sebe a Devils predĺžil bodovú sériu na päť duelov.
Colorado tesne zdolalo Nashville 3:2 a pripísalo si šiesty triumf v rade. Okrem toho pridali aj ôsme víťazstvo v arénach súperov, čo je nový klubový rekord. Brankár Pavel Francouz zastavil 30 striel a stal sa prvou hviezdou zápasu.
Súboj outsiderov ligy vyhrala Ottawa, ktorá po samostatných nájazdoch porazila Detroit. Pre Red Wings to bola už piata porážka v rade. Senators sa mohli spoľahnúť na Artema Anisimova, ktorý najprv dal dva góly a potom premenil rozhodujúci nájazd.