Lundqvist úžasne zakročil betónom

Rangers si v stredajšom meraní síl poradili s najlepším tímom ligy z Washingtonu 4:1. Pod úspech mužstva z Manhattanu sa 30 úspešnými zákrokmi podpísal švédsky brankár Henrik Lundqvist, ktorý sa s 454 výhrami v kariére dostal na piate miesto historického poradia a vyrovnal sa tak Curtisovi Josephovi. Artemi Panarin sa presadil dvakrát. V druhom zápase Ottawa zdolala Montreal 2:1 po predĺžení, takže obidvaja slovenskí účastníci stredajšieho programu skončili porazení. Ani Tomas Tatar za Canadiens, ani Richard Panik za Capitals navyše nebodovali.

Lundqvist a Panarin ťahali Rangers
Rangers zabrali po dvoch porážkach vonku proti Tampa Bay Lightning (3:9) a Florida Panthers (3:4).
Washington vyšiel vonku bodovo naprázdno prvýkrát od 10. októbra, keď podľahol Nashville Predators 5:6. Odvtedy mimo svojho ľadu v deviatom dueli v rade prehral ešte len druhý raz.
Dvojgólové vedenie zariadil Rangers Artemi Panarin. Skóre otvoril po 74 sekundách druhého dejstva v presilovej hre. Po prihrávke dvojky tohtoročného draftu Kaapa Kakka z ľavého kruhu prekonal Bradena Holtbyho a potrestal faul Toma Wilsona z konca prvej tretiny.

Panarin dal úvodný gól v presilovej hre

V čase 43:57 počas trestu Dmitrija Orlova opäť Kakko pomohol Panarinovi aj druhýkrát skórovať. Snažil sa zakončil sám po šikovnej otočke, puk mu síce utiekol, ale dostal sa k ruskému strelcovi večera, ktorý opäť z ľavého kruhu trafil odkrytú časť bránky Capitals. Panarin predĺžil svoju najdlhšiu bodovú sériu v kariére na 12 zápasov, počas ktorých strelil sedem gólov a na 12 prihral.
Už po 23 sekundách sa Pavel Buchnevich po prihrávke Filipa Chytila a v 48. minúte zobral Lundqvistovi čisté konto ďalší ruský forvard Evgeny Kuznetsov. Výhru Rangers však šesť a pol minúty pred koncom spečatil Brett Howden.
Lundqvistovi teraz chýba ďalších 30 vychytaných víťazstiev na štvrtého Eda Belfoura. "Je ocenenie byť v takej spoločnosti. Je veľa skvelých brankárov a keď som vyrastal, mnohí z nich boli pre mňa inšpiráciou. Nazbierať tie výhry v posledných dvoch sezónach trvalo trošku dlhšie," povedal Lundvist.
"Znamená to pre mňa veľmi veľa. Som na to hrdý," doplnil tridsaťsedemročný rodák z Are, ktorému v zápase trikrát pomohla horná tyčka. V prvej tretine po strelách Johna Carlsona a T.J. Oshieho aj v druhom dejstve po pokuse Larsa Ellera. "Niekoľkokrát som mal šťastie. Niekedy to tak je," dodal Lundqvist.
Pánik nenadviazal na svoj prvý gól aj bod v sezóne, ktorý si pripísal v pondelok proti Anaheimu. Lundqvista v stredu ohrozil raz.
Tkachuk vystrelil výhru
Ottawa výhrou nad Montrealom 2:1 po predĺžení potvrdila formu a vyhrala šiesty z posledných ôsmich duelov. Aj napriek tomu, že päť z nich hrala vonku. V Bell Centre rozhodol po 38 sekundách nastavenia Brady Tkachuk.

Tkachuk dal víťazný gól v predĺžení

Narazil si puk s Chrisom Thiernym a vyhral korčuliarsky súboj so slovenským forvardom Tomášom Tatarom. Situáciu nezachránil ani Carey Price, ktorého Tkachuk pokoril bekhendovým blafákom medzi betóny.
"Je to jeden z najlepších brankárov v NHL alebo úplne najlepší, takže si tento okamih určite budem pamätať," radoval sa z víťazného gólu dvadsaťročný Tkachuk, pre ktorého to bol 30. zásah v 93 dueloch NHL.
"Nabral rýchlosť, snažil som sa na to zareagovať, ale urobil to dobre. Podľa mňa sme hrali dobre na oboch stranách klziska, ale neboli sme za to odmenení," ľutoval porážku Price. Montreal prehral tretíkrát za sebou, z toho druhýkrát po predĺžení.
Senators v čase 20:44 prehrávali po góle Nicka Suzukiho v presilovej hre. V polovici druhej tretiny vyrovnal Jean-Gabriel Pageau, pre ktorého to bol už 10. gól v novembri a je v tomto období najlepším strelcom NHL.
"Myslím si, že som nikdy nezažil lepšie obdobie. Ani v junioroch. Je to skvelý pocit. Cítim veľké sebavedomie a som šťastný, akých mám spoluhráčov. Hráme teraz dobrý hokej," vyhlásil Pageau. V 22 zápasoch sezóny skóroval trinásťkrát a blíži sa k svojmu maximu 19 gólov z 82 duelov z ročníka 2015-16.
Tatar nepremenil tri strely na bránku a skončil s jedným mínusovým bodom. Nebodoval v druhom zápase v rade, po 22 dueloch sezóny má na konte 20 bodov (7+13).
Senators v 12. minúte prišli o útočníka Vladislava Namestnikova, ktorý utrpel zranenie v dolnej časti tela po súboji s obrancom Calem Fleurym, po ktorom narazil do mantinelu.
Pred zápasom sa odohral ceremoniál, na ktorom bol ocenený bývalý útočník Canadiens Guy Carbonneau, ktorý v pondelok vstúpil do Hokejovej siene slávy v Toronte.