german roundup 0227

Stredajšie víťazstvo Tampa Bay Lightning nad New York Rangers 4:3 po predĺžení bolo pre lídra súťaže už desiate po sebe. Lightning vďaka nemu dosiahli nový rekord klubu. Z triumfu sa tešil aj obranca Erik Černák, ktorý odovzdal 5 hitov. Druhým Slovákom v hre bol Andrej Sekera, ale jeho Oilers nepomohol návrat kapitána Connor McDavida a prehrali s Torontom 2:6.

Lightning majú rekord
Líder NHL z Tampy Bay uspel na ľade New York Rangers po výsledku 4:3 po predĺžení a desiatou výhrou za sebou prekonal maximum v dejinách klubu. V čase 63:25 rozhodol obranca Victor Hedman a Lightning prekonali sériu úspechov z obdobia medzi 18. februárom a 5. marcom 2016.
"Ani som nevedel, že je to klubový rekord. Je veľmi príjemné, ako sa sezóna zatiaľ vyvíja," podotkol Hedman. Tampa Bay nazbierala v 64 dueloch už 102 bodov a v boji o Presidents' Trophy pre najlepší tím základnej časti má trinásťbodový náskok pred Calgary.
Nikita Kucherov si v drese víťazov pripísal tri asistencie a na čele produktivity celej ligy sa dostal už na 104 bodov. Prekonal druhý najlepší výkon v histórii Lightning, ktorý doteraz držal Martin St. Louis zo sezóny 2006-07.
Už má len o štyri body menej ako absolútny rekordér Vincent Lecavalier, ktorý si v ročníku 2006-07 pripísal 108 bodov. Pre Kucherova by nemal byť problém ho čoskoro prekonať. Za posledných deväť zápasov zaznamenal 23 bodov za osem gólov a 15 asistencií.

Hedman v predĺžení zaistil triumf Lightning

McDavidov návrat nepomohol
Po dvojzápasovom disciplinárnom treste za zákrok na hlavu obrancu Nicka Leddyho z New York Islanders sa do zostavy Edmontonu vrátil kapitán Connor McDavid, ale Oilers prehrali v Toronte 2:6. Bola to pre nich už trinásta porážka z posledných šestnástich zápasov a v Západnej konferencii strácajú osem bodov na postupové pozície do play off.
Toronto vyhralo tretíkrát za sebou a v divízii stráca jeden bod na druhých Boston Bruins. Za Maple Leafs dvakrát trafil Andreas Johnsson a Mitchell Marner zaznamenal tri body za gól a dve asistencie.
"Z posledných striel mi to tam padá, to je príjemné. Je mi jasné, že to tak asi nebude pokračovať navždy, ale budem naďalej pracovať a skúsim nejaké góly pridať," uviedol Johnsson, ktorý strelil päť gólov z posledných šiestich dueloch.
McDavid si pripísal asistenciu v presilovej hre pri úvodnom góle Leona Draisaitla a mal dva záporné body v bilancii plus/mínus. "Mali sme dobrú prvú tretinu, ale urobili sme veľa drobných chýb a takýto tím to dokáže využiť," podotkol Draisaitl.
Oilers tak od návratu Andreja Sekeru po zranení prvýkrát vyšli bodovo naprázdno. Slovenský bek zatiaľ v ročníku odohral päť zápasov, v ktorých si pripísal jednu asistenciu

Johnsson využil peknú prihrávku Kapanena

Obrat Blackhawks
Chicago zabralo po dvoch porážkach, keď zvíťazilo v súboji v Anaheime 4:3. Vďaka víťazstvu už stráca len päť bodov na postupové pozície v Západnej konferencii. Blackhawks viedli 1:0 aj 2:1, ale v záverečnom dejstve museli otáčať stav z 2:3.
Kanonier Patrick Kane rozhodol gólom 17 sekúnd pred koncom a pridal tak svoj 40. zásah v sezóne. Túto hranicu prekročil už druhýkrát v kariére, čo sa mu podarilo ako siedmemu hráčovi v histórii Blackhawks. Alex DeBrincat sa za Blackhawks presadil dvakrát.

Kane vystrelil triumf 16 sekúnd pred koncom

Flames opäť s výhrou
Calgary vybojovalo už siedmy triumf za sebou a David Rittich sa pod neho podpísal 19 úspešnými zákrokmi. Prekonal ho len v 37. minúte v presilovke Flames Kevin Rooney, ktorý zobral puk Johnnymu Gaudreauovi a strelou z ľavého kruhu znížil na konečných 1:2.
Gaudreau bol aj napriek svojej chybe prvou hviezdou zápasu a asistoval pri obidvoch góloch svojho tímu. V čase 21:07 Elias Lindholm otvoril skóre v presilovej hre a v 34. minúte zvýšil Mark Giordano, ktorý tak dosiahol métu 60 bodov v sezóne. Stal sa tak po Nicklasovi Lidstromovi, Alovi MacInnisovi a Sergeiovi Zubovovi štvrtým obrancom v histórii, ktorému sa to podarilo vo veku minimálne 35 rokov.
Jednu z šancí na vyrovnanie mal po 69 sekundách tretej tretiny Mirco Mueller, ktorý netrafil bránku v prečíslení a následne po zákroku Michaela Frolíka hlavou a ramenom vrazil do zadného mantinelu. Opustil ľad na nosidlách, z ktorých už fanúšikom v Prudential Center palcom ukázal, že jeho stav nie je až taký vážny. Podľa rozhodcov Trevora Hansona a Chrisa Leeho bol Frolíkov zákrok čistý.
Mueller zamieril do University Hospital v Newarku a podľa kouča Johna Hynesa sa cíti dobre. "Mirco je úplne pri vedomí a nemá žiadne problémy. Pred odchodom do nemocnice si sadol a pamätá si všetko, čo sa stalo," povedal Hynes.
Calgary si upevnilo postavenie na prvom mieste Západnej konferencie a pred druhými San Jose Sharks má už sedembodový náskok.

Giordano bekhendom zvýšil náskok Flames

Soderberg vystrelil výhru Avalanche
Colorado vyhralo v bitke ďalších kandidátov na boje o play off na Západe, keď porazilo Vancouver 3:2 po nájazdoch a po piatom úspechu z posledných šiestich zápasov sa posunulo na pozíciu druhej divokej karty. Canucks za nimi na 12. mieste aktuálne zaostávajú o päť bodov.
V šiestej sérii rozstrelu zaistil Avalanche bod navyše Carl Soderberg. V priebehu duelu sa za víťazov strelecky presadili Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen, Semyon Varlamov si pripísal 30 zákrokov.
Jacob Markstrom podržal Vancouver 43 úspešnými zákrokmi a strelecky sa presadili Antoine Roussel a Josh Leivo.