Repete. Tampa si vybojovala unikátnu príležitosť

Za posledných 30 rokov obhájili Stanley Cup len dva kluby. Lightning sú pripravení využiť túto šancu

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Zostrih: Tampa - Islanders 1:0

Zostrih: Lightning zdolali Islanders a sú vo finále

Yanni Gourde dal jediný gól zápasu, Andrej Vasilevskij vychytal nulu a Lightning si tak opäť zahrajú finále Stanley Cupu

• 05:06 •

Hrať finále Stanley Cupu je privilégium, ktoré má v kratšom období NHL málokto. Hlavne keď sa to stane dva roky po sebe. Od finále v rokoch 2008 a 2009, v ktorých si to dvakrát rozdali Detroit Red Wings a Pittsburgh Penguins, hral dvakrát za sebou vo finále len jeden klub - Penguins v rokoch 2016 a 2017.

Lightning zvládli 7. zápas a opäť sú vo finále

Piatkový zápas play off: Šampiónom stačil v tvrdej bitke na postup cez Islanders jediný gól Gourdeho v oslabení

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

• 05:06 •

Montreal Canadiens vyzvú v záverečnej sérii o Stanley Cup tím Tampa Bay Lightning. Úradujúci šampióni odpratali z cesty ďalšieho súpera a opäť postúpili do finále, keď po napínavom priebehu celej série v siedmom zápase porazili New York Islanders 1:0 a budú sa usilovať o tretí celkový triumf v histórii klubu. Okrem minulého ročníka zvíťazili aj v roku 2004. O postupe rozhodol útočník Yanni Gourde, ktorý sa presadil na začiatku druhej tretiny dokonca v oslabení. Po zranení opäť nastúpil slovenský obranca Tampy Erik Černák, ktorý vynechal predchádzajúce dva zápasy.

Neprejdete. Tampa oslavuje vďaka precíznej obrane

Lightning sú vo finále zásluhou obetavých blokov a hlavne Vasilevského. Je ako skala, chváli ho Stamkos

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Vasilevskij vychytal nulu

Vasilevskij nulou priviedol Tampu do finále

Andrej Vasilevskij dosiahol nový rekord NHL, keď štvrtú sériu v rade uzavrel s čistým štítom a Lightning postúpili do finále Stanley Cupu

• 03:32 •

Vlastne mohli byť pokojní. Bez ohľadu na to, akou fantastickou ofenzívnou silou disponujú hokejisti Tampa Bay Lightning, mohli ísť do rozhodujúceho semifinále s istotou, že im bude stačiť jediný gól.

Keď vo vašom bránkovisku stojí muž menom Andrej Vasilevskji, tak ich viac nepotrebujete.

Sebavedomie majstrov. Veľké zápasy Tampe idú

Lightning možno budú musieť hrať siedmy duel bez Kučerova, ale veria postupovému démonovi Vasilevskému a sile skúseností

Autor Michael Langr via @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Tento súper je húževnatý ako málokto. New York Islanders dokážu znova a znova povstať a vybojovať výhru vo chvíli, keď sa ocitnú v problematickej situácii. Tak ako v šiestom semifinále, v ktorom na domácom ľade po predĺžení zdolali 3:2 Tampa Bay Lightning, aj keď o dva dni skôr schytal osemgólový debakel a favorit z Floridy ich rozmontoval do poslednej skrutky.

Dáme to! Islanders už skoro 40 rokov nehrali väčší zápas

Tím Barryho Trotza čaká siedmy duel semifinále s Tampou. Už dávno nie sú partiou zakríknutých, pred bitkou si veria

Autor Lukáš Hron via @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Za štyridsať rokov sa z dieťaťa stane chlap, ktorý má šedivú bradu a začínajúcu krízu stredného veku. Za štyridsať rokov skončia mnohé politické režimy, množstvo manželstiev aj priateľstiev. Za štyridsať rokov sa na všeličo zabudne.

Problémy Tampy: Bez výhry aj bez Kučerova

Eso Lightning kvôli zraneniu neodohralo ani minútu. Bude Rus pripravený na zápas číslo sedem?

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Point opäť trafil

Point sa presadil v deviatom zápase za sebou

Brayden Point poslal bekhendom Lightning do vedenia a svoju gólovú sériu predĺžil v play off už o deviaty zápas

• 00:49 •

Toto sa nemalo stať.

Hokejisti Tampa Bay Lightning smútia nad dvojnásobnou stratou. Prišli o možnosť radovať sa z postupu do finále, v šiestom dueli proti New York Islanders totiž nedokázali využiť dvojgólový náskok a prehrali 2:3 po predĺžení. Stav série je tak vyrovnaný 3:3. Tampa navyše prišla aj o Nikitu Kučerova.

Islanders si obratom vynútili siedmy zápas

Stredajší zápas play off: Lightning viedli už 2:0, ale Beauvillier v predĺžení dokonal otočku na 3:2

Úradujúci šampióni ešte nemajú hotovo a budú musieť ísť znova do práce, aby si vybojovali návrat do finálovej série o Stanley Cup. Hokejisti tímu Tampa Bay Lightning svoj prvý mečbal nevyužili. Napriek tomu, že mali zápas výborne rozohraný a v priebehu šiesteho duelu na ľade New York Islanders viedli už 2:0. O víťazstve 3:2 pre domácich rozhodol v predĺžení v čase 61:08 Anthony Beauvillier. Séria je tak vyrovnaná 3:3 na zápasy. Slovenský obranca Erik Černák pre zranenie opäť nenastúpil.

Tampa zahnala šelmu do kúta, ale očakáva boj

Lightning síce naposledy rozdrvili Islanders 8:0, ale dobre vedia, že semifinále sa ešte neskončilo

Autor Lukáš Hron @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Vyzerá to krásne. Hádam až príliš. Keď niekoho zvalcujete 8:0, tak môžete ľahko získať pocit, že pridať potrebné posledné víťazstvo v sérii je len neškodná formalita. Že vás skrátka čaká zápas, v ktorom sa už nemôže nič stať.

Dvojitý úder kapitána. Stamkos ukázal cestu

Skúsený kanonier Lightning doteraz v sérii s Islanders gólovo mlčal, ale ohlásil sa v pravý čas

Zostrih: TBL-NYI 8:0

Zostrih: Stamkos a Killorn doviedli Tampu k víťazstvu

Steven Stamkos a Alex Killorn strelili dva góly, Andrej Vasilevskij pridal 21 zákrokov a Lightning rozdrvili Islanders 8:0

• 05:04 •

Gól, gól - a bolo hotovo. Úloha splnená, Tampa Bay Lightning sa v sérii proti New York Islanders po demolácii súpera 8:0 radujú zo semifinálového mečbalu a ďakujú za to svojmu kapitánovi, ktorý ich naštartoval dvomi gólmi a pridal k nim aj asistenciu.

Tampa zdemolovala Islanders ôsmimi gólmi

Pondelkový zápas play off: Úradujúci šampióni zničili tím z New Yorku 8:0 a sú krok od postupu, Černák nenastúpil

• 05:04 •

Semifinálová séria medzi Tampa Bay Lightning a New York Islanders bola štyri zápasy nesmierne vyrovnaná a spravidla rozhodovali maličkosti. V dueli číslo päť v Amalie Arene však prišiel zlom. Úradujúci šampióni totiž rivala z Long Islandu zdecimovali 8:0 a sú blízko k postupu do priamej bitky o Stanley Cup. Steven Stamkos a Alex Killorn strelili dva góly. Slovenský obranca Erik Černák za víťazov nenastúpil kvôli zraneniu v hornej časti tela.