Kruger ukončil v čase 116:12 najdlhší zápas Chicaga

Autor Michael Langr / NHL.com

V Kalifornii sa pomaly blížila polnoc, keď švédsky útočník Chicago Blackhawks Marcus Kruger privolal niektorým fanúšikom Anaheim Ducks nočnú moru. V čase 116:12 totiž ukončil druhý duel finále Západnej konferencie NHL a výsledok 3:2 pre hostí vyrovnal stav série na 1:1. Bola to prvá domáca porážka Ducks v tohtoročných bojoch o Stanley Cup.

"Prekonali sme niekoľko ťažkých chvíľ a dokázali sme sa odraziť k výhre," tešil sa Kruger.

V utorok sa hral najdlhší zápas v dejinách Blackhawks a o jeho koniec sa postaral až v závere tretieho predĺženia dvadsaťštyriročný Švéd, ktorý pred bránkoviskom vložil hokejku do nahodenia Brenta Seabrooka a vzápätí dorazil puk za čiaru. Bol to druhý Krugerov gól v tohtoročnom play off. Anaheim odohral svoj najdlhší duel v apríli 2003, kedy súboj proti Dallas Stars rozhodlo až piate predĺženie.

Utorkový zápas ale mohol mať bodku už oveľa skôr. V priebehu prvých dvoch dvadsaťminútových predĺžení domáci trikrát strelili tyčku. V druhom nastavení sa už Chicago radovalo z víťazného gólu. Andrew Shaw totiž neomylne z hrany bránkoviska hlavičkoval vyrazený puk, ale jeho pohotový pokus nemohol byť uznaný. "Škoda, bola to nesmierne zábavná chvíľa," povedal útočník Blackhawks Patrick Sharp pre Chicago Sun-Times.

"Hovorili mi, nech používam hlavu, tak som to urobil," vtipkoval Shaw. Práve on sa ale postaral o výborný úvod hostí, keď po 134 sekundách zápasu perfektne tečoval puk medzi betóny dánskeho gólmana Ducks Frederika Andersena.

V 7. minúte už to bolo 2:0 pre hostí. Marián Hossa ešte ťukol do puku smerujúceho do odkrytej bránky a ten sa našťastie pre Chicago od hokejky domáceho obrancu Simona Despresa odrazil do siete. Slovenský útočník zaznamenal druhý gól v play off, v rekordnom zápase strávil na ľade celkovo 32 minút a 55 sekúnd.

Najvyšší ice time zo všetkých aktérov mal však jeho spoluhráč Duncan Keith, bez deviatich sekúnd rovných 50 minút. Na strane domácich bol najčastejšie medzi mantinelmi veterán Francois Beuachemin (46:29).

Corey Crawford nazbieral 60 zásahov a kapituloval dvakrát zásluhou Andrewa Cogliana a Coreyho Perryho, ktorý sa s 16 bodmi dotiahol na najproduktívnejšieho muža vyraďovacej časti Tylera Johnsona z Tampa Bay Lightning.

Teraz sa séria sťahuje do United Center v Chicagu, tretí zápas je na programe v piatok o 2.00 SELČ. "Síce je to len jeden zápas, ale prehrať ho takýmto spôsobom je strašne kruté," smútil po porážke Cogliano. Teraz je na Anaheime, aby ukázal svoju mentálnu silu.