Anže Kopitar sa v strede ihriska zhlboka nadýchol. Keď zamával, tak ho spoluhráči z Los Angeles obklopili, ťukali hokejkami na jeho počesť a fanúšikovia v Crypto.com Arene mu vzdali úctu ováciami postojačky.
Jeho dvadsaťročná kariéra v NHL, ktorú kompletne strávil celú vo farbách Kings, sa skončila. Už na konci základnej časti cítil emócie, ale toto bolo definitívne. Kings v nedeľu vo štvrtom zápase série 1. kola play off v Západnej konferencii doma podľahli Colorado Avalanche 1:5 a sezóna sa pre nich po výsledku 0:4 na zápasy skončila.
"Asi päť alebo šesť minút pred koncom to na mňa doľahlo. Za posledných 20 rokov sme takú emóciu nikdy nezažili. Vždy to bolo: 'Bude ďalšia sezóna, bude ďalšia sezóna.' Teraz je koniec. Je ťažké to pochopiť. Zároveň sú tu dva dôvody, prečo si budúci rok naozaj užijem," povedal dojatý Kopitar, ktorého na pozápasovej tlačovej konferencii sprevádzala jeho jedenásťročná dcéra Neža a deväťročný syn Jakob.






















