kase

Po stredajších zápasoch sú známi ďalší dvaja účastníci play off. Anaheim Ducks sa vďaka víťaznému gólu Ondřeja Kašeho z 57. minúty proti Minnesota Wild radovali z triumfu 3:1 aj z istoty postupu do vyraďovacej časti. Ducks postúpili v šiestej sezóne za sebou. Klub z Kalifornie využil zaváhanie St. Louis Blues, ktorí doma prehrali s Chicago Blackhawks 3:4. Vďaka tomu majú istotu účasti v bojoch o Stanley Cup aj Los Angeles Kings. Buffalo Sabres naopak po prehre s Ottawa Senators definitívne skončia na poslednom mieste tabuľky.

Anaheim Ducks - Minnesota Wild 3:1
Kaše zaistil Ducks výhru z dorážky po strele obrancu Josha Mansona od modrej čiary, keď doklepol puk za Devana Dubnyka a upravil na 2:1. Andrew Cogliano ešte v 58. minúte spečatil výsledok pri hre Wild bez brankára. Anaheim sa tak predstaví v play off šiestykrát za sebou. Aktuálne tretí tím Pacifickej divízie naposledy chýbal vo vyraďovacích bojoch v roku 2012.

Kaše bol za svoj výkon vyhlásený za druhú hviezdu zápasu po brankárovi Ryanovi Millerovi, ktorý nahradil zraneného Johna Gibsona a inkasoval len raz z 27 striel. Český útočník si 20. gólom upevnil pozíciu druhého najlepšieho strelca tímu za Rickardom Rakellom (32 gólov) a potvrdil svoju skvelú formu. Trafil v druhom zápase za sebou a z posledných troch vystúpení si pripísal štyri body za dva góly a rovnaký počet prihrávok.
Anaheim sa vďaka úspechu posunul s dvoma duelmi do konca základnej časti s 97 bodmi na tretiu pozíciu v Pacifickej divízii o bod pred Los Angeles.
St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 3:4
Blues premárnili možnosť posunúť sa na pozíciu druhej divokej karty v Západnej konferencii, ktorú držia Colorado Avalanche. St. Louis stále stráca na klub z Denveru jeden bod a obidvom tímom ostávajú dva duely do konca základnej časti.
Po porážke St. Louis naopak oslavovalo postup do play off Los Angeles, ktoré minulý rok druhýkrát za uplynulé tri roky chýbalo v bojoch o Stanley Cup. Kings tak od triumfu v roku 2014 hrali vo vyraďovacej časti len raz, v ročníku 2015-16 a vypadli v prvom kole.

Blues pritom mali duel s dvanástym tímom Západnej konferencie dobre rozohraný a v polovici zápasu viedli 3:1. Lenže Chicago previedlo obrat, ktorý Duncan Keith zavŕšil gólom 8,5 sekundy pred koncom.
"Myslím si, že to bolo dosť o našej nervozite. Bezpodmienečne potrebujete vyhrať, začnete o všetkom príliš premýšľať a prestanete korčuľovať. Presne to sa nám stalo a zápas sme stratili," ľutoval útočník Blues Brayden Schenn.
Tomáš Jurčo v drese Blackhawks strávil na ľade čas 14:53 a zablokoval jednu strelu.
Buffalo Sabres - Ottawa Senators 2:4
Senators otočili stav z 0:1 a víťazstvo už nepustili. Sabres stratili šancu na únik z poslednej pozície, na ktorej skončí tretíkrát za posledných päť sezón. Budú tam mať najväčšie nádeje na víťazstvo v draftovej lotérii, ktorá sa koná 28. apríla.
Buffalo bude mať 18,5 percentnú šancu na pozíciu jednotky pri výbere nádejí do NHL. Ten sa uskutoční 22. a 23. júna v American Airlines Center v Dallase. V rokoch 2014 a 2015, keď Sabres tiež skončili poslední, však právo prvého výberu nezískali.

Víťazný gól padol v 24. minúte, keď sa najprv Filipovi Chlapíkovi nepodarilo z dorážky prekonať Chada Johnsona, ale následne postrčil puk na Ryanovi Dzingelovi na prvom kruhu a ten sa presadil po strele zápästím. Chlapík ukončil päťbodový zápasový pôst a vo svojej premiérovej sezóne v NHL si polepšil na štyri body za gól a tri asistencie z 18 zápasov.
Útočník Ottawy Bobby Ryan v prvej tretine odstúpil kvôli zraneniu v dolnej časti tela.
1. Ryan Miller (ANA): 1 inkasovaný gól, 26 úspešných zákrokov
2. Ondřej Kaše (ANA): 1 gól, 2 plusové body, 4 striel
2. Ryan Dzingel (OTT): 1 gól, 1 asistencia, 4 strely