Kapitán Rangers McDonagh má otras mozgu

Kapitán New York Rangers Ryan McDonagh nenastúpi v pondelok v zápase proti New Jersey Devils v Madison Square Garden (NHLN, MSG +, MSG) kvôli otrasu mozgu, ktorý utrpel v sobotu v dueli s Philadelphia Flyers.

McDonagh sa zranil, keď dostal ranu do hlavy od útočníka Flyers Waynea Simmondsa, do konca prvej tretiny chýbalo odohrať 9:24 minúty. Obranca Rangers potreboval na ceste do kabín asistenciu a z preventívnych dôvodov už sa do zápasu nevrátil.

Simmonds inkasoval trest do konca stretnutia, zatiaľ čo McDonagh bol vylúčený za hranie vysokou hokejkou a sekanie. Rangers vyhrali 3:2 po nájazdoch.

McDonagh v tejto sezóne nazbieral 7 gólov a 26 bodov v 52 zápasoch a je najvyťažovanejším hráčom Rangers s priemerným časom na ľade 22:44 minúty.