kane goal 0201

Hlavnou hviezdou piatkového osemzápasového programu sa stal útočník Chicaga Patrick Kane, ktorý v Buffale strelil dva góly, pridal aj dve asistencie a dosiahol míľnik 900 bodov v NHL. Blackhawks hlavne vďaka nemu porazili Sabres 7:3. Washington triumfom nad Calgary 4:3 ukončil sériu siedmich porážok v rade. V akcii boli aj dvaja slovenskí obrancovia, Erik Černák sa s Lightning radoval z výhry 1:0 po nájazdoch nad Islanders a Christián Jaroš s Ottawou prehral v Pittsburghu 3:5.

Kaneova šou v rodnom meste
Forvard Patrick Kane sa vďaka dvom gólom a dvom asistenciám dostal cez hranicu 900 bodov v NHL. Tridsaťročný rodák z Buffala si polepšil bilanciu na 903 bodov za 343 gólov a 560 asistencií z 873 duelov a v poradí amerických hokejistov prekonal Tonyho Amonteho na 12. mieste.
"Pred prestávkou som si hovoril, že by bolo pekné to po nej dosiahnuť a už na to nemusieť myslieť. Ale keď prídete domov, kde máte veľa známych a tí vedia o tej deväťstovke, tak to celkom poteší. Bol to o to väčší zážitok," povedal Kane, ktorý bodoval v desiatom zápase v rade.
Počas svojej série si pripísal 25 bodov za deväť gólov a 16 asistencií. Spolu má v sezóne na konte 75 bodov (31+44) z 51 duelov a štvrtýkrát v kariére prekonal métu 30 presných zásahov. V historickej produktivite Blackhawks je piaty za Stanom Mikitom (1467 bodov), Bobbym Hullom (1153), Denisom Savardom (1096) a Steveom Larmerom (923).
Rozhodujúci gól strelil Brandon Saad, ktorý po prihrávke Davida Kämpfa 21 sekúnd pred koncom prvej tretiny zvýšil na 4:1. Saad úspešným zakončením prečíslenia dvoch na jedného oslávil svoj jubilejný 500. zápas v NHL a v dueli sa nakoniec presadil dvakrát.

Kane prekonal Huttona a dosiahol métu 900 bodov

Šampióni konečne zabrali
Capitals po sérii siedmich porážok zvládli duel proti rozbehnutému Calgary v pomere 4:3. Washington dokázal uspieť aj bez svojho kapitána a najlepšieho strelca ligy Alexa Ovechkina, ktorý musel vynechať jeden duel kvôli neúčasti na NHL All-Star Game v San Jose z minulého víkendu. Evgeny Kuznetsov o tom rozhodol 57 sekúnd pred koncom. Capitals vyhrali prvýkrát od 10. decembra, keď zvíťazili na ľade Boston Bruins 4:2.
Kuznetsov sa individuálne presadil do útočného pásma a strelou z ľavého kruhu prekonal Mikea Smitha. "Myslel som si, že budem prihrávať, ale nemal som puk dobre na čepeli a potom som už nebol v dobrej pozícii. Preto som sa rozhodol vystreliť," opísal situáciu Kuznetsov, ktorému sa na pravej strane ponúkal T.J. Oshie.
Úvodný gól duelu zariadil Nic Dowd, ktorý tečoval strelu Johna Carlsona po prihrávke Michala Kempného. Jeho krajan Dmitrij Jaškin po vyrovnaní Mikaela Backlunda 36 sekúnd pred koncom prvej tretiny vrátil Washingtonu vedenie.
Hneď po 54 sekundách druhého dejstva zvýšil na 3:1 Tom Wilson, ktorý po prihrávke Jakuba Vránu presne zamieril z pravého kruhu. Flames síce dokázali vymazať stratu vďaka gólom Garneta Hathawaya a Eliasa Lindholma, ale ďalšiu prehru už Washington nedopustil.
Flames vyšli bodovo naprázdno prvýkrát po deviatich dueloch, z ktorých osem vyhrali "Vždy, keď stratíte zápas menej ako minútu pred koncom, tak to bolí. Navyše ešte potom, ako sme sa vrátili do hry. Bojovali sme, ale dnes sme ťahali za trochu kratší koniec," mrzelo Smitha.

Backlund jednou rukou prekonal Holtbyho

Mrázek vychytal výhru
Carolina zvíťazila nad Vegas 5:2, bodovala štvrtýkrát za sebou a tretíkrát počas tejto série vyhrala. Gólman Petr Mrázek k tomu prispel 23 úspešnými zákrokmi. Obranca Justin Faulk sa podieľal na úspechu gólom a asistenciou. Golden Knights nebodovali už tretíkrát za sebou.
Mrázka prekonal len Shea Theodore, ktorý sa v zápase presadil dvakrát. Najskôr v šiestej minúte v presilovej hre otvoril skóre a potom v čase 37:47 vyrovnal na 2:2.
Hneď po 36 sekundách odpovedal Jordan Martinook a v tretej tretine spečatili výsledok Sebastian Aho a Faulk. Ten si v drese Caroliny polepšil na 242 bodov a poskočil na pozíciu najproduktívnejšieho obrancu v histórii Hurricanes/Hartford Whalers pred Davea Babycha (240 bodov).
Za víťazov trafil aj Nino Niederreiter, ktorý tak v piatich dueloch po príchode z Minnesota Wild zaznamenal päť bodov za päť gólov. "Zapadol naozaj výborne. Vedeli sme, že je to kvalitný hokejista. Veľmi nám pomáha," pochvaľoval si tréner Caroliny Rob Brind'Amour.

Mrázkov skvelý zákrok proti Paciorettymu

Tretia výhra Stars
Dallas porazil Minnesotu 3:1 a pridal tretie víťazstvo za sebou. Dvoma gólmi v záverečnom dejstve o tom rozhodol útočník Tyler Seguin. Najskôr v 53. minúte získal Stars vedenie 2:1, keď prekonal Devana Dubnyka z pravého kruhu. Výsledok zavŕšil 24 sekúnd pred koncom počas hry Wild bez brankára.
Prvý gól Dallasu strelil Andrew Cogliano, ktorý v 24. minúte tečoval za Dubnyka pokus obrancu Romana Poláka a získal Stars vedenie. Wild pokorili Bena Bishopa len raz z 21 pokusov, keď v 29. minúte Brad Hunt v presilovej hre vyrovnal na 1:1.
Ostatné zápasy: Tampa uspela po nájazdoch, Jarošove strely sa neujali
Detroit Red Wings po predĺžení porazili Toronto 3:2, o víťazstve rozhodol v čase 62:40 Danny DeKeyser. Martin Marinčin za porazených nenastúpil. Obranca Jake Muzzin, ktorého Maple Leafs v pondelok získali z Los Angeles, tak prehral svoj prvý duel v novom drese.
V dueli najlepších tímov Východnej konferencie kraľovali brankári a líder celej ligy Tampa Bay vyhral na štadióne New York Islanders 1:0 po nájazdoch. Brankár víťazov Andrei Vasilevskiy si pripísal 36 zákrokov, Thomas Greiss pochytal 41 striel a len v rozstrele ho prekonal Victor Hedman. Erik Černák odohral za Tampu viac ako 21 minút a zaznamenal štyri strely a štyri hity. Islanders bodovali ôsmykrát v rade.

Vasilevskiy neskutočne zastavil Filppulu

Pittsburgh po štyroch porážkach z predchádzajúcich piatich duelov pridal druhú výhru v rade, keď zdolal Ottawu 5:3. Jake Guentzel a Bryan Rust obaja strelili dva góly, Teddy Bluegler pomohol prvým gólom v kariére. Penguins chýbal kvôli zraneniu v hornej časti tela Evgeni Malkin, ktorý nenastúpi ani v sobotu na ľade Toronto Maple Leafs. Christián Jaroš sa za Senators činil, jeho šesť streleckých pokusov bolo najviac z celého tímu a pridal k nim aj päť hitov a tri zablokované strely.
Nashville si pripísal tretiu výhru v rade, keď zvíťazil na ľade Floridy 4:1. Dvoma gólmi k tomu pomohol švédsky útočník Viktor Arvidsson, ktorý za posledných šesť duelov strelil sedem gólov.