Jagr_DET

Columbus Blue Jackets sa nezastavili ani posledný deň pred vianočnou pauzou a porazili Montreal Canadiens 2:1, čím predĺžili víťaznú sériu na 12 zápasov. Desať výhier v rade majú hokejisti Minnesota Wild, ktorí porazili New York Rangers 7:4. Obranca Andrej Sekera asistenciou pomohol Edmonton Oilers k zisku jedného bodu, po predĺžení však oslavovali domáci San Jose Sharks. Jaromír Jágr si deň po tom, čo prekonal Marka Messiera na 2. mieste historickej produktivity, pripísal ďalší bod za prihrávku a pomohol Floride aspoň k bodu za prehru v nájazdoch s Detroitom.

Florida Panthers - Detroit Red Wings 3:4 po náj.
Jaromír Jágr si prihrávkou pri góle Jasona Demersa pripísal 1889. bod v NHL a od Marka Messiera sa na 2. mieste historického bodovania odpútal už na dva body. Zároveň mu chýba jedna asistencia na to, aby dorovnal na 5. mieste všetkých čias v gólových prihrávkach Paula Coffeyho, ktorý ukončil kariéru na čísle 1.134. Na výhru Floridy to však nestačilo.
Bránku Detroitu istil namiesto Petra Mrázka nováčik Jared Coreau, ktorý 31 zákrokmi vychytal vo svojom druhom štarte v NHL svoju prvú výhru. Coreau bol povolaný za Jimmyho Howarda, ktorý vynechá 4-6 týždňov so zranením kolena.
Floridský brankár Roberto Luongo si pripísal 36 zákrokov, ale ďalej čaká na 448. výhru, čím by sa osamostatnil od Terryho Sawchuka na 5. mieste v histórii NHL.

Columbus Blue Jackets - Montreal Canadiens 2:1
36 zákrokov Sergeia Bobrovskyho stálo za 12. výhrou Columbusu za sebou. Vedúci tím NHL porazil Montreal 2:1 a na čele ligy si vytvoril jednobodový náskok. Blue Jackets zároveň predĺžili počet zápasov s aspoň jedným bodom na 14 a stanovili tak nový rekord v histórii klubu.
"Mať 50 bodov pred vianočnou pauzou je krásne. Chlapci môžu byť na seba pyšní," vyhlásil kouč John Tortorella.
New York Rangers - Minnesota Wild 4:7
Minnesota potvrdila parádnu decembrovú formu a predĺžila sériu výhier na 10. Podarilo sa jej to vo veľkom štýle, keď v Madison Square Garden nastrieľala jednému z najlepšie brániacich tímov NHL sedem gólov. Rozhodla o tom predovšetkým druhá tretina, v ktorej dali hostia päť gólov.
O sedem zásahov Wild sa postaralo sedem hráčov, Charlie Coyle pridal ku gólu tri asistencie a Jason Zucker s Mikko Koivuom po dvoch.

"Myslím, že dôležitejšie ako naša víťazná séria je, ako teraz hráme," upozornil Koivu. "Samozrejme je super mať takúto bilanciu, ale ako hráči sa viac pozeráme na to, ako hráme. Dokázať vyhrávať v halách, kde je to veľmi ťažké, a porážať kvalitných súperov, je skvelý pocit."
Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 4:1
Sidney Crosby prispel svojím tretím gólom v troch zápasoch k výhre Penguins nad New Jersey. Kapitán obhajcov Stanley Cupu má na čele streleckej tabuľky už 24 gólov z 29 zápasov.

Pittsburgh sa tak rýchlo zotavil z debaklu, ktorý mu vo štvrtok uštedril Columbus v pomere 7:1. Jeho výhru istil Marc-Andre Fleury, ktorý po nevalnom začiatku sezóny vychytal 23 zákrokmi tretiu výhru zo svojich posledných piatich zápasov. Cory Schneider si na druhej strane pripísal 35 zákrokov.
Carolina Hurricanes - Boston Bruins 3:2 po predl.
David Krejčí si pripísal asistenciu a Boston bral v Caroline bod, ale o výhru sa postaral domáci útočník Teuvo Teravainen, ktorý uspel dve minúty pred koncom predĺženia. Hurricanes tak bodovali na domácom ľade v PNC Arene desiatykrát za sebou.
Dallas Stars - Los Angeles Kings 3:2 po predl.
Radek Faksa dal dorážkou vlastnej strely piaty gól v sezóne a dostal ním Dallas 16 minút pred koncom tretej tretiny do vedenia 2:1. Jeff Carter síce ešte pred sirénou svojím druhým zásahom v dueli vyrovnal, ale o druhom bode pre Stars rozhodol po 67 sekundách predĺženia zadák Esa Lindell.

Slovenský brankár Peter Budaj po štvrtkovej vychytanej nule oddychoval. Jeff Zatkoff si v bránke Los Angeles pripísal 28 zákrokov, domáci Kari Lehtonen mal ešte o jeden viac.
Calgary Flames - Vancouver Canucks 4:1
Michael Frolík ukončil sériu deviatich zápasov bez bodu a dvoma asistenciami sa podieľal na víťazstve Calgary nad Vancouverom. Hviezdou zápasu bol však obranca Mark Giordano, ktorý dvoma gólmi v priebehu 10 minút druhej tretiny otočil vývoj zápasu a Canucks na to nedokázali odpovedať.

Hostia vyslali na Briana Elliotta len 14 striel. Jacob Markstrom ich na druhej strane pochytal 33, ani to však na body nestačilo.
San Jose Sharks - Edmonton Oilers 3:2 po predl.
Slovenský obranca Andrej Sekera si pripísal asistenciu, ale k výhre to Edmontonu nepomohlo. San Jose oslávilo dvojbodový zisk v zápase proti svojmu niekdajšiemu trénerovi Toddovi McLellanovi predovšetkým vďaka nováčikovi Kevinovi Labancovi, ktorý ho najskôr dostal do vedenia 2:1 a potom rozhodol predĺženie. Sharks si tak upevnili vedenie v Pacifickej divízii práve pred Oilers.
Ďalšie piatkové výsledky:
Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 4:0
New York Islanders - Buffalo Sabres 5:1
Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 1:2 po predl.
Arizona Coyotes - Toronto Maple Leafs 1:4
1. Päťgólová tretina
Minnesota ovládla duel v New Yorku piatimi zásahmi v druhom dejstve. Dva z nich dala v priebehu 18 sekúnd v prvej minúte tretiny.
2. Bobrovskyho zákrok proti Saadovi
Sergei Bobrovsky zastavil necelé dve minúty pred koncom únik Paula Byrona v oslabení a udržal tak vedenie 2:0, ktoré Canadiens stihli korigovať až v polovici tretej tretiny. Gólman sa týmto zákrokom a skvelým výkonom prihlásil o 12. výhru Columbusu v rade.
3. Jágrova ďalšia asistencia
Český velikán si deň po tom, čo sa odpútal od Marka Messiera na 2. mieste historického bodovania NHL, pripísal 1889. bod a dotiahol sa tak na jedinú asistenciu od 5. Paula Coffeyho, ktorý má 1.134 prihrávok.
Tri hviezdy:
1. Charlie Coyle (MIN): 1 gól, 3 asistencie, 3 hity
2. Mark Giordano (CGY): 2 góly, 3 strely, +2 v plus/mínus
3. Kevin Labanc (SJS): 2 góly (vr. v predĺžení)
Na čo sa tešiť:
Kolotoč NHL sa počas vianočných sviatkov na tri dni zastaví. Ďalšie zápasy sa hrajú v utorok 27. decembra.