hughes gusev

Po nedeľnom zahrievacom kole sa príprava na novú sezónu NHL v pondelok rozbehla naozaj naplno, na programe bolo až desať zápasov.

Hlavnou hviezdou sa stala tohtoročná jednotka draftu, americký útočník Jack Hughes, ktorý dvomi gólmi prispel k obratu New Jersey v súboji s Bostonom.

Americký mladík najskôr vyrovnal a 1:1 a potom v nadstavenom čase sám zariadil výhru 4:3. Bruins síce viedli 1:0, keď sa po prihrávke českého útočníka Jakuba Lauka presadil Oscar Steen, ale potom už boli vždy o krok vpred domáci.

Hughesov víťazný gól v predĺžení

"Bol to veľmi dobrý pocit a myslím si, že som hral dobre," povedal Hughes. "Bolo fajn dať dva góly, ale stále je to len príprava a máme pred sebou ešte veľa práce."
Za Devils sa prvýkrát predstavil aj slovenský útočník Marián Studenič, ktorý odohral 13 minút a nebodoval.
Premiéru v drese Devils zažil aj hviezdny bek P.K. Subban, ktorý prišiel do New Jersey 22. júna v trejde s Nashville Predators. Odohral takmer 19 minút.
Calgary po predĺžení prehralo s Vancouverom napriek tomu, že ešte v druhej tretine viedlo 2:0, keď sa presadil Michael Frolík.

Frolíkov zásah proti Canucks

Canucks totiž dvomi gólmi v záverečnej časti vyrovnali. Najprv znížil Mitch Eliot, po ňom sa presadil aj Jake Virtanen. Ten istý hráč potom v predĺžení rozhodol o úspechu Vancouveru.
Druhým Slovákom v akcii bol Adam Ružička, ktorý naskočil za Calgary v súboji s Vancouverom. Flames stratili štvorgólové vedenie, ale nakoniec uspeli po 4:3 po predĺžení.
Washington sa radoval z víťazstva 4:3 po predĺžení nad Chicagom. Gólom a dvomi prihrávkami sa na tom podieľal predovšetkým bieloruský talent Aliaksei Protas, ktorého si Capitals vybrali v treťom kole tohtoročného draftu.
Pravou nohou vstúpili do prípravy aj hráči Nashvillu, ktorí v úvodnom dueli prestrieľali Floridu 6:3. Predators síce po prvej časti prehrávali 0:2, ale vo zvyšku duelu predviedli skvelú produktivitu. Nick Bonino zažiaril dvomi gólmi a jednou asistenciou.
Tímy Buffala a Pittsburghu absolvovali na úvod divoký stret. Z výhry 5:4 po predĺžení nakoniec sa nakoniec radovali domáci Sabres, v ktorých drese sa gólom a dvomi prihrávkami pripomenul Conor Sheary.
Jedna časť Devil síce porazila Boston, ale druhá podľahla na ľade Montrealu 2:4. Canadiens o rozhodli o svojom triumfe v posledných troch minútach riadneho hracieho času, keď sa strelecky presadili Jake Evans a Nick Cousins.
V prvom pondelkovom strete Nashvillu s Floridou padlo spolu deväť gólov, ale druhý rozhodla jediná presná strela. Vyletela z hokejky Laurenta Dauphina, ktorý tak rozhodol o tom, že Predators vyťažili z dvojzápasu maximum.
Víťazne odštartoval aj Edmonton, ktorý pred svojimi fanúšikmi zdolal Winnipeg 2:0. O presné zásahy sa postarali James Neal a Ryan Nugent-Hopkins.