sk

NHL v piatok pokračovala ôsmimi zápasmi. Súboj medzi tímami New York Islanders a Detroit Red Wings sa zmenil na obrovskú divočinu. Dokopy padlo 13 gólov a z triumfu po predĺžení sa nakoniec radovali domáci Islanders. Jaroslav Halák v polovici tretej tretiny vystriedal v bránke Thomasa Greissa a inkasoval jeden gól zo siedmich striel hostí. Tomáš Tatar sa na druhej strane nepresadil. Andrej Sekera nedohral zápas Edmonton Oilers proti Anaheim Ducks, keď ho v prvej tretine zasiahol puk do tváre. Oilers nakoniec prehrali 2:3.

New York Islanders - Detroit Red Wings 7:6 po predl.
Súboj medzi New York Islanders a Detroitom sa zmenil na nádherné ofenzívne predstavenie. Z divokého triumfu 7:6 po predĺžení sa nakoniec radovali domáci.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal útočník Islanders Brock Nelson, ktorý nastrieľal hetrik. Jeho tretí gól v štvrtej minúte predĺženia navyše znamenal rozhodnutie.
"Snáď si tento dátum budeme môcť odškrtnúť v kalendári ako deň, keď sme sa odrazili k lepším výsledkom," želal si domáci kouč Doug Weight.
Red Wings sa museli uspokojiť len s bodom, hoci mali zápas fantasticky rozohraný. Prvú tretinu ovládli 3:0, postupne sa presadili Anthony Mantha, Martin Frk a kapitán Henrik Zetterberg.

V ďalšom priebehu duelu obidve mužstvá pridali po dvoch góloch, hostia viedli ešte sedem minút pred koncom riadneho hracieho času 5:2. Potom však Tyler Bertuzzi vyfasoval trest na desať minút za faul na Cala Clutterbucka.
A Islanders spustili ofenzívne inferno. Za tri a pol minúty nastrieľali súperovi v početnej výhode až štyri góly. Jedná sa o klubový rekord tímu z New Yorku. Postupne sa presadili Nelson, Anders Lee, Nick Leddy a Josh Bailey.
Detroit ale nespanikáril a zásluhou Mikea Greena poslal duel do predĺženia 29 sekúnd pred koncom tretej časti. V ňom boli úspešnejší domáci.
"Musíme byť schopní sa kontrolovať," spomenul kouč hostí Jeff Blashill. "V tejto fáze zápasu sa nemôžeme nechať vylúčiť, doplatil na to celý tím."
Thomas Greiss inkasoval v bránke Islanders päť gólov z 32 striel, kým ho v tretej tretine vystriedal Jaroslav Halák. Ten predviedol šesť úspešných zákrokov. V bránke Detroitu odchytal celý duel Petr Mrázek, ktorý kryl 22 striel domácich.
Parádny výkon podal aj Mathew Barzal, ktorý zažiaril piatimi asistenciami. Mladý útočník zažil svoj tretí päťbodový duel v tomto ročníku. Podarilo sa mu to len ako druhému nováčikovi v histórii NHL.
Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 4:2
Washington dokázal druhýkrát za tri dni pretlačiť Columbus, v domácom prostredí uspel 4:2. Blue Jackets tak prehrali piatykrát v rade.
Na triumfe tímu z hlavného mesta Spojených štátov sa jednou asistenciou podieľal aj Jakub Vrána, ktorý pomohol pripraviť úvodný gól duelu pre Johna Carlsona.
"Musíme znovu nájsť našu hru," vyhlásil kapitán Columbusu Nick Foligno. "Je to zvláštne, ako keby sme sa zrazu báli hrať."

Hostia držali krok s domácimi len do úvodu druhej tretiny. V čase 24:38 Jay Beagle strelil víťazný gól Capitals, o minútu a pol neskôr potom Lars Eller v početnej výhode stanovil konečný stav zápasu.
Washingtonu stačilo na výhru len 17 striel na bránku. Braden Holtby sa na druhej strane musel činiť, dokopy pochytal 35 pukov.
New York Rangers - Calgary Flames 4:3
Hráči tímu New York Rangers dokázali zabrať po štyroch porážkach, keď v domácom prostredí zdolali Calgary Flames 4:3.
Mika Zibanejad strelil víťazný gól, keď v čase 52:41 využil presilovú hru a svojím 16. zásahom v sezóne aspoň trochu zlepšil pochmúrnu náladu v Madison Square Garden.
K tej prispelo aj zranenie brankára Ondřeja Pavelca, ktorý musel odstúpiť po prvej tretine kvôli zraneniu kolena. Dokopy si pripísal sedem zákrokov a inkasoval jeden gól.

"Mali sme rozrobenú prácu a potrebovali sme ju dokončiť," vyhlásil útočník Rangers J.T. Miller. "Nie je príjemné, keď sa váš spoluhráč zraní. Ale museli sme sa sústrediť na zápas."
Tím z Manhattanu aktuálne stráca tri body na priečky do play off vo Východnej konferencii.
Dallas Stars - Pittsburgh Penguins 4:3 po náj.
Dallas potvrdil vynikajúcu formu, keď doma zdolal Pittsburgh 4:3 po nájazdoch a radoval sa už z piateho víťazstva v rade.
Stars, v ktorých zostave pre zranenie znovu chýbal Martin Hanzal, na svojom ľade prehrávali už 0:2, ale napriek tomu dokázali otočiť skóre.
Veľkú zásluhu na tom mal kapitán Jamie Benn, ktorý si pripísal tri asistencie. Tyler Seguin potom v druhej sérii nájazdov rozhodol o výhre Stars.
Za hostí postupne neuspeli Evgeni Malkin, Sidney Crosby ani Phil Kessel. Gólman Stars Kari Lehtonen dokopy predviedol 34 úspešných zákrokov.

Winnipeg Jets - St. Louis Blues 2:5
Súboj dvoch špičkových tímov Západnej konferencie vyznel pre St. Louis, ktoré zvíťazilo na ľade Winnipegu 5:2. Blues sa tak dotiahli na rozdiel dvoch bodov v tabuľke od svojho soka.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal hosťujúci útočník Vladimir Tarasenko, ktorý strelil dva góly. St. Louis v strednej časti udrelo až trikrát a vytvorilo si tak rozhodujúci náskok.
V zostave domácich nechýbal slovenský útočník Marko Daňo, do štatistík sa však nezapísal.

Ďalšie piatkové výsledky:
Carolina Hurricanes - Vancouver Canucks 4:1
Florida Panthers - Los Angeles Kings 1:3
Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 3:2

Skvelá prvá tretina pomohla Caroline zvíťaziť nad Vancouverom. Tím z mesta Raleigh v nej nastrieľal tri góly. Sebastian Aho a Brett Pesce si pripísali po dvoch bodoch.
Kings pokračujú vo víťaznom ťažení, tentoraz uspeli na ľade Floridy 3:1 a pridali tretiu výhru v rade. Gólman Jonathan Quick sa na nej podieľal 35 úspešnými zákrokmi. Marián Gáborík bol opäť mimo zostavy.
Súboj dvoch celkov zo spodných priečok Západnej konferencie vyznel pre Anaheim, ktorý zdolal Edmonton 3:2. Andrej Sekera stihol odohrať len tri a pol minúty, potom ho zasiahol puk do tváre a do duelu sa už nevrátil. Víťazný gól strelil veterán Ryan Kesler.
1. Brock Nelson (NYI): 3 góly, 3 strely, 15:52 čas na ľade
2. Mathew Barzal (NYI): 5 asistencií, 2 strely, 21:41 čas na ľade
3. Henrik Zetterberg (DET): 1 gól, 3 asistencie, 4 strely