Hossa gólom naštartoval víťazné Chicago. Anaheim pozdvihol Getzlaf

Autor Michael Langr / NHL.com

Marián Hossa dielo načal, Jonathan Toews ho dokončil. Góly hviezd orámovali tretiu výhru Chicago Blackhawks za sebou, vďaka ktorej sa podarilo otočiť sériu so St. Louis Blues z 0:2 na 3:2.

Slovenský útočník otvoril skóre v čase 16:11, keď pri protiútoku dvoch na jedného dorazil do bránky Ryana Millera vlastnú strelu. Domáci od tej chvíle doťahovali, čo sa im v zápase dvakrát podarilo a znovu sa tak muselo rozhodnúť až v predĺžení. V jeho 8. minúte zariadil víťazstvo Chicaga 3:2 i zhodné vedenie v sérii kapitán Toews.

Obhajcovia minuloročného titulu tak môžu dokonať obrat a postúpiť v 6. zápase, ktorý sa hrá v nedeľu (o 21 hodine SELČ) na ich ľade.

Anaheim - Dallas 6:2 (séria 3:2)

Návrat Ryana Getzlafa významne pozdvihol akcie klubu Anaheim Ducks. Líder tímu, ktorý v 4. zápase série chýbal, dal v 5. dueli gól, na dva ďalšie prihral a zariadil tak víťazstvo 6:2 nad Dallas Stars, ktoré znamená vedenie 3:2 na zápasy.

Getzlaf zároveň prekonal historický rekord klubu, ktorý so 66 bodmi v play off držal Teemu Selanne. Fínsky veterán sa (potom, ako ho kouč v minulom dueli posadil) znovu objavil v zostave Ducks.

Oba celky zatiaľ v tejto sérii potvrdzovali výhodu domáceho prostredia. Ak sa to teraz Dallasu nepodarí, končí. Ďalší zápas sa hrá v noci z nedele na pondelok v jeho hale American Airlines Center.