Jonathan Marchessault1

Piatkový program v zámorskej NHL mal aj slovenskú stopu. Marián Hossa prispel skvelou prihrávkou k domácej výhre Chicaga nad Carolinou. Slovenský kanonier bodoval hneď v druhom zápase po štvrtkovom návrate po zranení. Asistenciu si pripísal aj český veterán Jaromír Jágr, ktorý pomohol k víťazstvu Floridy proti Nashvillu.

Florida Panthers - Nashville Predators 2:1
Na víťaznú koľaj sa vrátila Florida, ktorá hodila za hlavu porážku s Winnipegom a pred svojimi fanúšikmi zdolala Nashville 2:1.
Na výhre sa jednou asistenciou podieľal aj útočník Jaromír Jágr, ktorý v čase 50:07 pomohol pripraviť víťazný gól pre Jonathana Marchessaulta.
"Mal som trochu šťastie, ale bol to dôležitý gól, ktorý viedol k dvom bodom," radoval sa Jonathan Marchessault. "Myslím si, že celý tím odviedol výbornú prácu."
V bránke domácich sa nakoniec objavil James Reimer, ktorý musel na poslednú chvíľu nahradiť Roberta Luonga. Jednotka Panthers si totiž pri rozcvičke privodila zranenie v hornej časti tela.
Reimer obstál na výbornú, za svoj chrbát pustil jediný puk a dokopy si pripísal 28 úspešných zákrokov.
Celý duel sa ale niesol v znamení osláv Jaromíra Jágra. Florida si znovu pripomínala skutočnosť, že Jágr v historickom bodovaní NHL preskočil Marka Messiera, prvých 10 fanúšikov dostalo zdarma jeho tričko.
Aj televízne kamery sa českému veteránovi venovali viac, než je obvyklé. Jágr sa fanúšikom odmenil asistenciou, ktorá preňho bola už osemnásta v sezóne a výrazne sa podieľal na triumfe Panthers.

New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 2:4
Uragán v prvej tretine rozhodol o výhre Toronta na ľade New Jersey 4:2. Maple Leafs totiž svojmu súperovi nastrieľali všetky góly už v úvodných dvadsiatich minútach.
Skóre otvoril v čase 9:26 Nazem Kadri, ktorý využil presilovú hru. Nasledovali ďalšie góly Connora Browna, Austona Matthewsa a Tylera Bozaka. Domáci v poslednom dejstve len korigovali zásluhou PA Parenteaua a Jona Merrilla.
Chicago Blackhawks - Carolina Hurricanes 2:1
Úlohu favorita splnilo Chicago, ktoré na vlastnom ľade zdolalo Carolinu 2:1. Víťazný gól zaistil v početnej výhode útočník Artemi Panarin.
Domáci sa ujali vedenia už v 13. minúte, kedy kapitán Jonathan Toews využil nádhernú prihrávku Mariána Hossu. V druhom dejstve sa presadil aj Panarin, ktorý si zapísal 16. zásah v ročníku. Hostia už len skorigovali zásluhou Victora Raska.

Colorado Avalanche - New York Islanders 2:1 po predl.
Až do predĺženia dospel súboj Colorada s New York Islanders, bod navyše nakoniec brali domáci. Zaistil ho svojím gólom Nathan MacKinnon. Trápiace sa Colorado, ktoré zostává na dne tabuľky Západnej konferencie, sa ujalo vedenia v 7. minúte, kedy presne mieril Gabriel Landeskog.
Hostia vyrovnali zásluhou Johnnyho Boychuka, vyrovnaný duel tak dospel do predĺženia. V jeho piatej minúte zužitkoval presilovú hru MacKinnon a uťal sériu piatich porážok Avalanche.
Vancouver Canucks - Calgary Flames 4:2
Kanadské derby vyznelo pre Vancouver, ktorý na svojom ľade porazil Calgary 4:2 a oslávil už šieste víťazstvo v rade. Canucks v tabuľke Západnej konferencie poskočili na ôsme miesto.
V drese Flames zažiaril český útočník Michael Frolík, ktorý strelil oba góly svojho tímu. Ani to ale na bodový zisk nestačilo, v drese Canucks sa troma bodmi blysol Markus Granlund.

Anaheim Ducks - Arizona Coyotes 3:2 po predl.
Ani trefa útočníka Martina Hanzala nepomohla Arizone k výhre na ľade Anaheimu. Dva body za triumf 3:2 v predĺžení nakoniec brali domáci.
Hanzal trafil v čase 21:19, kedy po prihrávke Anthonyho Duclaira vyrovnal na 1:1. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom rozhodol o výhre domácich český talent Ondřej Kaše.
1. Rozbehnutý Matthews
Fantastickú formu si aj naďalej drží jednotka posledného draftu Auston Matthews. Útočník Toronta nastrieľal v posledných piatich zápasoch päť gólov, celkovo ich má v sezóne na konte už 21.
2. Colorado sa dočkalo
Z piatich po sebe idúcich duelov odchádzali so zvesenými hlavami, na šiesty pokus sa už hráči Colorada dočkali. Na svojom ľade v predĺžení pretlačili New York Islanders a ukončili dlhú sériu porážok.
3. Obrodený Vancouver
Začal výborne, potom sa postupne prepadal Západnou konferenciou. A teraz už má šesť výhier v rade. Sezónu ako na hojdačke prežíva Vancouver, aktuálne sa mu ale darí mimoriadne dobre a už poskočil na priečky zaručujúce postup do play off.
1. Markus Granlund (VAN): 2 góly, 1 asistencia, 2 strely
2. Scott Darling (CHI): 1 inkasovaný gól, 38 úspešných zákrokov
3. Michael Frolík (CGY): 2 góly, 3 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe je porcia dokopy dvanástich zápasov, veľkú pozornosť púta súboj Floridy s Bostonom. Teda Jágrovho súčasného tímu s bývalým, za ktorý sa predstaví ďalší veterán Zdeno Chára.