hedman 1023

V stredu sa v NHL odohrali len dva zápasy a predstavil sa v nich jediný slovenský hokejista. Obranca Erik Černák sa s Tampa Bay Lightning radoval z výhry 3:2 nad Pittsburgh Penguins. Víťazný gól strelil v poslednej minúte obranca Victor Hedman. V ďalšom dueli Ottawa Senators zdolali Detroit Red Wings 5:2.

Lightning rozhodli v závere
Ako prvý sa medzi strelcov pred polovicou prvej tretiny zapísal Alex Killorn, ale Brandon Tanev a Jake Guentzel, ktorý skóroval po asistenciách Sidneyho Crosbyho a Dominika Simona, v druhej časti kontrovali.
Domáci útočník Cedric Paquette, ktorý sa po zranení z prípravy vrátil do zostavy Lightning, štartovala prvýkrát v sezóne, ale rovno sa presadil a vyrovnal stav.
Keď sa už zdalo, že ani jeden tím zo zápasu nevyjde naprázdno, prišlo rozuzlenie. Victor Hedman v čase 59:03 vypálil na modrej čiare a využil tak presilovú hru počas vylúčenia Guentzela.
"Bolo frustrujúce ísť do tretej tretiny s jednogólovým mankom," priznal Hedman. "Ale my sme naozaj húževnatá partia a našli sme si cestičku k víťazstvu. A zafungovala nám presilovka."
V absolútnom závere ešte mohol vyrovnať Kris Letang, ale aj videozáznam nakoniec ukázal, že gól neskončil za bránkovou čiarou.
"Bola tam veľká tlačenica a ja som sa snažil pokryť dolnú časť bránky. Tá posledná strela mi potom skončila v lapačke," opísal dramatickú chvíľu Vasilevskiy, ktorý zachránil situáciu proti Letangovej strele do odkrytej bránky v úplne poslednej sekunde.
"Druhý večer po sebe sme viedli, ale zase z toho nič nebolo," hneval sa kapitán Crosby, ktorý má na konte už 1230 bodov v NHL. "Nesmieme tak často inkasovať v oslabení."
Lighnting vyhrali tretí zápas z posledných štyroch, Penguins naopak tretíkrát za sebou vyšli naprázdno. V Amalie Arene sa im nepodarilo bodovať štvrtýkrát v rade.
Red Wings šiestykrát bez bodu
Súboj tímov z posledných priečok Východnej konferencie, ktoré mali za sebou série porážok, dopadol lepšie pre domácu Ottawu. Senators zabrali po štyroch porážkach, pri ktorých si pripísali len jeden bod. Sú stále najhorším tímom v lige.
Red Wings mali na svojej strane jednogólové manko z prvej tretiny po strele Chrisa Tierneyho, ale v nástupe do druhej časti sa krátko po sebe presadili Darren Helm a po asistencii českého obrancu Filipa Hronka aj Tyler Bertuzzi.
Už o 50 sekúnd neskôr však bolo vyrovnané, keď sa presadil Mark Borowiecki. Ďalší gól pridal dokonca v oslabení Jean-Gabriel Pageau a ďalší obrat v skóre zavŕšil ešte pred druhou prestávkou Anthony Duclair.
Práve Duclair potom v závere strelou do prázdnej bránky definitívne rozhodol o tom, že body ostanú v Canadian Tire Centre. Brankár Anders Nilsson podporil vydarené dielo Senators 34 zákrokmi.
"Posledný trip nás veľmi nepotešil," pripomenul Duclair zisk jediného bodu z posledných troch duelov v arénach súperov. "Bod zo šiestich možných nie je veľa. Sú zápasy, ktoré síce prehráte, ale musíte do nich dať všetko. Dnes si myslím, že to bolo z našej strany solídnych šesťdesiat minút."
V horším rozpoložení sú určite hráči Detroitu, pretože mužstvo nebodovalo šiestykrát za sebou a má z týchto duelov skóre 9:27. Obrana Red Wings navyše piatykrát počas tejto neúspešnej série inkasovala presne päť gólov.
"Už sa zase dostávame do veľkých problémov," vyhlásil útočník Frans Nielsen. "Už tretí rok po sebe je to rovnaké. Neviem, čo na to povedať...Nabudúce skrátka musíme nájsť cestu k víťazstvu. Je mi jedno, akým spôsobom."
Útočník porazených Luke Glendening utrpel porážky v 450. zápase v základnej časti NHL. Okrem toho, že nebol víťazný, sa v druhej tretine dokonca aj zranil. Kvôli problému v hornej časti tela bude Red Wings možno nejaký čas chýbať.
Z pohľadu tímu úspešný debut má naopak za sebou domáci útočník J.C. Beaudin.