halak_bruins

Boston Bruins opäť potvrdili svoju pozíciu najlepšieho tímu celej ligy. Po obrate na ľade Calgary vyhrali 4:3 a pridali tak piatu výhru v rade. Piaty úspešný štart po sebe si pripísal aj brankár Jaroslav Halak, ktorý predviedol 18 úspešných zákrokov. Český gólman Pavel Francouz sa radoval z prvej nuly v NHL, ktorou priviedol Colorado k víťazstvu v Anaheime. Blues síce po takmer 180 minútach inkasovali, ale bez problémov zdolali Dallas 5:1.

Halák pridal piaty úspech v rade
Calgary malo zápas s najlepším tímom ligy výborne rozohratý. Po dvoch rýchlych úderoch Mikaela Backlunda Flames v čase 2:34 viedli už 2:0.
Keď už po 24 sekundách po prihrávke Davida Pastrňáka znížil Patrice Bergeron, po ďalších 25 sekundách prekonal Haláka aj Johnny Gaudreau a vrátil Flames dvojgólové vedenie. To bol aj posledný gól, ktorý rodák z Bratislavy v dueli inkasoval.
Domáci dosiahli nový rekord klubu, pretože takto rýchlo od začiatku ešte tri góly nikdy nedali. Bolo o šesť sekúnd rýchlejší ako 27. januára 1986, keď na to v dueli proti Los Angeles Kings potrebovali tri minúty a 29 sekúnd.
V siedmej minúte skúšal šťastie Pastrňák a opäť zaňho dokončil prácu dorážajúci Bergeron.
Už v 13. minúte bolo vyrovnané, keď sa medzi strelcov zapísal Charlie Coyle. Potom už inkasoval len Cam Talbot, ktorého po 52 sekundách druhého dejstva prekonal Brad Marchand a rozhodol.
Flames prehrali pred svojimi fanúšikmi šiestykrát z posledných siedmich duelov, Bruins pod vedením Zdena Cháru potvrdili svoje postavenie na čele Východnej konferencie piatym víťazstvom za sebou a z posledných 12 duelov majú vynikajúcu bilanciu 11-1-0.

Coyle z úniku prekonal Talbota a vyrovnal

Francouzova prvá nula
Český brankár Pavel Francouz uzavrel s vedením Avalanche novú dvojročnú zmluvu. A akoby si istotu ohľadne svojej budúcnosti preniesol aj na ľad.
V treťom štarte od zranenia jednotky Philippa Grubauera v sobotnom súboji s Los Angeles Kings ostal celý čas nepriestrelný a pochytal všetkých 26 pokusov Ducks.
Kým v predchádzajúcom súboji s New York Islanders (3:1) ho až v čase 57:46 pripravil o čisté konto Brock Nelson, tentoraz oň neprišiel a mal tak výrazný podiel na tom, že Colorado piatykrát v rade uspelo na ľade súpera.
Francouz bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. O rozdielový gól sa postaral J.T. Compher, ktorému po zlej rozohrávke Hampusa Lindholma ideálne predložil puk Martin Kaut.

Kaut prvým bodom prihral na gól Comphera

Eberleho hetrik
New York Islanders splnili úlohu veľkého favorita a porazili najhorší tím súťaže Detroit Red Wings 4:1. Najväčší rozdiel v zápase urobil hetrik Jordana Eberleho.
Dvadsaťdeväťročný kanadský forvard svoje zásahy rozložil do všetkých troch tretín. V úvodných dvoch bol aj jediným strelcom zápasu. Anthony Mantha potom síce v čase 57:25 znížil, ale Eberle 37 sekúnd pred koncom v presilovke skompletizoval svoj tretí hetrik v NHL a potom ešte výhru potvrdil Leo Komarov.
Islanders sa tak prebudili z nepeknej nočnej mory, ktorou bol v ich podaní predchádzajúci štvorzápasový trip. Celý ho absolvovali bez bodového zisku so celkovým skóre 2:11. Jonathan Bernier mal v bránkovisku porazených 36 zákrokov, Red Wings majú z posledných 18 duelov bilanciu 3-14-1.

Eberle nastrieľal tretí hetrik v NHL

Blues inkasovali, ale jasne vyhrali
Očakávaný súboj tímov z čela Západnej konferencie Dallas Stars - St. Louis Blues zastihol vo výrazne lepšej forme hostí. Obhajcovia Stanley Cupu zvíťazili jasne 5:1 a majú tak trojbodový náskok pred Coloradom.
V bránke dostal po dvoch vychytaných nulách Jordana Binningtona prednosť Jake Allen. Predviedol 18 zákrokov a nakoniec aj inkasoval, ale Blues to veľmi mrzieť nemuselo. V čase, keď po 178 minútach a 38 sekundách ich nepriestrelnosť ukončil Jamie Oleksiak, totiž viedli už 5:0.
Colton Parayko sa pod výhru podpísal tromi bodmi za gól a dve prihrávky, Jaden Schwartz a Jordan Kyrou si obaja pripísali gól a asistenciu.
Kým Blues sa radovali tretíkrát za sebou po veľmi nepresvedčivom období a predchádzajúcej sérii piatich porážok, Stars nepredĺžili šesťzápasovú sériu, počas ktorej päťkrát vyhrali. Obranca Andrej Sekera v zostave Dallasu chýbal.

Kyrou po krásnej akcii zvýšil náskok Blues

Rangers sa blížia k divokej karte
New York Rangers aj štvrtýkrát v sezóne porazili Carolinu a nenechali Hurricanes ani jeden bod. Pod výhru 5:2 v PNC Arene sa tromi bodmi podpísal útočník Mika Zibanejad, ktorý jeden gól dal a na ďalšie dva prihral.
Artemi Panarin gólom a prihrávkou predĺžil svoju bodovú sériu na osem zápasov (4+6), rovnako sa darilo aj Ryanovi Stromeovi. Brankár Igor Shesterkin vychytal vďaka 27 zákrokom šiestu výhru po sebe, Rangers si pripísali šiesty úspech z posledných siedmich vystúpení a priblížili sa na päťbodový rozdiel k druhej divokej karte, ktorú majú aktuálne v rukách Columbus Blue Jackets. Rangers navyše musia odohrať o dva zápasy viac.
Zibanejad otvoril skóre v prvej tretine, počas druhej hostia zvýšili svoj náskok na 3:1 a v nástupe do tretej časti zvýšil náskok Panarin. Sebastian Aho potom síce znížil a predĺžil tak bodovú sériu na 11 zápasov, v ktorých si pripísal 17 bodov (11+6), ale nestačilo to.
"Chlapci hrali s chuťou, v našej hre bolo množstvo emócií," pochvaľoval si výkon mužstva Brady Skjei. "Celý večer bolo v našom výkone množstvo energie. Z našej strany to bol naozaj vydarený zápas."
Rangers potom gólom do prázdnej bránky dodal istotu Ryan Strome. Brankár Caroliny Petr Mrazek dokončil zápas s 31 zákrokmi na konte.
"Mal som pocit, že ten zápas celý čas len naháňame," vyhlásil tréner porazených Rod Brind'Amour. "Vôbec sme nemali možnosť dosiahnuť to, čo sme chceli. Súper odohral veľmi dobrý zápas."
Ostatné zápasy: McDavid návrat odložil a Spurgeon dal hetrik, DeBrincat zariadil obrat Blackhawks
Edmonton Oilers nastúpili proti Minnesot Wild nakoniec bez kapitána Connora McDavida, v ktorého prípade bola dlho v hre šanca na návrat po zranení svalu. Domáce hviezdy sa ho snažili nahradiť. Oilers trikrát v zápase viedli. Ryan Nugent-Hopkins zaznamenal tri body (2+1), líder kanadského bodovania Leon Draisaitl dva (1+1), lenže potom sa za stavu 3:2 prihlásil o slovo Jared Spurgeon a svojím prvým hetrikom v NHL vývoj úplne otočil.
V súboji tímov, ktoré sa v Západnej konferencii snažia dotiahnuť na postupové pozície, Chicago Blackhawks tesne porazili Nashville Predators 2:1 po predĺžení. Švédsky obranca Mattias Ekholm na konci 35. minúty poslal hostí do vedenia, ale pred polovicou tretej tretiny vyrovnal Alex DeBrincat a v čase 64:02 aj rozhodol o výhre Blackhawks, ktorí predchádzajúce dva duely prehrali.