halak_sk_roundup1

Brankár Jaroslav Halak vychytal tretie víťazstvo v rade a Bruins aj vďaka nemu zdolali Chicago 2:1 po predĺžení. Výhra nad Blackhawks ich posunula na prvé miesto tabuľky celej ligy pred Washington Capitals. V druhom stredajšom zápase Rangers na domácom ľade pokorili Toronto 5:3, domácemu newyorskému tímu sa podarilo streliť dva góly za šesť sekúnd. Maple Leafs nepomohli ani dva zásahy Austona Matthewsa.

Bruins vládnu NHL
Boston sa radoval z piatej výhry v rade a poskočil na prvé miesto celej ligy pred Washington. Na víťazstve 2:1 po predĺžení sa výrazne podieľal aj brankár Jaroslav Halak, ktorý čelil spolu 22 strelám a dostal z nich len jeden gól. Slovenská dvojka Bruins pridala už tretie víťazstvo v rade.
Bruins o tom rozhodli po 79 sekundách predĺženia. David Krejci rozbehol protiútok z vlastného obranného pásma, prihral na ľavý kruh Jakeovi DeBruskovi, ktorý pred bránkou ideálne našiel strelca víťazného gólu Charlieho McAvoya. Síce to bol preňho už 20. bod v sezóne, ale skórovať sa mu podarilo prvýkrát.
"Snažil som sa to dostať na zadnú tyčku a tá prihrávka bola skvelá. Dal mi to presne na hokejku. Potom všetci hovorili: 'Je to tu, je to tu.' Ich reakcia bola super," ďakoval McAvoy DeBruskovi aj ostatným spoluhráčom. Presadil sa prvýkrát od 27. marca minulého roka po celkovo 57 zápasoch.

McAvoyov víťazný gól v predĺžení

V Chicagu sa v stredu nekonali žiadne strelecké manévre. Halák inkasoval jediný gól v 27. minúte, keď Alex DeBrincat v presilovej hre z dorážky otvoril skóre.
V čase 32:49 vyrovnal Sean Kuraly, ktorý predviedol skvelú prácu za bránkou, vykorčuľoval na pravý kruh a prestrelil Robina Lehnera. Chicago nakoniec muselo bojovať v nastavení v treťom dueli za sebou a druhýkrát v rade v ňom neuspelo. Po sobotnej výhre na ľade Arizona Coyotes 3:2 po nájazdoch v utorok prehralo v aréne Minnesota Wild 2:3 po predĺžení.
Hlavný pilier obrany Bruins Zdeno Chara odohral čas 21:18 a rozdal súperom štyri hity. Bodovo sa naposledy presadil 12. decembra, keď si v dueli proti Tampe pripísal asistenciu.
Rangers dali dva góly za 6 sekúnd
Úvodný gól zápasu strelil kapitán hostí John Tavares, ktorý sa aj vo svojej 11. sezóne v NHL dostal na hranicu 20 gólov. Za domácich odpovedal český útočník Filip Chytil, ktorý si v sezóne polepšil na 12 zásahov a dosiahol tak kariérne maximum.
Rangers potom v 18. minúte v priebehu šiestich sekúnd získali dvojgólové vedenie.
Najskôr Mika Zibanejad po vyhranom vhadzovaní Chrisa Kreidera zamieril presne z ľavého kruhu a potom Pavel Bučnevič hneď po buly vyslal do úniku Kreidera, ktorý si vychutnal Hutchinsona blafákom do bekhendu.

Kreider chýbal Rangers kvôli zraneniu v hornej časti tela po pondelkovom dueli s Dallas Stars pri prehre 3:5 a o jeho štarte sa rozhodlo až v deň súboja s Maple Leafs. "Je to kľúčový hráč tímu a líder. Keď sa pozrieme na posledné dva zápasy, bez neho a s ním, tak vidieť, aký je to rozdiel," vyhlásil Kreiderov spoluhráč z útoku Zibanejad.
V 37. minúte dostal Maple Leafs na dosah kanonier Auston Matthews, ktorého bekhendový pokus z pozície medzi kruhmi prepadol za chrbát dezorientovanému Igorovi Šerťorkinovi. Po 34 sekundách odpovedal strelou z pravého kruhu Bučněvič.
Matthews dal Torontu nádej ešte raz. V 57. minúte počas vylúčenie Grega McKegga po kombinácii s Tavaresom pridal svoj 39. gól v sezóne. Posunul sa vďaka tomu na druhé miesto tabuľky strelcov pred Davida Pastrňáka z Bostonu. Líder Alex Ovechkin z Washingtonu má o jeden gól viac.
Viac už Maple Leafs v Madison Square Garden nedosiahli a 58 sekúnd pred koncom pri hre Toronta bez brankára stanovil konečný výsledok Greg McKegg. Matthews, ktorý si polepšil na 150 gólov z 266 duelov v NHL, tak mal zo svojho streleckého výkonu pokazený dojem.
"Musíme hrať celých šesťdesiat minút. V posledných dvoch zápasoch sme predviedli veľa dobrých vecí. Aj v minulom dueli proti Floride sme hrali 45 alebo 50 minút veľmi dobrý hokej. Ale keď sme práve nedominovali, tak sme súperovi umožnili šance, ktoré využil," vrátil sa Matthews aj k pondelkovej domácej porážke s Florida Panthers 3:5.
Po zápase Toronto oznámilo, že získalo z Los Angeles Kings brankára Jacka Campbella a útočníka Kylea Clifforda výmenou za forvarda Trevora Moorea a výbery v treťom kole draftu v tomto aj budúcom roku. Campbell má Maple Leafs pomôcť počas absencie jednotky Frederika Andersena, ktorý v pondelkovom zápase proti Florida Panthers utrpel zranenie krku.