Bruins3

Piatkový program NHL priniesol štyri zápasy a zo slovenského pohľadu bol zaujímavý najmä ten posledný, v ktorom proti sebe v Kalifornii nastúpili Boston a Anaheim. Brankár Bruins Jaroslav Halák si duel ukradol pre seba, keď zastavil všetkých 30 pokusov domácich a vychytal štvrté čisté konto v sezóne. Bruins vďaka výhre 3:0 uspeli štvrtýkrát v rade a ich kapitán Zdeno Chára prispel k triumfu asistenciou.

Bezchybný Halák
Bruins vyhrali v Anaheime štvrtýkrát za sebou a bodovú sériu predĺžili už na deväť duelov. Po šiestich z nich odchádzali z ľadu ako víťazi.
Na ľade Ducks im na ďalší úspech stačil len jeden gól v každej tretine a bezchybný Halák za chrbtom, ktorý bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
Rodák z Bratislavy predviedol 30 zákrokov, pripísal si štvrtú nulu v sezóne (celkovo už 46. v NHL) a prekonal tak Kevina Boylea (26 zákrokov), ktorý minule proti Vancouver Canucks prvýkrát v kariére štartoval v NHL a vychytal víťazstvo 1:0.
Skóre otvoril v šiestej minúte Noel Acciari. V 26. minúte Jake DeBrusk v presilovke zvýšil na 2:0 a David Krejčí mu pomohol svojou 33. prihrávkou v sezóne. Chris Wagner potom potvrdil výhru do prázdnej bránky. Asistoval mu aj kapitán Zdeno Chára, ktorý bodoval v druhom zápase po sebe.
Generálny manažér Ducks Bob Murray tak utrpel prvú porážku od nástupu na pozíciu trénera. V minulom dueli proti Canucks sa radoval, ale tentoraz jeho liečba nefungovala a Anaheim tak musel prehryznúť ôsmy zápas bez bodového zisku z posledných deviatich.

Halák perfektne zastavil Perryho lapačkou

Hischier potešil Devils
Hráči obidvoch tímov ponúkli fanúšikom v Xcel Energy Center poriadnu drámu. Väčšina z nich však určite bola z výsledku veľmi sklamaná, pretože Wild viedli nad Devils v priebehu zápasu už 4:1.
Minnesota začala výborne a prvú tretinu vyhrala 2:0. Potom síce Marcus Johansson po 26 sekundách druhého dejstva znížil, ale Nick Seeler a Mikael Granlund sa postarali o dokonca trojgólové vedenie domácich.
Will Butcher však necelé dve minúty pred druhou prestávkou znížil. V 49. minúte dostal Kyle Palmieri využitou presilovkou Devils na dostrel a Ben Lovejoy v čase 57:15 vyrovnal. Asistenciou sa na kľúčovom zásahu podieľal aj Pavel Zacha.
Nico Hischier v čase 63:19 vystrelil Devils ešte len druhú výhru z posledných siedmich duelov a pripísal si sedemnásty gól v sezóne.
Priniesol tak veľkú úľavu pre gólmana Coryho Schneidera. Ten sa dostal na ľad v 28. minúte potom, ako Keith Kinkaid štvrtýkrát inkasoval. Schneider si aj vďaka 15 zákrokom pripísal výhru po predchádzajúcich 21 porážkach v rade. Jeho čierna osobná séria trvala od 27. decembra 2017 a Schneider pri nej vychytal len štyri body.
Wild, ktorí v Západnej konferencii bojujú na hrane postupovej osmičky, si síce pripísali bod, ale treťou porážkou v rade skôr potvrdili, že sa im v poslednom čase nedarí. Prehrali totiž sedem zápasov z posledných ôsmich.

Hischierov rozhodujúci gól v predĺžení

Dva góly za osem sekúnd
New York Rangers sa ani napriek výraznému odstupu nestrácajú nádej na účasť vo vyraďovacích bojoch o Stanley Cup. Dokazuje to aj ich posledné vystúpenie, v ktorom vyhrali vysoko 6:2 na ľade tímu Buffalo Sabres. Na miestenku v play off však Rangers naďalej strácajú deväť bodov.
Hostia výborne začali a potom, ako trafili Boo Nieves a Jesper Fast, vyhrali prvú tretinu 2:0. Jeff Skinner však dvoma zásahmi v priebehu druhej časti posunul svoju bilanciu v sezóne už na 36 presných zásahov.
Na jeho prvý gól odpovedal Jimmy Vesey a pri jednogólovom vedení Rangers v treťom dejstve bolo ešte všetko otvorené. Ale na prelome 56. a 57. minúty Pavel Buchnevich a Vladislav Namestnikov v priebehu ôsmich sekúnd zasadili Sabres kľúčové direkty.
Namestnikov potom v závere do prázdnej bránky zavŕšil výsledok a zápas tak dohral s tromi bodmi za dva góly a asistenciu. Brankár Alexandar Georgiev stihol 31 zákrokov a vychytal tak tretie víťazstvo za sebou.
"Bolo pekné vidieť, kto všetko z chlapcov dnes skóroval. Boli tak odmenení za svoju prácu," vyhlásil Namestnikov, ktorý tiež uťal 23 zápasov dlhé čakanie na gól od 18. decembra. "Myslím si, že sme odohrali dobrých 60 minút."
Sabres nedokázali uspieť v dvoch dueloch za sebou už od polovice decembra. "Je to veľké sklamanie, pretože som mal pocit, že sa nám už darí urobiť krok správnym smerom," mrzelo kouča Phila Housleyho.

Namestnikov využil chybu Ullmarka

Ďalšia prehra Oilers
Edmonton v Západnej konferencii stráca na play off o dva body menej ako Rangers na Východe. Oilers však tretíkrát za sebou nebodovali a prehrali už deviaty duel z posledných desiatich.
Domáci hráči Carolina Hurricanes sa naopak vďaka výhre 3:1 chýba už len jediný bod k postupovým priečkam vo Východnej konferencii. Kto dorazil do hľadiska trochu neskôr, nestihol tri góly.
Nino Niederreiter poslal Hurricanes do vedenia už po 37 sekundách. Carolina tak už šiestykrát v sezóne udrela v úvodnej minúte duelu.
Hosťom stačila na vyrovnanie necelá minúta, gólom číslo 34 v sezóne sa oň postaral Leon Draisaitl. Už v čase 2:16 však domáci opäť viedli, tentoraz sa presadil Lucas Wallmark.
Švajčiar Nino Niederreiter potom poistil úspech v podobe piatej výhry z uplynulých šiestich vystúpení gólom na konečných 3:1 v polovici 57. minúty.
Pred dvojgólovým strelcom však pri výbere prvej hviezdy zápasu dostal prednosť brankár víťazov Curtis McElhinney.
Ten predviedol 40 zákrokov a v kariére má proti Oilers sedem víťazstiev z rovnakého počtu štartov.
"Vždy potrebujete dobrý výkon brankára, najmä v zápasoch, ako bol tento. Nehrali sme práve najlepšie," priznal kouč víťazov Rod Brind'Amour. "Bol to jeden z tých zápasov, keď sme sa vôbec nedostali k tomu, aby sme hrali svoju hru."
Kapitán porazených Connor McDavid prerušil osemzápasovú sériu s aspoň jedným bodom.
S porážkou si už nemusel lámať hlavu gólman Cam Talbot, ktorý bol vymenený do Philadelphia Flyers. Oilers za neho v piatkovom trejde získali iného gólmana Anthonyho Stolarza.