Pastrňák zvýšil náskok strelou o tyčku

Pondelkový večer v NHL patril Boston Bruins, ktorí porazili Pittsburgh Penguins 6:4. Brankár Jaroslav Halak sa na tom podieľal 40 zákrokmi a kapitán Zdeno Chara prispel jednou asistenciou. Úspešní boli aj David Pastrnak a Brad Marchand, ktorí predĺžili svoje bodové série. Detroit sa po debakli od Nashvillu prepadol na dno Východnej konferencie, Edmonton po predĺžení prehral s Arizonou.

Slováci prispeli k výhre Bostonu
Bruins vďaka výhre 6:4 nad Penguins pridali už šieste víťazstvo po sebe a zásluhu na ňom mali aj dvaja slovenskí hráči.
Halák predviedol v bránke až 40 úspešných zákrokov a pridal tak štvrtú vychytanú výhru zo šiestich duelov, v ktorých v aktuálnej sezóne štartoval.
Kapitán Chára prihral na druhý zásah Bruins v zápase a pripísal si tretiu asistenciu v sezóne. Okrem nich v ročníku aj dvakrát skóroval a s 13 bodmi v štatistike plus/mínus je tretí najlepší z celej ligy.
Štyridsaťdvaročný bek asistoval pri góle Brada Marchanda, na ktorom s ním spolupracoval aj David Pastrnak. Obaja členovia elitnej formácie tak predĺžili svoje bodové série na 13 a 12 duelov.

Marchand a Pastrňák predĺžili bodové série

Pastrňák si počas dvanásťzápasovej série stihol pripísať 14 gólov a 15 asistencií. S 29 bodmi je na čele produktivity celej NHL a v tabuľke kanonierov sa odpútal od Leona Draisaitla z Oilers.
Marchand, ktorý v dueli nazbieral dokonca päť bodov za dva góly a tri asistencie, už bodoval dokonca v 13 dueloch v rade.
Zápas sa však vyvíjal ako na hojdačke. Jake DeBrusk, Marchand a Pastrňák síce zariadili Bostonu trojgólový náskok, ale potom dali hostia štyri góly v priebehu necelých 15 minút.
V 49. minúte Torey Krug vyrovnal po prihrávke Davida Krejčího a v čase 58:03 potom rozhodol Marchand. Patrice Bergeron po ďalšej Krejčího prihrávke potom uzavrel skóre strelou do prázdnej bránky.
Chára sa tak priblížil k méte 1500 zápasov v NHL, ktorú by mal dosiahnuť už v nasledujúcom súboji na ľade Montreal Canadiens.
Ďalšia potupa Red Wings
Hokejisti Detroit Red Wings v domácom prostredí podľahli Nashville Predators jasne 1:6 a keďže Ottawa v pondelok vyhrala, prepadli sa prepadli na dno Východnej konferencie.
Detroit pritom od víťazstva 3:1 nad Edmonton Oilers vysoko prehral aj predchádzajúce dva zápasy: na ľade Carolina Hurricanes 3:7 a následne tiež vonku podľahol Florida Panthers 0:4.
Andreas Athanasiou síce už v tretej minúte po prihrávke Filipa Hroneka poslal Red Wings do vedenia, lenže tým sa gólová produkcia domácich aj skončila.

Duchene a jeho dorážka v presilovke

Predators, ktorí v Little Caesars Arene začali štvorzápasový trip, síce odpovedali až v druhom dejstve, ale rovno päťkrát. V dvoch prípadoch sa medzi strelcov zapísal Matt Duchene.
Hostia potom svoju dominanciu potvrdili ešte raz v záverečnom dejstve, keď sa presadil Filip Forsberg, ktorý si v zápase pripísal aj prihrávku.
"Bol to z našej strany dobrý výkon," vyhlásil Forsberg. "Myslím si, že v prvej tretine sme boli pomerne pomalí, ale potom sme v druhej tretine prepli do normálu. Skvelý začiatok tripu."
Nashville vyhral piatykrát z posledných siedmich zápasov, ale Red Wings pokoril ešte len druhý raz z 12 posledných vzájomných duelov a v úvode sezóny mu doma podľahol 3:5.
"Hokej je naozaj nevypočítateľná hra," uviedol Duchene. "Rovnaký počet gólov sme mohli dať aj v sobotu (pri prehre s Rangers 1:2), lenže narazili sme na výborne chytajúceho brankára. "Dnes sme dali pár náhodných gólov a boli sme odmenení za solídny výkon. Takto musíme hrať v každom zápase."
Po dvoch výhrach debakel
Podobne ako Detroit sú na tom zatiaľ aj New York Rangers a Ottawa Senators. Rangers po domácej vysokej porážke 4:7 s Nashville Predators naznačili zlepšenie výhrami nad Tampa Bay Lightning (4:1) a na ľade Nashville Predators (2:1).
Lenže tentoraz prišiel debakel, navyše v domácom prostredí. Ottawa Senators po výsledku 6:2 pridali štvrtú výhru v sezóne z 13 odohraných zápasov.

Pageau sa efektne presadil z brejku

Jean-Gabriel Pageau skóroval dvakrát, Vladislav Namestnikov a Brady Tkachuk prispeli pod prvý tohtoročný úspech na ľade úpera na šiesty pokus v podaní 'Sens' v tejto sezóne gólom a asistenciou, brankár Anders Nilsson pomohol 32 zákrokmi.
Predtým si kanadský tím pomohol v 12 vystúpeniach len dvomi gólmi z 42 presilových hier, tentoraz skóroval dvakrát zo šiestich početných výhod, ktoré mu domáci ponúkli.
"Dnes sme si zaslúžili všetky naše šance a podarilo sa nám ich aj využiť," vyhlásil tréner víťazov D.J. Smith.
Domáca dvojka draftu Kaapo Kakko, ktorý si pripísal gól a asistenciu, tak mohol mať len malú radosť z prvého viacbodového zápasu v NHL.
"Neviem, či sme neboli na zápas pripravení, alebo čo za tým bolo," vyhlásil útočník Rangers Chris Kreider. "Nepredvádzali sme našu hru a potom sme ju ani nedokázali nájsť. Je to problém, ktorý sa opakuje už dvanásť zápasov od začiatku sezóny."
Stepan vystrelil Coyotes výhru
Cenné víťazstvo, ktoré bolo už ôsme z posledných desiatich zápasov, si pripísali aj hokejisti Arizona Coyotes, ktorí zvíťazili na ľade Edmonton Oilers 3:2 po predĺžení.
Oilers, ktorým sa podarilo vyhrať predchádzajúce dva zápasy a kraľujú poradiu Západnej konferencie, viedli už po 91 sekundách zápasu. Po prihrávke leona Draisaitla sa siedmykrát v sezóne presadil Connor McDavid.

McDavid nádherným spôsobom otvoril skóre

Už o dve minúty neskôr však vyrovnal Michael Grabner a na konci 29. minúty potom Carl Soderberg preklopil skóre na stranu hostí. V čase 55:19 Gaetan Haas zachránil pre Oilers aspoň nejaký bodový zisk.
Po dvoch minútach predĺženia Nick Schmaltz v prečíslení dvoch na jedného ideálne pripravil puk Derekovi Stepanovi a ten už si vedel rady.
Útočník Tomas Jurco opäť chýbal v zostave Oilers, naposledy nastúpil 29. októbra. Po 11 odohraných zápasoch sezóny má na konte 2 asistencie.