HalakCol

Po piatich porážkach sa konečne dočkal úspechu. Jaroslav Halák ukončil svoju osobnú sériu piatich prehier v rade a v nedeľu vychytal Bruins víťazstvo 2:1 po predĺžení. Fantastický večer má za sebou Vladimir Tarasenko, ktorý hetrikom rozpáral Nashville. Chicago pokračuje vo víťaznom ťažení, triumf nad Detroitom bol pre Blackhawks už siedmy po sebe.

Tarasenko zavŕšil hetrik v predĺžení

Boston uspel aj vďaka Halákovi
Hráči Bostonu pokračujú v úspešnej sérii, tentoraz v domovskej TD Garden pretlačili Colorado 2:1 po predĺžení a získali body už v siedmom dueli v rade.
Do bránky domácich sa postavil práve Halák, ktorý bol veľkou oporou svojho mužstva. Slovenský veterán si spolu pripísal 35 úspešných zákrokov a ukončil tak svoju osobnú sériu piatich prehier v rade.
"Je fajn zase vyhrať zápas, už to trvalo dlho. V zápase proti Rangers (v stredu) aj proti Winnipegu (29. januára) som sa cítil dobre. Keď duel dospeje do predĺženia a hrá sa traja na troch, nikdy neviete, čo sa stane. Myslel som si, že znova pôjdeme do nájazdov. Takže keď nám to tam padlo, veľmi som sa tešil a na chvíľu som tomu nemohol uveriť," radoval sa po zápase gólman z Bratislavy.

Halák zlikvidoval MacKinnonov únik

Halákovi krajania v tíme Bruins sa nepresadili. Zdeno Chára skončil s jedným záporným bodom v hodnotení plus/mínus a útočník Peter Cehlárik nepremenil jeden strelecký pokus.
Skóre otvoril v čase 19:27 hosťujúci útočník Nathan MacKinnon, v úvode druhej časti potom vyrovnal John Moore. O výhre Bruins rozhodol kanonier Brad Marchand, ktorý 57 sekúnd pred koncom predĺženia strelil svoj 21. gól v ročníku.
"V tomto zápase sme ukázali charakter," vyhlásil útočník domácich Chris Wagner. "Bolo to vyrovnané stretnutie, nastúpili sme proti dobrému tímu. Skvelo nás podržal gólman," ocenil Halákov výkon.
Aj keď Colorado dokázalo s favoritom držať krok, prehralo už siedmy duel v rade, z toho trikrát za sebou po predĺžení. V tabuľke Západnej konferencie tak figuruje až na desiatom mieste.
"Nehráme dostatočne dobre," uznal gólman Semyon Varlamov, ktorý predviedol 33 úspešných zákrokov. "Nemôžeme zbierať body po jednom, to je príliš málo."

MacKinnon otvoril skóre strelou z uhla

Tarasenko zničil Predators
Dva duely v rozmedzí 48 hodín, dve výhry pre St. Louis. Blues aj druhýkrát počas víkendu dokázali poraziť Nashville, tentoraz na jeho ľade uspeli 5:4 po predĺžení.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal útočník Vladimir Tarasenko, ktorý nastrieľal hetrik vrátane rozhodujúceho gólu po šestnástich sekundách nadstavenia.
"Len som sa snažil trafiť bránku," povedal Tarasenko o svojom víťaznom zásahu. "Tieto štyri body proti Nashvillu sú pre nás nesmierne dôležité."
Po bezgólovej prvej časti udreli ako prví hostia. Skóre otvoril Alex Pietrangelo a po ňom sa presadil aj Tarasenko. Predators však skóre otočili.
Za domácich síce znížil Viktor Arvidsson, ale na druhej strane už po 45 sekundách odpovedal Tyler Bozak. V úvode tretieho dejstva Predators vyrovnali, postarali sa o to Roman Josi a opäť Arvidsson.
Do konce riadneho hracieho času skórovali ešte Tarasenko a Forsberg a ruský reprezentant potom ešte v predĺžení zaistil hosťom jeden bod navyše.
"Som nahnevaný, že sme nezískali aj druhý bod, ale určite môžem byť spokojný s tým, ako hráči pristúpili k zápasu. Hrali sme tvrdo, dôrazne a nechýbala nám bojovnosť," ocenil kouč domácich Petter Laviolette.
Blues tak dosiahli šiestu výhru za sebou, čo je ich najdlhšia víťazná séria od marca minulého roka.
Kucherov sa dočkal gólu, Tampa opäť víťazne
Tampa Bay potvrdila pozíciu suverénne najlepšieho tímu ligy, ktorá uspela v súboji floridských tímov na ľade Panthers 5:2 a na konte má už 86 bodov.
V drese Lightning po desiatich dueloch znova trafil Nikita Kucherov, ktorý najprv v čase 4:02 otvoril skóre a potom ho v poslednej minúte strelou do prázdnej bránky aj uzavrel.
"Bolo len otázkou času, kedy sa opäť presadí," vyhlásil kapitán Lightning Steven Stamkos. "Síce dlho netrafil, ale netrápili sme sa kvôli tomu. Máme veľa iných chlapcov, ktorí sa dokážu presadiť."
Stamkos bol na ľade Panthers jedným z nich, ďalšie góly pridali Ryan Callahan a Brayden Point. Za domáci udreli Frank Vatrano a Denis Malgin.
Obranca Erik Černák, ktorý v predchádzajúcich troch dueloch strelil svoje prvé dva góly v NHL, tentoraz vyšiel naprázdno.
Brankár domácich Roberto Luongo zažil výnimočný večer, pretože absolvoval 1030. štart v NHL. V historickom poradí gólmanov sa tak posunul na druhé miesto pred Patricka Roya.
"Ale teraz sa mi o tom nechce veľmi hovoriť," priznal skúsený brankár. "Sústredím sa na to, aby sme vyhrávali a postúpili do play off. O míľnikoch môžem premýšľať po kariére."
Zacha prekonal Mrázka, Devils vyhrali
Zápas New Jersey a Caroliny priniesol aj český minisúboj medzi Pavlom Zachom a Petrom Mrázkom. Devils nakoniec na svojom ľade porazili Hurricanes 3:2 a Zacha sa na výhre podieľal jedným gólom.
V presilovej hre v čase 11:35 zužitkoval prihrávku Ryana Murphyho a strelou z pravého kruhu prekonal Mrázka. Pripísal si tak 10. gól v sezóne.
Hviezdou duelu bol jeho spoluhráč Marcus Johansson, ktorý pridal ostatné dva góly Devils vrátane víťazného v čase 55:36.
"V posledných zápasoch sa dostávam do mnohých šancí, takže mám radosť, že sa mi ich tentoraz konečne podarilo využiť," pochvaľoval si Johansson po zápase.
V drese Hurricanes sa presadili Dougie Hamilton a Teuvo Teravainen, Carolina však štvrtú výhru v rade nepridala. Nepomohol jej k nej ani Mrázek, ktorý spolu zaznamenal 18 úspešných zákrokov.
"Nemôžeme sa na nič vyhovárať. Tentoraz sme skrátka neboli takí dobrí, nešli nám presilovky," pripomenul kouč hostí Rob Brind´Amour skutočnosť, že jeho zverenci využili len jednu z piatich početných výhod. "Hlavne prvá tretina sa nám vôbec nevydarila."
Carolina tak po tesnej prehre ostáva na deviatom mieste tabuľky Východnej konferencie, New Jersey poskočilo na štrnástu pozíciu.

Zacha v presilovke prekonal Murphyho

Rangers zaskočili Toronto
Hráči Toronta nesplnili úlohu favorita, keď v slávnej Madison Square Garden tvrdo narazili. New York Rangers svojho súpera zdolali 4:1.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal domáci brankár Alexandar Georgiev, ktorý v deň svojich 23. narodenín predviedol až 55 úspešných zákrokov a dosiahol tak svoje sezónne maximum.
"Boli to pre mňa naozaj výnimočné narodeniny," usmial sa po dueli. "Bol to pre mňa veľmi dôležitý zápas a som nadšený, že to dopadlo takto."
Jediným úspešným strelcom hostí bol Kasperi Kapanen, ale jeho gól Maple Leafs na piaty triumf v rade nestačil.
Na druhej strane totiž postupne udreli Mika Zibanejad, Jimmy Vesey, Adam McQuaid a do prázdnej bránky v úplnom závere aj Kevin Hayes.

Kapanen sa presadil zo samostatného úniku

Ostatné zápasy: Chicago naďalej víťazí, Jets zdvihli hlavy
Hráči Chicaga si pripísali siedmu výhru v rade, keď na svojom ľade zdolali Detroit 5:2. Dominik Kahun zažiaril dvoma gólmi a jednou asistenciou, Patrick Kane predĺžil svoju bodovú sériu už na 14 zápasov.
Winnipeg po troch prehrách zase zdvihol hlavu, keď na štadióne Buffala uspel 3:1. Jets rozhodli dvoma gólmi v záverečnej časti, dva body si pripísali Blake Wheeler a Mark Scheifele.
New York Islanders využili výhodu domáceho prostredia, keď zdolali Minnesotu 2:1. Víťazný gól v početnej výhode strelil Devon Toews a Islanders tak poskočili na druhé miesto tabuľky Východnej konferencie.